Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

Jakki
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Witam, nie wiem czy umieściłem ten temat we właściwym dziale, jeśli nie to proszę o przeniesienie. 
Mam 19 lat, ważę 53 kg przy wzroście 177 - 180 (nie wiem dokładnie teraz jaki wzrost), czyli mam znaczną niedowagę. Niestety nie jem tyle ile powinienem, uniemożliwiają mi to problemy gastryczne, w zależności od tego o której wstanę są to zazwyczaj 3 lub 4 posiłki dziennie, często zdarzało się że jadłem tzw. "zapychacze", ale ostatnio bardziej zwracam uwagę na to co jem i bardziej staram się urozmaicać dietę. Nie mogę też ćwiczyć na siłowni ze względu na problemy ze stawami. Bardzo chciałbym przytyć i wyglądać normalnie, ale kompletnie nie wiem jak to zrobić... Jak pisałem w diecie ciężko będzie dostarczyć odpowiednią ilość kalorii, siłownia póki co też odpada. W związku z tym mam pytanie, czy istnieje jakiś sposób, żeby w miarę szybko przytyć? Myślę o gainerze, ale słyszałem różne opinie na ten temat. Jedni mówią, że super sprawa i mi pomoże inni, że jak bierze się gainera i przy tym się nie ćwiczy to rośnie sam brzuch a reszta pozostaje bez zmian, czego chciałbym uniknąć. Nie chodzi mi o to, żeby się napakować, tylko po prosu przytyć, żeby wyglądać normalnie. 
Co byście polecili, jakie odżywki lub inny sposób? (sterydy odpadają), szukałem w necie, dużo czytałem podobnych tematów, ale nie znalazłem w nich konkretnej odpowiedzi, nie wiem co jest najlepsze w moim przypadku. 
Z góry dzięki za pomoc. 


  • 0

picek200
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 1
35
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia, dietetyka, sztuki walki
  • Staż [miesiące]:3 lata
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :42.5
  • Pas [cm]:75cm
  • Przysiad [kg]:ATG 120 5x5 pauza
  • Wyciskanie [kg]:140max
  • Martwy ciąg [kg]:170kg 5x5
  • Waga [kg]:85.4

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Na suplach tego nie zrobisz, poprostu musisz dużo wpierd*** sporobj ulozyc diete na mase, i moze sporobj trening domatora jeśli silka odpada :)


  • 0

Fuck regeneration & overtraining :D


23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

suplementy jak nazwa pokazuje to tylko dodatki i nie moga tworzyc diety

jesli jakieś problemy poważne z jedzeniem to lepiej bym udał sie do dietetyka


  • 0

TKWM


Klataplecybarki
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Jeśli masz problem ze stawami i nie możesz ćwiczyć z ciężarami, poczytaj trochę o kalinestyce. Porządnej masy na tym nie zrobisz, ale na pewno trochę pomoże, oczywiście jak zastosujesz jakąś dietę.


  • 1

Jakki
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

A moglibyście podać jakieś przykłady diety, która będzie najskuteczniejsza w moim przypadku? Jakieś linki itp. 
I jaki trening najlepiej robić? (żeby nie obciążał nadgarstków), bieganie i jakieś domowe ćwiczenia? Dodam, że póki co mam bardzo słabą kondycję, bo długo nie uprawiałem żadnego sportu i m.in też przez palenie fajek, ostatnio ograniczyłem do 3 sztuk dziennie i mam nadzieje, że w końcu całkowicie przestanę palić, bo to też może mieć wpływ na to, że nie mogę przytyć.. Dlatego nie chcę przesadzić z treningiem, żeby nie zrobić sobie krzywdy. 
 


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

użyj Google to cie nie zabije ani nie boli


Mateusz Pawlak ;)


Mexyk

Mexyk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Białystok
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

użyj Google to cie nie zabije ani nie boli

 

dzien bez forum takze cie nie zabije, a jednak musisz meczyc tutaj ludzi swoimi wypocinami

 

Takie teksty nie powinny mieć miejsca - następnym razem dostaniesz bonus w postaci moderowanych komentarzy przez 7 dni.


Użytkownik 23Viper23 edytował ten post Ponad rok temu


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

To nie czytaj. Napisz skarge do administracji chłopczyku ;)


Mateusz Pawlak ;)


S14L07
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga
Cześć,
mam ten sam problem. Moja dieta na co dzień wygląda tak : dużo węglowodanów, białka czasem wydaję mi się że brakuje, mniej trochę warzyw, owoców.... ograniczam cukier i tłuszcz.
 
waga - 60KG,
wzrost - około 176CM,
wiek - 33 lata
 
Potrzebuję czegoś kompleksowego, łatwo przyswajalnego na przyrost masy mięśniowej, z 5-7 KG mi wystarczy. Przy jakimś lekkim treningu z małymi dawkami suplementów na początek.
Myślałem o takim połączeniu, białko + gainer + kreatyna. Może macie inne lepsze propozycję, jestem amatorem w tych sprawach. Co byście polecili w kwocie do 150PLN.

Użytkownik S14L07 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

S14L07
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Czy kreatyna będzie potrzebna ?


