Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co robie zle? Mozecie pomoc?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Kamo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co robie zle? Mozecie pomoc?

Witam, mam 17 lat i od 2 miesiecy chodze na silownie, rezultaty sa, ale uwazam ze za male i chcialbym zeby ktos doswiadczony wyjasnil mi wszystko co robie zle.

Waze 66kg, wzrost 166cm, mam wiec troche tluszczu ktory chcialbym spalic ale chce rowniez zbudowac mase miesniowa. Co do jedzenia to z tego powodu

ze mieszkam jeszcze z rodzicami jem przewaznie to co jest na obiad (jemy zdrowe jedzenie typu np. kurczak z warzywami ale czesto tez dania malo bogate w bialko a za to 

bogate w weglowodany np.. Spaghetti oprocz tego 2 razy w tygodniu jem jajecznice z 3 jajek, do tego czesto szklanka mleka z jak najmniejsza iloscia tluszczu.  jem od czasu do czasu troche

slodyczy ale z tym nie przesadzam. Zauwazylem ze jak trzymam sie takiej strasznie surowej diety to waga mi nie spada, a jak podchodze do wszytkiego na luzie ale 

nadal na siebie uwazam zeby z niczym nie przesadzic to sa jakies efekty - przez dwa miesiace schudlem 4 kg ale tez ponosze co raz to ciezsze ciezary np.

dwa miesiace temu na klate bralem 42 kg wliczajac w to sztange, teraz jest to 52/ 3 serie po 8. Na silownie chodze 3 razy w tygodniu: wtorek- klata i bicepsy, czwartek- 

Nogi i brzuch, niedziela- plecy,tricepsy i barki. Robie po 4 cwiczenia 3 serie na jedna partie miesniowa. Nie wszystkie moje cwiczenia sa jednak stale, niektore zamieniam 

co trening zeby miec wiekszy zasob tych cwiczen np. we wtorek zrobie na klate cw.1,2,3 i 4 a tydzien po tym zrobie cw.1,2,5 i 6. I tak na zmiane.(nie wiem czy jest to dobre)

Co do wyliczania kalorii to tez nie mam zadnego grafiku, a to poniewaz nie wiem jak te kalorie obliczyc. Licze na to ze pomozecie mi i wytlumaczycie co robie zle.

 

Z gory Wielkie dzieki.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robie zle? Mozecie pomoc?

może być problem z mało kaloryczna dieta, a drugie trzeba byc cierpliwym

trening troche do poprawy , barki bym rozdzielił, przedni i boczny akton do treningu klatki a tylni akton po plecach

na mniejsze partie(biceps, triceps) wystaczą 6-8 serii


  • 1

TKWM


Kuba96
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1729 postów
  • Pomógł: 24
124
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Mazowieckie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :44
  • Udo [cm]:71
  • Przysiad [kg]:200x5
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:105

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robie zle? Mozecie pomoc?

Cześć. Po dwóch miesiącach nie ma co się spodziewać jakichś fajerwerków. Proces budowania mięśni jest bardzo powolny, uwierz mi. Na pewno musisz ułożyć sobie diete i trzymać się założonej puli kalorii, bo jak raz zjesz 3500, drugi 2000, trzeci 5000 kcal to mija się to z celem. Wejdź sobie na potreningu.pl, załóż tam konto i tam możesz prowadzić dziennik żywieniowy. Ty tylko wpisujesz co jadłeś i w jakiej ilości, a komputer wszystko liczy. Trening z niedzieli jest zbyt objętościowy, albo barki daj oddzielnie, ewentualnie triceps dorzuć do klaty i bicepsu.


  • 1
Zapraszam do śledzenia mojego dziennika treningowego :)
http://forum-kultury...dt-kuby/page-25

Kamo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robie zle? Mozecie pomoc?

Wielkie dzieki! Ale czy na pewno na biceps czy triceps wystarczy po 8 serii??


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robie zle? Mozecie pomoc?

w zupełności starczy bo to małe partie


  • 1

TKWM


Kuba96
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1729 postów
  • Pomógł: 24
124
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Mazowieckie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :44
  • Udo [cm]:71
  • Przysiad [kg]:200x5
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:105

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robie zle? Mozecie pomoc?

Zależy, dla jednego za mało, dla drugiego za dużo. Musisz sprawdzać na sobie co lepiej na Ciebie działa.


  • 1
Zapraszam do śledzenia mojego dziennika treningowego :)
http://forum-kultury...dt-kuby/page-25



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024