Skocz do zawartości


Zdjęcie

Detoksykacja organizmu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

Grammatikk

Grammatikk
 • Zabanowany(a)
 • PipPipPipPip
 • 19491 postów
 • Pomógł: 221
 • Lokalizacja:Kraków
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
 • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
 • Wzrost [cm]:193
 • Pas [cm]:85
 • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
 • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
 • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Detoksykacja organizmu
2q9mk9j.jpg
 
Detoksykacja organizmu - jest to szereg zabiegów nasilających wydalanie zanieczyszczeń z ustroju to obowiązek każdego człowieka, choć niewielu jest tego świadom. Regularnie przeprowadzany detoks dotyczy wszystkich bez wyjątku, nie tylko palaczy czy mieszkańców miast.
 
Gwałtowny i globalny rozwój technologii przemysłowej, motoryzacji i urbanizacji niesie ze sobą nieznane dotąd zanieczyszczenia, które w sposób permanentny zatruwają organizmy żywe - środowisko zewnętrzne jest głównym źródłem toksyn tzw. egzogennych. Oczywiście, procesy odtruwające stale zachodzą w ludzkim organizmie, gdyż stanowią jeden z podstawowych mechanizmów adaptacji do środowiska. Człowiek posiada efektywny system samooczyszczania, który ukształtował się na przestrzeni wielowiekowej ewolucji, jednak nadmiar współczesnych toksyn przenikających do organizmu z wielu stron, zbyt mocno go obciąża i uniemożliwia całkowite wydalenie. Trucizny kumulują się w ludzkim ciele wywołując szereg chorób i dolegliwości cywilizacyjnych.
 
Czynniki zanieczyszczające organizm ludzki:
- przetworzone produkty spożywcze i zawarte w żywności konserwanty, sztuczne aromaty i barwniki, (dlatego patologiczne przejadanie się, czyli spożywanie pokarmów w ilości, której organizm nie jest w stanie wykorzystać, oprócz gromadzenia tkanki tłuszczowej, nasila zatrucie ustroju) 
- domowe detergenty (chemikalia do sprzątania domu i prania)
- powietrze (spaliny, dym tytoniowy)
- używki (alkohol, papierosy, narkotyki)
- woda pitna
- leki syntetyczne, w tym przeciwbólowe, antybiotyki i szczepionki 
- obecność pasożytów wewnątrz organizmu, które wydalając toksyny zaburzają funkcjonowanie całego ustroju m.in. układu immunologicznego
- zaburzenia organizmu np. stres czy gorączka
Główne źródła pasożytów:
- zanieczyszczona woda
- zwierzęta domowe
- niedogotowane mięso
- niedokładnie umyte owoce i warzywa
- publiczne toalety i pływalnie 
 
Ludzki organizm przez rok wchłania około 2kg. różnych toksyn, część z nich zostaje zneutralizowana i wydalona, a pozostałe odkładają się w płucach, jelitach, stawach, wątrobie, tkance tłuszczowej, skórze i włosach. Dlatego wiele objawów chorobowych zmniejsza się, a nawet znika po odtruciu organizmu.
W związku z powyższym, prawidłowo przeprowadzona detoksykacja ma fundamentalne znaczenie w utrzymaniu zdrowia i długowieczności - jest podstawą profilaktyki prozdrowotnej.
 
"Organizm jest zdrowy, gdy prędkość wydalania toksyn równa się prędkości ich wchłaniania (powstawania)"
 
Kuracje odtruwające najlepiej stosować 4 razy w roku w okresach przejściowych (zmiana pór roku) lub przynajmniej 2 razy w roku - wiosną i jesienią. Przed rozpoczęciem detoksykacji warto skonsultować się z własnym lekarzem.
Całe szczęście, rosnąca świadomość zdrowotna światowego społeczeństwa dzięki globalnej informatyzacji, sprawia, że sposoby odtruwające organizm stają się coraz bardziej powszechne.
 
Detoksykacja to zespół reakcji biochemicznych przekształcających toksyczne substancje w mniej groźne cząsteczki łatwe do wydalenia z komórki. Kluczowym narządem w tym procesie jest:
 
Wątroba
2lih47n.jpg
której prawidłowe funkcjonowanie najczęściej zaburzają błędy żywieniowe polegające na nadmiernym spożyciu:
- oczyszczonych produktów skrobiowych, zwłaszcza białej mąki
- cukru rafinowanego
- tłuszczów nasyconych i tłustego mięsa
- alkoholu i innych używek
Dodatkowym obciążeniem wątroby są występujące w żywności zanieczyszczenia chemiczne, metale ciężkie, pestycydy, azotany, azotyny, pozostałości po lekach weterynaryjnych, mykotoksyny, stosowanie leków i antybiotyków, a także ogólnoustrojowe zakażenia wirusowe. Z oczywistych względów wiek również wpływa na wydolność wątroby - im starsza osoba, tym mniej sprawna wątroba.
Biochemiczna deaktywacja toksyn w wątrobie to dopiero pierwszy etap oczyszczania organizmu, drugim jest sprawne ich wydalenie. Istnieją 4 główne drogi:
 
