Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co zjeść po treningu??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

Andrzej78
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co zjeść po treningu??

Witam!!! Trenuję wieczorem, kończę go o godzinie 21:30. Co zjeść o tej porze po treningu???


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

to co w przypadku innych posiłkach


  • 0

TKWM


Andrzej78
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

to co w przypadku innych posiłkach

Białko czy węglowodany?? Co byś proponował o tej porze, żeby nie poszło w tłuszcz.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

 ! jedzenie się planuje na cały dzień, wszystko zależy od całości a nie jednego posiłku

jeśli bedzie za duży bilans kaloryczny całego dnia to może pójść w tłuszcz


  • 0

TKWM


Andrzej78
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

 ! jedzenie się planuje na cały dzień, wszystko zależy od całości a nie jednego posiłku

jeśli bedzie za duży bilans kaloryczny całego dnia to może pójść w tłuszcz

Ale tak dla przykładu. Izolat białka czy ryż z tuńczykiem. Bo chodzi o to, co powinno się zjeść po wysiłku fizycznym.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

ryż z kurczakiem


  • 0

TKWM


Andrzej78
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

Zaraz po treningu, czy do godziny dwóch.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

najlepiej odrazu po treningu by uzupełnić kalorie


  • 1

TKWM


Andrzej78
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

Dzięki!!!


  • 0

Rychu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

najlepiej odrazu po treningu by uzupełnić kalorie

 

Najlepiej godzinę po treningu ponieważ zaraz po treningu krew jest w mięśniach a do trawienia krew potrzebna jest w narządach układu pokarmowego, które nie będą dobrze funkcjonować. Stara zasada mówi nie ćwicz po jedzeniu i nie jedz po ćwiczeniach.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

A co ty masz 2 l krwi że jak dojdzie do narządów to już jej braknie dla reszty organizmu i odwrotnie? Ta zasada jest trefna jak i osoba która ją wymysliła. Jak komuś się dobrze trenuje po posiłku to bardzo dobrze a jak ktoś lepiej sie czuje podczas treningu na czczo to tez dobrze. Weź jakiś dobry art przytocz na poparcie swojej tezy że węgle z białkiem się nie trawią, że krew ucieka z mięśniu do żołądka i jelit i jej nam braknie itp itd.

 

Bo jak narazie próbujesz obalić sens tego sportu :) wątpliwymi argumentami


Mateusz Pawlak ;)


kuba95
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
46
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Waga [kg]:masa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

ludzie zagłębiają się w takie pierdoły.

Chłopie! trenuj ostro, jedź mądrze i nie rozkminiaj czy na noc zjesz WW+B czy samo B czy B+TŁ. Ustal makro i bilans kaloryczny i sie go trzymaj. jak na wieczór zostanie Ci dobić WW to je dobij, jak B to zrób to! ot Cała filozofia :)


  • 0

"Never Back Down!"


Rychu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

A co ty masz 2 l krwi że jak dojdzie do narządów to już jej braknie dla reszty organizmu i odwrotnie? Ta zasada jest trefna jak i osoba która ją wymysliła. Jak komuś się dobrze trenuje po posiłku to bardzo dobrze a jak ktoś lepiej sie czuje podczas treningu na czczo to tez dobrze. Weź jakiś dobry art przytocz na poparcie swojej tezy że węgle z białkiem się nie trawią, że krew ucieka z mięśniu do żołądka i jelit i jej nam braknie itp itd.

 

Bo jak narazie próbujesz obalić sens tego sportu :) wątpliwymi argumentami

 

 

Ziew, jaki artykul, studiowałem to 5 lat, weź dowolny podręcznik do fizjologii układu pokarmowego. 

 

Odpowiedz na pytania:

1 w jakim srodowisku pH trawią się białka

2 w jakim skrobia

3 na co reaguje dwunastnica podczas trawienia a na co nie i dlaczego w przyrodzie białko występuje z tłuszczem.

4. ile czasu trawi sie skrobia zjedzona osobno

5. ile czasu trawi sie skrobia zjedzona z białkiem i w co się zamienia to co sie nie strawi

 

I wtedy napisz odpowiedź na mój post ;)

 

 

Albo idź do dobrego lekarza rodzinnego oni już też to nawet czasem wiedzą ;)

 

Czytanie artykułów w internecie o żywieniu bez wiedzy biochemicznej nie ma sensu bo większość z nich to wypociny dziennikarzy lub ludzi po kursach dietetycznych ;) niektórych mam przyjemność znać.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

Twoje wypowiedzi nie mają większego sensu. Mam dobrego lekarza omawiałem z nim dietę nie miał zastrzeżeń. Podważasz sens odżywiania ludzi sportów sylwetkowych i nie tylko na podstawie PH. Nie mam zamiaru zagłębiać się w temat bo to nie ma sensu. Nie odpowiada ci system odżywiania typowego kulturysty to jedz jak tam uważasz ale nie próbuj nikomu wmówić że zjedzenie ryżu z kurczakiem jest szkodliwe i kurczak zostanie przepchnięty bez polotu przez kiszki do kibla.

 

Od zalania dziejów kulturystyki białka łączy się z węglami prostymi robi sie na tym zajebistą formę i jest sie zdrowym jak rydz. Dlatego to czy studiujesz to 5 czy 10 lat nie ma tutaj żadnego znaczenia.


Mateusz Pawlak ;)


UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

Najmniejszy pożytek z zjedzenia kurczaka z ryżem będzie w tedy kiedy zjemy go surowego(czego i tak nikt nie robi!), dla tego że wiązania aminokwasowe będą ze sobą mocno związane mówiąc prostym językiem, lecz i tak liczny % wartości zostanie wykorzystany. Druga sprawa, łączenie białka z węglami po treningu usprawnia znacząco odbudowę glikogenu. 




Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


Rychu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

Twoje wypowiedzi nie mają większego sensu. Mam dobrego lekarza omawiałem z nim dietę nie miał zastrzeżeń. Podważasz sens odżywiania ludzi sportów sylwetkowych i nie tylko na podstawie PH. Nie mam zamiaru zagłębiać się w temat bo to nie ma sensu. Nie odpowiada ci system odżywiania typowego kulturysty to jedz jak tam uważasz ale nie próbuj nikomu wmówić że zjedzenie ryżu z kurczakiem jest szkodliwe i kurczak zostanie przepchnięty bez polotu przez kiszki do kibla.

 

Od zalania dziejów kulturystyki białka łączy się z węglami prostymi robi sie na tym zajebistą formę i jest sie zdrowym jak rydz. Dlatego to czy studiujesz to 5 czy 10 lat nie ma tutaj żadnego znaczenia.

 

 

Nie musisz wycofywac się z dyskusji, przecież lepiej dyskutować niż wymieniać się informacjami. 

Z tym zaraniem dziejów to nie do końca masz rację bo wielu mistrzów kulturystyki i trenerów stosuje te zasadę (slynny Vince Gironda) albo plan 4 dni tylko bialko piaty dzien tylko węgle.

 

Jeśli jesz ryż z kurczakiem to trawisz własnie kurczaka a ryżu już nie.

 

"Druga sprawa, łączenie białka z węglami po treningu usprawnia znacząco odbudowę glikogenu. "

Nie wiem jak to usprawnia szczerze, może tylko dlatego że jeśli nie ma z czego zrobić glikogenu to białko jest rozkładane na aminkowasy a jeśli trafisz na okno glikogenowe to aminokwasy bedą rozlożone na cukry, ktore o zgrozo sa substratami w cyklu kwasu cytrynowego, w ktorym z tych cukrow oraz kwasow tłuszczowych w procesie transaminacji produkowane są znów aminokwasy, magazynowane w wątrobie (nawet do 30 dni), a dopiero z tych aminokwasów syntezowane jest białko.

 

Nic nie jest tu proste ale wiara czyni cuda czyli jedzcie kurczaka z ryżem, ćwiczcie a i tak będziecie rosnąć. 

 

Druga sprawa, że jeśli ryż zjecie godzinę przed kurczakiem to strawicie ten ryż całkowicie, potem zjecie kurę, którą też całkowicie strawicie i nie będzie się odkładać tkanka tłuszczowa ktora jest reakcją na niestrawione węglowodany (nazwana przez lekarzy nietolerancją na węglowodany - boczki u kobiet i opona u mężczyzn, wystarczy nie laczyc białka ze skrobią przez pare tygodni i reakcja jest natychmiastowa - problem znika) Posilek powinien wygladać tak: najpierw woda, potem owoce, potem skrobia a na końcu białko. To jest już proste i łatwe do wprowadzenia w życie ale wymaga dyscypliny.

 

Wydaje mi się, że trzeba być otwartym na naukę ale też na życie - jeśli ktoś ma małe dzieci to zauważy, że kiedy po raz pierwszy dostają normalny polski obiad czyli mięso i ziemniaki to najpierw bedą jadły jedno a potem drugie (moje dzieci też tak robiły). Dopiero rodzice uczą je żeby jeść razem mięso i ziemniaki, coś jednak dzieciom ten instynkt podpowiada, warto się zastanowić.


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

aha czyli jemy o 12 ryż a 13 kurczaka tak ? mto powodzenia życze jak to zjeśc na 15 min przerwy w pracy 

 

odziwo miałem okazję uczęszczać na zajęcia z dietetyki w sporcie i jakoś mnie uczono że zbilansowany posiłek to ww białko i tłuszcze ... rokładanie wszyskiego na czynniki pierwsze nie ma sensu bo wg Twojej teorii jak będziemy tak jedli to tłuszcz się nie będzie odkładać ? 

 

a coś takiego jak bilans nie ma na to przypadkiem wpływu? jak jest bilans na pllus to nie ma opcji żeby nie tyć 


nol9.jpg

www.massagepeter.se


koksik25
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od poczatku
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:125
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:70
  • Przysiad [kg]:nie robie
  • Wyciskanie [kg]:120 serie kiedys wiecej choroba itp
  • Martwy ciąg [kg]:nie robie
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

rychu zajmij sie nauka....daj nam trenowac....kazdy ma swoja diete i je kiedy chce i co mnie maja interesowac jakies badania/artykuly?

ma isc masa sila i wymiary...troszke tluszczu nie zaszkodzi...trzeba w nocy kobiete czyms ogrzac...


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??
To i ja dorzuce coś od siebie,
i powiem tak :
Nauka chyba tego nie kwestionuje że najlepszym pokarmem dla ssaka jest mleko karmiacej matki?
a jaki skład ma takie mleko?
Wegle Bialko i Tłuszcze..
więc nie można mówić o tym że w przyrodzie tłuszcze i białko występują osobno jak to kolega w któryś poście napisał..
fakt jedni reagują lepiej na tłuszcze a inni na wegle, zależy od metabolizmu.
i od predyspozycij genetycznych
Trzeba pamietac o tym że znaczna część populacij cierpi na nietolerancję" glutenu który znajduje sie właśnie w ziarnach zborz, (przypuszcza się że ok 70% ludzi na to cierpi nawet o tym nie wiedząc)
  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zjeść po treningu??

Nie bo niemowlak ma oddzielić białko od cukrów w mleku najpierw chlipnąć białko a potem resztę no bo tak nauczyli Ryśka na uczelni....

 

Dlatego właśnie nie biorę udziału w dyskusji bo jest zbędna. 


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024