  • 0

BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Jak chcemy przytyć to należy zwiększyć kalorykę posiłków. Wylicz swoje zapotrzebowanie dzienne i dodaj do tego 500 kcal. Zobacz co się stanie, znaczy się, czy waga zacznie iść w górę i czy nie będzie Cię zalewało. Przy dobrej diecie nie powinno Cię ulać, ale to różnie bywa. Znam ludzi, którzy nawet przy kaloryce 3500 + wyżej wcale nie tyją, a często ciężko jest im przejeść tyle kcal, stąd w to miejsce przyda się dobry bulk (gainer ale taki, który ma ilość białka zbliżoną lub taką samą do węgli). Tutaj jednak też bym uważał i wybierał bulki, które są na prawdę dobre jakościowo (jak np Jumbo ale wersja Hardcore, bo inne wersje to typowe gainery z małą ilością białka). Do tego oczywiście dużo wody, dużo węgli (ryż, makaron, ziemniaki) i sporo białka (kurczak, ryby, indyk, chuda wołowina). W kreatynę też można zainwestować, jeszcze w witaminy i minerały, zma. Co do treningu, to ja bym robił FBW ( jakie masz problemy ze stawami, że nie możesz trenować? Może masz problemy z nimi, ze względu na hormony i niedowagę? Ja bym zbadał prolaktynę i estrogen, bo to może siedzieć) i omijał wszelkiego rodzaju cardio (no może jakiś interwał 2 razy na tydzień). Śpij dobrze, wysyiaj się, ureguluje to na pewno hormony. 


  • 1

S14L07
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga
Dzięki za Bulka, prawdopodobnie kupię to.

Trudno mi określić jakie mam zapotrzebowanie, mógłbym jeść przez cały dzień, ale niepotrafię. Głód prawie nigdy nie ustaje, od momentu gdy zacząlem tracić szybko na wadze.

Jak dam radę to, FBW na masę będę robił.
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Dzięki za Bulka, prawdopodobnie kupię to.

Trudno mi określić jakie mam zapotrzebowanie, mógłbym jeść przez cały dzień, ale niepotrafię. Głód prawie nigdy nie ustaje, od momentu gdy zacząlem tracić szybko na wadze.

Jak dam radę to, FBW na masę będę robił.

 

Może spróbuj pozmieniać coś w swojej diecie i zmniejsz węgle kosztem tłuszczy? To właśnie one powodują uczucie sytości i ograniczenie łaknienia. Ta szybka utrata wagi to też informacja o metabolizmie, który może być rozbujany na tyle iż ciężko złapać ponownie masę.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


S14L07
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Do diety chciałem włączyć dlatego więcej białka, w postaci suplementów.

 

Bardzo możliwe, nawet pewien jestem że metabolizm jest przyspieszony, tak jak napisałeś. Pale od jakiegoś czasu konopie, i po zapaleniu odczuwam właśnie coś takiego......... muszę zmniejszyć dawkę.

 

Nie wiem jak jest z hormonami tylko, o czym wspominał BeBig.


Użytkownik S14L07 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

S14L07
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Pozostaje jeszcze kreatyna, coś sprawdzonego, ktoś może poleci ? Czy brać co kolwiek.

 

Czy zawartość tłuszczy w Jumbo Hardcore będzie wystarczająca ? bo jest ich tam mało wydaje mi się.


Użytkownik S14L07 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Jak palisz zielone, to nie dziwię się, że masz tzw pac-mana, czyli możesz jeść i jeść. Palisz dla hobby czy terapia?:) Bulk ma mieć praktycznie jak najmniej tłuszczu, głównie węgle i białko. Jeśli chodzi o tłuszcz, to nie musisz ich wysoko aż tak trzymać, ale nie schodź też za nisko bo tłuszcz też wpływa na hormony. Co do obliczenia swojego zapotrzebowania kcal to są na necie kalkulatory. Jako tłuszcze możesz zjadać awokado, łososia, chuda wieprzowina. Co do supli to zdecydowanie omega 3 oraz tłuszcz mct.
Jeśli natomiast chodzi o kreatynę to polecam na początek zwykły, dobry, sprawdzony monohydrat, tu aby być zgodnym co do bulka to też 100% Creatine Monohydrate - tani i sprawdzony moim zdainem i moim doświadczeniem. Ja na Twoim miejscu bym skupił się na diecie (kurczak, indyk, jajka, ryż, kasza, ziemniaki, warzywa i owoce)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Pozostaje jeszcze kreatyna, coś sprawdzonego, ktoś może poleci ? Czy brać co kolwiek.

 

Czy zawartość tłuszczy w Jumbo Hardcore będzie wystarczająca ? bo jest ich tam mało wydaje mi się.

 

Jeżeli chodzi o kreatynę to również polecam zacząć od zwykłego monohydratu, później można wbić na jakiś stack kreatynowy. Co do Jumbo, to nie jest bulk! To gainer około treningowy, gdzie mimo wszystko masz nadwyżkę węglowodanów.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


S14L07
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Używam jej w terapii. Pomaga w zaburzeniach emocjonalnych jak i fizjologicznych.....

 

Co do suplementów to, sam może coś dopasuję do własnych potrzeb, mając na uwadze wasze propozycje.

Dzięki Pany za pomoc, z fartem.


Użytkownik S14L07 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

S14L07
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Mam jeszcze jedno pytanie, czy wartość białka w składzie odżywki, powinna być mniejsza od węglowodanów? 

 

Gdzieś czytałem że aby białko dobrze się przyswajało to, liczba węglowodanów.....musi być większa.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko przytyć - znaczna niedowaga

Mam jeszcze jedno pytanie, czy wartość białka w składzie odżywki, powinna być mniejsza od węglowodanów? 

 

Gdzieś czytałem że aby białko dobrze się przyswajało to, liczba węglowodanów.....musi być większa.

 

Pytasz o białko czy gainera bo to znacząca różnica.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024