Jelita
so8v2h.gif
Z kałem wydalane są toksyny nierozpuszczalne w wodzie, a rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego wszelkie zaburzenia pracy jelit tj. zaparcia uniemożliwiają sprawne oczyszczenie organizmu - dochodzi do intoksykacji (samozatrucie), co wtórnie wywołuje zmiany czynnościowe i morfologiczne, szczególnie w tkance tłuszczowej i może prowadzić do wielu schorzeń m.in. otyłości i zespołu metabolicznego. Dlatego popularne jest stwierdzenie, że śmierć zaczyna się w jelitach, o czym świadczą wyniki autopsji po zgonie człowieka. 
Czynniki niszczące florę jelit i dobroczynne pałeczki kwasu mlekowego, prowadzące do dysbiozy, (nieprawidłowy skład flory drobnoustrojów zasiedlających jelita) i zaburzenia homeostazy (równowaga organizmu):
- antybiotyki ludzkie i zwierzęce przyjmowane z produktami zwierzęcymi
- glutaminian sodu np. z przypraw
- asparatam, czyli sztuczny słodzik znajdujący się we wszystkich napojach orzeźwiających
- sterydy i leki hormonalne
- biały cukier sprzyja rozwojowi grzyba Candida
- biała mąka i drożdże, pieczywo drożdżowe najlepiej jeść na 3 dzień po wypieku, gdyż drożdże przez 2 doby są aktywne i wrogie w stosunku do flory jelitowej
- piwo i wino
- sery pleśniowe
 
Nerki
s119qw.jpg
Mocz odpowiada za wydalanie toksyn drobnocząsteczkowych krążących w organizmie z krwią. Głównym narządem układu moczowego są nerki wytwarzające mocz jako produkt filtracji krwi. Zakażenia bakteryjne (głównie pałeczką okrężnicy) są najczęstszym schorzeniem zaburzającym ich prawidłowe funkcjonowanie. Głównym czynnikiem o negatywnym wpływie na układ moczowy jest spożywanie dużych ilości białka zwierzęcego i nabiału przy ograniczonej podaży płynów. Wówczas wydalany mocz jest bardzo stężony i kwaśny, co sprzyja powstawaniu kamieni w drogach moczowych, które utrudniają odpływ moczu i wzmagają namnażanie się bakterii chorobotwórczych.
 
Jak widać, nerki, wątroba i jelita to naturalne oczyszczalnie organizmu ludzkiego, dlatego wsparcie ich funkcjonowania podczas procesu odtruwającego jest kluczowe. 
 
Skóra
2nlv6m8.jpg
posiada liczne gruczoły potowe odpowiadające za wydalanie znacznych ilości toksyn, dlatego wzmożona potliwość podczas choroby lub rekonwalescencji to korzystne zjawisko. Nie wolno ograniczać potliwości (np.antyperspiranty), zwłaszcza w czasie choroby i tuż po niej.
 
Płuca
2gwc8dd.jpg
Przykład ćwiczenia oddechowego:
- usiądź na piętach i wyprostuj plecy,
- wciągnij do płuc jak najwięcej powietrza,
- wstrzymaj oddech na kilka sekund,
- ściągnij usta tak jak do gwizdania. Wypuść trochę powietrza i ponownie wstrzymaj oddech. Powtarzaj tę czynność, dopóki nie wypuścisz całego powietrza.
 
OCZYSZCZANIE ORGANIZMU - PRAWIDŁOWO PRZEPROWADZONY DETOKS
 
Sposobów na odtruwanie jest wiele, jednak nie wszystkie mogą być stosowane w równym stopniu w każdym przypadku. Mogą obejmować cały organizm lub skupiać się na wybranych organach, ale kompleksowe oczyszczenie organizmu jest najefektywniejsze. 
 
Prawidłowe wspomaganie detoksykacji powinno trwać 1-2 tygodnie i odbywać się wielofazowo:
 
FAZA 1. (4-8 dni) Oczyszczenie jelit i okrężnicy z pasożytów oraz zalegających tam przez wiele lat toksycznych złogów przy pomocy preparatów wysokobłonnikowych (włókien pokarmowych). Błonnik nie jest trawiony, w przewodzie pokarmowym wchłania wodę i pęcznieje, dlatego przechodząc przez jelita odrywa od ich ścian i zakamarków wszystkie zanieczyszczenia na zasadzie szczotki, tym samym zwiększa objętość kału i zmienia jego konsystencję na rzadszą (eliminacja zaparć). Naturalnym źródłem włókien są nasiona babki płesznik i jajowatej...
Aby spotęgować czyszczące działanie włókien do diety należy dołączyć:
+ inne, obfite źródła błonnika tj. płatki owsiane, grube kasze, otręby pszenne, ciemne pieczywo 
+ orzech czarny - silne działanie odrobaczające, niszczy m.in. owsiki i glistę ludzką
+ czosnek - niszczy pasożyty, grzyby i bakterie jelitowe
+ wyciąg z grejpfruta - niszczy ponad 800 wirusów i bakterii, 100 rodzajów grzybów i pasożytów
+ srebro koloidalne - niszczy ponad 650 chorobotwórczych bakterii, wirusów, grzybów i pleśni  
+ olejek goździkowy - zawiera eugenol, silny antyoksydant niszczący pasożyty jelitowe, bakterie i grzyby
Ważne! Zwiększanie podaży błonnika trzeba przeprowadzać stopniowo, w innym przypadku grożą bóle brzucha i wzdęcia.
Szczegółowe opisy → Oczyszczanie jelit & Odrobaczanie  
 
FAZA 2. Podczas oczyszczania jelit należy jednocześnie pomóc wątrobie w procesie detoksykacji poprzez wspomaganie regeneracji jej komórek. W tym celu najlepsze są nasiona ostropestu plamistego zawierające sylimarynę oraz codzienne picie szklanki soku z czarnej rzepy - najefektywniejsze jest połączenie obu metod. Kurację można wzmocnić następującymi produktami:
+ karczoch (sok, ziele i wyciąg) - wspiera funkcję komórek wątrobowych 
+ rzepik - pobudza wątrobę do zwiększonego wytwarzania żółci
+ Uzupełniać pożyteczne bakterie flory jelitowej m.in. pałeczki kwasu mlekowego przy pomocy sfermentowanych napojów mlecznych tj. jogurt czy kefir stanowiących naturalne źródło bakterii trawiennych. Wskazane są także suplementy probiotyczne i sok z aloesu, który stymuluje wzrost szczepów bakterii jelitowych (probiotyków) Bifidobacteria i Lactobacillus
Szczegółowe opisy → Oczyszczanie wątroby 
 
FAZA 3. (3-6 dni) Przyspieszenie wydalania unieszkodliwionych przez wątrobę toksyn i metali ciężkich polega przede wszystkim na prawidłowym żywieniu bogatym w witaminy i minerały (m.in. sokoterapia) oraz na zastosowaniu ziół oczyszczających o działaniu moczopędnym, napotnym i regulującym wypróżnienia. Nie należy ich mylić z ziołami przeczyszczającymi, które wspomagają usunięcie zalegającego stolca w jelitach, zioła odtruwające oczyszczają krew i organy wewnętrzne z toksyn - należy do nich:
- pokrzywa 
- dziurawiec
- mięta
- skrzyp 
- imbir   
- zielony owies 
- łopian 
- fiołek trójbarwny
- wiązówka błotna
- tamaryndowiec
- morszczyn pęcherzykowaty
- mniszek lekarski (korzeń)
- koper włoski - cykoria (korzeń)
- koniczyna
- poziomka
- jeżówka
- czarnuszka
- kocanka (kwiat)
- kora brzozy
oprócz rodzimych ziół warto także spróbować bardziej egzotycznych: 
- kora lapacho - kora z południowoamerykańskiego drzewa Lapache Tecome
- vilcacora, hakorośl, koci/diabli pazur - pnącze o szerokich właściwościach terapeutycznych
Szczegółowe opisy → Oczyszczanie nerek 
 
Obecnie w profesjonalnych terapiach oczyszczających stosuje się 4 unikalne produkty:
1. Neera - naturalny syrop detoksykujący na bazie kanadyjskiego klonu i palm azjatyckich. 
2. Spirulina - wyjątkowo odżywcze algi morskie, bogate źródło białka, betakarotenu i aminokwasów, przyswajalność na poziomie 85-95%! 
3. Chlorella - glon o silnych właściwościach wiążących toksyny w jelitach i wspierających enzymy organiczne niszczące szkodliwe substancje.
4. Jagody Acai - źródło kwasu ellagowego (silny przeciwutleniacz), wielu witamin, aminokwasów, antyoksydantów i fitosteroli  
 
Niezbędnym elementem towarzyszącym wszystkim fazom procesu odtruwającego jest codzienne wypijanie przynajmniej 2 litrów płynów najlepiej w postaci zielonej herbaty lub wysokozmineralizowanej wody (niegazowanej). Ważne, aby płyny zostały poddane rewitalizacji, czyli uporządkowaniu struktury cząsteczkowej np. przy pomocy stymulatora energii ADR-4 autorstwa polskiego inżyniera Stanisława Adriana Wosińskiego, laureata wielu międzynarodowych nagród za innowacyjność.
 
Pozostałe zalecenia towarzyszące procesowi odtruwania:
- częsta wymiana szczoteczki do zębów
- właściwa higiena osobista
- unikanie zagrzybiałych i wilgotnych miejsc
- unikanie pomieszczeń o wysokim polu magnetycznym
- zakaz palenia papierosów
 
Dieta oczyszczająca i głodówka
2u7wrqv.jpg
 
Procesowi oczyszczania organizmu musi towarzyszyć optymalnie skomponowana dieta, która poprawia perystaltykę i mikroflorę jelit, reguluje metabolizm (przemianę materii) i aktywuje bakterie probiotyczne, co ułatwia wydalanie toksyn nierozpuszczalnych w wodzie. 
Duże znaczenie w zatruwaniu organizmu ma rozpad komórek tłuszczowych, gdyż nadmiernie rozwinięta tkanka tłuszczowa jest wewnątrzustrojowym śmietnikiem. Tymczasem mechanizm głodówek polega na ograniczeniu podaży kalorii z pożywienia, co uruchamia zapasy nagromadzone w tkance tłuszczowej i towarzyszące temu uwalnianie uwięzionych tam toksyn. Jednak przy dużej nadwadze i nagłym opróżnianiu tego śmietnika podczas gwałtownego odchudzania dochodzi do zbyt szybkiego uwolnienia zanieczyszczeń i wtórnej intoksykacji całego organizmu oraz zaburzenia homeostazy, która jest kluczowym elementem prawidłowej odnowy tkanek, a więc gwarantem zdrowia i długowieczności. Dlatego okres głodzenia nie powinien być dłuższy niż 2 dni, tym bardziej, że organizm ludzki już po kilku dniach całkowitej głodówki obniża podstawową przemianę materii i adaptuje się do niedoborów kalorycznych. Dodatkowo z tkanki tłuszczowej uwalnianie są kwasy tłuszczowe przekształcane w związki zakwaszające ustrój, co niekorzystnie wpływa na gospodarkę elektrolitową - we krwi spada poziom potasu, sodu, magnezu i pojawia się kwasica, dlatego dłuższa głodówka może nasilać tworzenie się kamieni w nerkach. Głodówka lecznicza wymaga stałej kontroli lekarskiej.
 
Generalne zasady żywieniowe w diecie oczyszczającej:
- stopniowa rezygnacja z węglowodanów z nabiału i zboża oraz białka zwierzęcego, ich gwałtowne odstawienie często kończy się omdleniami
- 5 niedużych posiłków dziennie co 2,5-3 godziny, w tym jak najwięcej dań płynnych (koktajle i zupy), które nie obciążają układu trawiennego
- każdy dzień należy rozpoczynać od wypicia szklanki rewitalizowanej wody z cytryną i posiekanym imbirem
- dużo odtruwających owoców (cytryny, jabłka, śliwki, winogrona, ananasy, grejpfruty) i warzyw (seler, buraki, kapusta, brokuły, marchew)
- min. 2 litry rewitalizowanych płynów dziennie w postaci wody mineralnej, świeżo wyciśniętych i niesłodzonych soków owocowo-warzywnych i herbatek ziołowych
- rezygnacja z kawy, mocnej herbaty, alkoholu (wódka, piwo, wino), napojów energetyzujących, produktów z wysoką zawartością soli, drożdży, cukru w każdej postaci (słodycze, miód), serów pleśniowych, orzeszków, suszonych owoców (np.rodzynki), produktów przetworzonych i zawierających konserwanty oraz gluten
- jedzenie zgodne z grupą krwi
 
Przykładowe, jednodniowe diety odtruwające:
Dieta owocowo-warzywna
- 1-1,5kg świeżych owoców i warzyw podzielonych na 6-8 posiłków
- płyny (najlepiej po rewitalizacji) wyłącznie świeże i niesłodzone soki oraz niegazowana woda mineralna 
- wykluczone są nasiona roślin strączkowych, kukurydza i warzywa konserwowane w puszkach
Dieta sokowa
- dowolna ilość soków warzywnych i owocowych, niesłodzonych i świeżo wyciśniętych lub jednodniowych
- najlepiej rozpocząć od soków z buraków, kapusty, cytryny, selerów i jabłek
- dodatkowo herbatki ziołowe z mniszka lekarskiego i pokrzywy
 
Dużą popularnością wynikającą ze skuteczności cieszy się oczyszczająca dieta cytrynowa (lemon detox diet):
1 dzień: sok z 5 cytryn = pełna szklanka 
2 dzień: sok z 10 cytryn = 2 szklanki
3 dzień: sok z 15 cytryn = 3 szklanki
4 dzień: sok z 20 cytryn = 4 szklanki
5, 6, 7 i 8 dzień: sok z 25 cytryn = 5 szklanek
9 dzień: sok z 20 cytryn = 4 szklanki
10 dzień: sok z 15 cytryn = 3 szklanki
11 dzień: sok z 10 cytryn = 2 szklanki
12 dzień: sok z 5 cytryn = 1 szklanka
Sok należy przygotowywać na świeżo, bez dodatku wody, miodu czy cukru i pić 30 minut przed lub godzinę po posiłku (3-5 razy dziennie). Do soku można dodać syrop klonowy i szczyptę pieprzu cayenne. Do przeprowadzenia kuracji potrzebne jest 200 cytryn - można więcej, ale nie mniej.
Sok z cytryn jest jednym z najlepszych środków przeciwdziałającym kamieniom w układzie moczowym, wyraźnie poprawia wydajność nerek. W trakcie kuracji mocz staje się ciemny z zawartością soli moczanowych o ceglanym kolorze, co świadczy o wypłukiwaniu kwasu moczowego przez kwas cytrynowy. Dodatkowo, dieta cytrynowa intensywnie uzupełnia niedobory witamin, szczególnie witaminy C, której braki w organizmie są powszechne - jeden wypalony papieros niszczy 1/4 dziennego zapotrzebowania na witaminę C (25mg). Mechanizm dobroczynnego wpływu cytryn jest następujący:
- kwas cytrynowy to jedyny kwas łączący się w organizmie z wapniem, w wyniku czego powstaje unikalna sól, a podczas jej rozpuszczania organizm otrzymuje fosfor i wapń, czyli pierwiastki normalizujące metabolizm i regenerujące tkankę kostną
- kwas cytrynowy uczestniczy w procesie trawienia pokarmu, także jego uzupełnianie odciąża organizm, który zaoszczędzoną energię przeznacza na odtruwanie ustroju
- kwas cytrynowy łącząc się z aminami, tworzy kwas aminowo-cytrynowy o ujemnym ładunku, a spośród 21 niezastąpionych aminokwasów w ludzkim organizmie zaledwie 3 są naładowane ujemnie
 
Przeciwwskazania do stosowania diet oczyszczających i głodówek:
- choroby wątroby i nerek, kamica, cukrzyca, wrzody żołądka i dwunastnicy, dna moczanowa, ogólne osłabienie organizmu
- wiek poniżej 18 lat, osoby starsze, osoby czynnie uprawiające sport, kobiety w ciąży
 
Sauna
 
...poprzez wysoką temperaturę powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co wzmaga pocenie, a tym samym wydalanie toksyn - podczas 0,5-1 godzinnej sesji można stracić kilka litrów potu. Najpopularniejsze są sauny suche i mokre (łaźnie). Doskonałą alternatywą dla osób, które nie mogą korzystać z takich saun są kabiny infrared na podczerwień, w których temperatura jest niższa.
Podczas terapii detoksykującej wskazana jest sauna 2 razy w tygodniu. 
 
Kąpiele
 
Ciepło rozszerzając pory skóry ułatwia wnikanie w nią substancji rozpuszczonych w wodzie. Dlatego ważny jest skład preparatów dodawanych do kąpieli - najlepiej stosować naturalne substancje (np. sól lub solanka) bez sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Solanka termalna dodawana do kąpieli stymuluje wymianę jonową między ciałem człowieka, a roztworem kąpielowym - organizm opuszczają toksyny, a wchłaniane są mikroelementy rozpuszczone w wodzie. Wymiana jonowa jest intensywniejsza, im bardziej stężenie roztworu kąpielowego przekracza stężenie fizjologiczne soli człowieka wynoszące 0,9%. Reasumując, solanka umożliwia odżywienie i odtrucie organizmu z pominięciem i bez obciążenia układu pokarmowego.
Poza tym, podczas kuracji oczyszczającej należy częściej korzystać z prysznica, płukać usta i myć zęby, gdyż wydzielane toksyny przez gruczoły potowe powodują niemiły zapach. 
 
Aktywność fizyczna
 
Ruch na świeżym powietrzu to niezbędny element każdej terapii oczyszczającej, gdyż:
- wzmaga wydzielanie potu, z którym eliminowane są toksyny
- poprawia ukrwienie i przepływ krwi przez stawy, kości, skórę i narządy wewnętrzne
- lepsze ukrwienie to lepsze odżywienie chorych tkanek i szybsze leczenie zmian zapalnych
- pobudza metabolizm jednak należy pamiętać, że dopiero po 30 minutach aktywności organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową 
 
WSKAZANIA DO DETOKSYKACJI ORGANIZMU
 
- zaparcia, zaburzenia trawienne
- wzdęcia i gazy
- ból żołądka
- ból głowy, migrena
- bóle stawowe i mięśniowe 
- anemia
- przewlekłe zmęczenie, brak energii i witalności
- alergie
- depresja
- biegunka
- powiększenie węzłów chłonnych
- gorączka
- częste przeziębienie, katar, kaszel
- nocne zgrzytanie zębami
- zły stan skóry, dermatozy, pokrzywka, wypryski, egzema, świąd, suchość, pękanie, trądzik, ziemista cera
- nadwrażliwość jelit, zespół jelita drażliwego
- uchyłkowatość jelit
- rozdrażnienie, nadpobudliwość nerwowa
- żółtaczka
- czerwone oczy, zmiany pod oczami, zmiana owalu twarzy
- zaburzenia snu, bezsenność
- problemy z przemianą materii, nadwaga, niedowaga, silne łaknienie
- wypadanie włosów (zatrucie jonami metali ciężkich, głównie rtęci)
- choroby reumatyczne
- nieświeży oddech, metaliczny smak w ustach
- mocno cuchnący stolec, intensywny zapach moczu
- pasożyty w kale
- hemoroidy
- sterczący brzuch
- grzybica, zakażenie grzybem Candida
- niska odporność i częste infekcje
- brak zainteresowania seksem, obniżony popęd płciowy, impotencja
- kamica 
- podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów
- choroby cywilizacyjne m.in. cukrzyca
- choroby nowotworowe
- planowane rozpoczęcie dodatkowej suplementacji diety witaminami, minerałami czy ziołami (wstępne oczyszczenie organizmu zwiększa ich przyswajalność i w konsekwencji efekt leczniczy)
 
SKUTKI ODTRUWANIA ORGANIZMU
 
- organizm osiąga homeostazę (równowagę ustrojową)
- regulacja i odciążenie układu immunologicznego, poprawa odporności
- poprawa krążenia krwi
- kojący wpływ na układ nerwowy
- poprawa koncentracji
- łagodzenie stanów lękowych
- uczucie lekkości i witalności
- głęboki i relaksujący sen
- więcej energii i poprawa jakości życia
- regeneracja uszkodzonych i nadwyrężonych mięśni, stawów i tkanek
- normalizacja wagi ciała
- opóźnienie procesu starzenia 
- wyższa wydolność fizyczna
- profilaktyka schorzeń cywilizacyjnych
 
 
Opracował: Grammatikk
Wszelkie prawa zastrzeżone

Mateusz Pawlak ;)


kurata
 • Użytkownik
 • 3 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Super opis, dużo osób nie raz nie wie z czym takie zakwaszenie może się wiązać. Ja dopiero zaczęłam się tym głębiej interesować jak zaczęłam przestawiać się na zdrowy tryb. Zaczęłam od owoców i warzyw, a teraz pije jeszcze wodę alkaliczną. Jest to również łatwy sposób na wyrównanie pH.


 • 0

Abetalipoproteinemia
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 5442 postów
 • Pomógł: 172
386
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:6 lat
 • Wzrost [cm]:168
 • Przysiad [kg]:82,5
 • Wyciskanie [kg]:70
 • Martwy ciąg [kg]:90
 • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Sok z cytryny to świetny sposób na poranne pobudzenie metabolizmu oraz odkwaszenie. Dodatkowo polecam korzystać z soków na bazie aloesu, jednak nie tych sprzedawanych w sklepach w plastiku które zawierają cukry. W aptekach można znaleźć w bardzo korzystnych cenach naturalne i nie przetworzone ekstrakty z tej rośliny. Ostatnio kupiłem 900 ml butelkę za 11 zł. 50 ml soku rozrabiamy w 50/100 ml wody. 


 • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Haroldek48
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 4593 postów
 • Pomógł: 163
603
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
  nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
 • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
 • Wzrost [cm]:175
 • Biceps [cm] :48
 • Klatka piersiowa [cm]:128
 • Pas [cm]:84
 • Udo [cm]:67
 • Przysiad [kg]:170 x 2
 • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
 • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
 • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu
Ja dla odkwaszenia, od czasu do czasu robię, kilkudniowe, kurację, odkwaszajace, z Octu jabkowego.
 • 0

Krupnik5
 • Użytkownik
 • 1 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Witam!

mam pytanie, co z detoksykacją jeśli mam podwyższone próby wątrobowe (ALT na poziomie 90)? Czy to będzie korzystne czy raczej odpuścić?


 • 0

Abetalipoproteinemia
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 5442 postów
 • Pomógł: 172
386
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:6 lat
 • Wzrost [cm]:168
 • Przysiad [kg]:82,5
 • Wyciskanie [kg]:70
 • Martwy ciąg [kg]:90
 • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

W tym wypadku nie można stosować żadnych, tym bardziej tak restrykcyjnych interwencji żywieniowych na własną ręką. Należy skonsultować się lekarzem i dietetykiem klinicznym.


 • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


MarekKutyła
 • Użytkownik
 • 1 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Wałbrzych
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Dietetyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Detoksykacja ekstremalna organizmu musi być koniecznie skonsultowana z dietetykiem. Zwłaszcza w przypadku problemów zdrowotnych, czy też pracy zawodowej wymagającej wysiłku fizycznego.


 • 0

Abetalipoproteinemia
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 5442 postów
 • Pomógł: 172
386
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:6 lat
 • Wzrost [cm]:168
 • Przysiad [kg]:82,5
 • Wyciskanie [kg]:70
 • Martwy ciąg [kg]:90
 • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Detoksykacja ekstremalna organizmu musi być koniecznie skonsultowana z dietetykiem. Zwłaszcza w przypadku problemów zdrowotnych, czy też pracy zawodowej wymagającej wysiłku fizycznego.

 

Moim zdaniem każda detoksykacja powinna być konsultowana ze specjalistą. Bez względu na to czy powodem jest wysiłek fizyczny czy problemy zdrowotne.


 • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


O_O
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 104 postów
 • Pomógł: 4
11
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Moim zdaniem każda detoksykacja powinna być konsultowana ze specjalistą. Bez względu na to czy powodem jest wysiłek fizyczny czy problemy zdrowotne.

 

Jak dla mnie to wystarczy myśleć jak po 5 dniach głodówki nagle czujesz się bardzo osłabiony to może najwyższy czas ją przerwać. To wcale nie działa tak, że nie wiemy co się dzieje z ciałem - no może w pewnym stopniu owszem, ale ciało zawsze daje jakiś sygnał i nie należy go lekceważyć.


 • 0

Abetalipoproteinemia
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 5442 postów
 • Pomógł: 172
386
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:6 lat
 • Wzrost [cm]:168
 • Przysiad [kg]:82,5
 • Wyciskanie [kg]:70
 • Martwy ciąg [kg]:90
 • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Jak dla mnie to wystarczy myśleć jak po 5 dniach głodówki nagle czujesz się bardzo osłabiony to może najwyższy czas ją przerwać. To wcale nie działa tak, że nie wiemy co się dzieje z ciałem - no może w pewnym stopniu owszem, ale ciało zawsze daje jakiś sygnał i nie należy go lekceważyć.

 

Chodziło mi raczej o laików i osoby mające zerowe pojęcie na temat diety czy detoksykacji ;).


 • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kerson
 • Użytkownik
 • PipPip
 • 52 postów
 • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Jakoś nigdy nie byłem przekonany do głodówek.Nawet tych krótkotrwałych.

Mozna oczyscic organ na ktorym zbiera sie najwiecej toksyn tj. watrobe. I na to tez sa kilkudniowe kuracje oczyszczające, albo systematycznie codzienne picie Hepa Vitale ( jest to mieszanka ziołowa detoksykująca wątrobę) albo na czczo rano, albo zaraz przed snem przynajmniej 3 godz po ostatnim posilku.
Zawiera w sobie miedzy innymi ostropest, który bardzo dobrze wpływa na czynności wątroby.
 
Jeszcze warto jest pić soki owocowe ale do tego trzeba sobie dokupić wyciskarkę bo te ze sklepu to kijowe są. 

 • 0

Haroldek48
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 4593 postów
 • Pomógł: 163
603
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
  nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
 • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
 • Wzrost [cm]:175
 • Biceps [cm] :48
 • Klatka piersiowa [cm]:128
 • Pas [cm]:84
 • Udo [cm]:67
 • Przysiad [kg]:170 x 2
 • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
 • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
 • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu
Wątroba nie magaztnuje toksyn tylko je wydala i neutralizuje tak naprwdwde wątroba to nsjwiekszy i zarazem najważniejszy organ w organizmie...
i ma największe możliwośći regeneracijne...
oczywiście można jej w tym pomóc bo bez sprawnej wątroby nie mowy o ogólnym zdrowiu organizmu..
 • 0

kerson
 • Użytkownik
 • PipPip
 • 52 postów
 • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

No i właśnie chodziło mi o to ,ze warto jest tę naturalną regenerację wspomóc.


 • 0

Abetalipoproteinemia
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 5442 postów
 • Pomógł: 172
386
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:6 lat
 • Wzrost [cm]:168
 • Przysiad [kg]:82,5
 • Wyciskanie [kg]:70
 • Martwy ciąg [kg]:90
 • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Ostropest jest niezwykle pomocny w procesie odtruwania i oczyszczania ustroju z toksyn. U mnie w rodzinie z kolei panuje przekonanie, że najlepszym sposobem na oczyszczenie jest codziennie rano wypić ciepłą szklankę wody z cytryną, imbirem i niewielkim dodatkiem pieprzu. Dziadkowie stosują od lat i nie narzekają na zdrowie.


 • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


O_O
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 104 postów
 • Pomógł: 4
11
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

 

Jakoś nigdy nie byłem przekonany do głodówek.Nawet tych krótkotrwałych.

Mozna oczyscic organ na ktorym zbiera sie najwiecej toksyn tj. watrobe. I na to tez sa kilkudniowe kuracje oczyszczające, albo systematycznie codzienne picie Hepa Vitale ( jest to mieszanka ziołowa detoksykująca wątrobę) albo na czczo rano, albo zaraz przed snem przynajmniej 3 godz po ostatnim posilku.
Zawiera w sobie miedzy innymi ostropest, który bardzo dobrze wpływa na czynności wątroby.
 
Jeszcze warto jest pić soki owocowe ale do tego trzeba sobie dokupić wyciskarkę bo te ze sklepu to kijowe są. 

 

 

 

Ja jakoś nie chce zachęcać, ale jak odpowiednio zrobisz głodówkę to momentalnie się chudnie, detoks też jest. Problem zaczyna się z jedzeniem i ogólnie z samym początkiem, boli strasznie głowa, pojawia się lęk, a organizm nie pomaga i jeszcze bardziej myśli o jedzeniu i z automatu masz bułkę obok w buzi jak tego nie kontrolujesz. Jednak po 3 dniach jest już dużo lepiej o ile nie zrobiłeś tego za szybko - wtedy zaczyna się mdleć i robić słabo. Pasożyty nie mają jak się rozwijać, bo nie mają na czym - jedyne co wchodzi w obieg to woda. Tracisz ~2000 kalorii w zależności od tego jak się odżywiałeś samym faktem, że tych kalorii nie wprowadziłeś do swojego organizmu.

 

To o czym Ty piszesz też można połączyć z głodówką, są takie, że pijesz same soki z warzywami/owocami i tyle - to pewnie działa dużo lepiej, bo organizm nie jest wypłukany jak przy normalnej głodówce.


 • 0

Abetalipoproteinemia
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 5442 postów
 • Pomógł: 172
386
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:6 lat
 • Wzrost [cm]:168
 • Przysiad [kg]:82,5
 • Wyciskanie [kg]:70
 • Martwy ciąg [kg]:90
 • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Też jestem zdania, że taka prawdziwa głodówka - pozbawiona możliwości wprowadzenia jakichkolwiek produktów spożywczych - jest aż nadto obciążająca dla organizmu. Sam nigdy nie miałem okazji czegoś takiego przeprowadzić, ale czytałem iż każdy detoks zaczynamy stopniowo. Powoli wyprowadzając część produktów stopniowo zmieniamy nawyki żywieniowe i schematy dla naszego organizmu.


 • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


mocsilamotywacja
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 442 postów
 • Pomógł: 7
38
Neutralna
 • Lokalizacja:Giżycko
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Kulturystyka
 • Staż [miesiące]:10
 • Wzrost [cm]:180
 • Biceps [cm] :39
 • Klatka piersiowa [cm]:100
 • Pas [cm]:89
 • Udo [cm]:60
 • Przysiad [kg]:150
 • Wyciskanie [kg]:100
 • Martwy ciąg [kg]:160
 • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Ja wolałbym się z dala trzymać od jakichkolwiek głodówek. Spotkałem się ze sporą ilością osób, które poprzez nieumiejętne stosowanie głodówki narobiły sobie dość konkretnych problemów, a czasu niestety cofnąć się nie da. Głodówka to chyba najgorsze co można dać swojemu organizmowi. Napisałbym, że może jakaś rozsądna głodówka byłaby lepsza, ale łączenie tych słów jak dla mnie jest lekko bez sensu.


 • 0

Haroldek48
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 4593 postów
 • Pomógł: 163
603
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
  nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
 • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
 • Wzrost [cm]:175
 • Biceps [cm] :48
 • Klatka piersiowa [cm]:128
 • Pas [cm]:84
 • Udo [cm]:67
 • Przysiad [kg]:170 x 2
 • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
 • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
 • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu
Nie tak sama głodówka jest groźna dla organizmu jak nie umiejętne powracanie z głodówki do jedzenia posiłków..
To jest najważniejsze np po długotrwałej głodówce człowiek musi się nauczyć na nowo wszystkiego trawic.. nie może odrazu zacząć wszystkiego jeść..
To tak jakby unieruchomic człowieka na dłuższy czas tez będziesz musiał się nauczyć na nowo chodzić..
 • 0

O_O
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 104 postów
 • Pomógł: 4
11
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu

Ja wolałbym się z dala trzymać od jakichkolwiek głodówek. Spotkałem się ze sporą ilością osób, które poprzez nieumiejętne stosowanie głodówki narobiły sobie dość konkretnych problemów, a czasu niestety cofnąć się nie da. Głodówka to chyba najgorsze co można dać swojemu organizmowi. Napisałbym, że może jakaś rozsądna głodówka byłaby lepsza, ale łączenie tych słów jak dla mnie jest lekko bez sensu.

 

Prawdziwa głodówka zaczyna się od 10 dni, a trwać może nawet 40 dni, a co do najgorszego to miałeś kiedyś głodówkę? Jak się nagle przerzuci na głodówkę to będziesz się czuł ledwo żywy i słaby. To samo z powrotem, będzie Ci nie dobrze i efekt jojo. Z resztą jak można wytłumaczyć opinie o tym, że dla niektórych głodówka to najlepszy lek? Od zawsze praktycznie leczono głodem. To nie są bujdy wyssane z palca, a szkoda, że na ten temat nie ma jakiś większych badań.


 • 0

Haroldek48
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 4593 postów
 • Pomógł: 163
603
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
  nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
 • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
 • Wzrost [cm]:175
 • Biceps [cm] :48
 • Klatka piersiowa [cm]:128
 • Pas [cm]:84
 • Udo [cm]:67
 • Przysiad [kg]:170 x 2
 • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
 • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
 • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Detoksykacja organizmu
Posłuchaj sobie wypowiedzi o glodowkach leczniczych na yo tube Polskiego Doktora Jerzego Zięby on sam przez miesiąc czasu nic nie jadł..
Wogole to napisał ciekawa książkę pt
,, Ukryte Terapie czego Ci lekarz nie powie "
Polecam przeczytać
 • 0Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019