Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przechowujecie kolekcje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Jak przechowujecie kolekcje
Czy macie jakies patenty na w miare zorganizowane przechowywanie swoich kolekcji nozy? Podejrzewam ze najczestrzym jest po prostu szuflada, ale to nie jest najszczesliwszy pomysl. Widzialem u Pitera kiedys taki "klaser"- pokrowiec z wieloma kieszonkami, ale nie widzialem tego u nas na rynku, a na "zachodzie" takie sprzety za tanie nie sa. Moze macie jakies ogolnie dostepne rzeczy ktore zaadaptowaliscie do tego celu?

Pzdr

F
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Witam

widziałem na jednym zdjęciu : szafka , kilka bardzo płytkich szuflad z góry na dół , ładne zielone sukno i otwarte noże poukładane w rzędach .

Tak to widzę w przyszłości .

Pozdrawiam
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Ja bym myslal zrobic ze sklejki w zwyklej szufladzie odpowiednio wielkie przegrodki ,zeby sie to potem przy przenoszeniu mebli ,suwaniu szuflady nie rysowalo ,wlozylbym gabke ...i wsio a takie torby czy tez klasery sa do kupienia gdzies to widzialem ....jak znajde dam link


pozdrawiam
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje

...i wsio a takie torby czy tez klasery sa do kupienia gdzies to widzialem ....jak znajde dam link
pozdrawiam


takie na pokażną kolekcję Sebenziątek ? :) :) :?:

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Dżizus - pokrowce 8O pedalskie klasery 8O
U mnie noże są... wszędzie - ja ich nie przechowuję - je ich używam.
Rozglądam się - nie ruszając się zbytnio od klawiatury znalazłem 4,
qwa - właśnie się skaleczyłem - wraziłem łapę pod monitor i nadziałem się na piąty - pieprzony Łubgan - ciekawe swojąd drogą - gdzie wcięło pochwę???
Z całym szacunkiem - w klaserach to się znaczki trzyma.
Cholera - upaćkałem se klawiaturę...
-wój-
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Hehe wój racja ja tam swojego EDC w kieszeni przechowuje i juz :) co to za noz co nie jest pod reka :)
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
ok a jeżeli bedziesz miał tych nozy około 30 to (bez urazy ) też bedziesz je trzymał wszystkie w kieszeni albo koło klawiatury i pod monitorem, pomijając fakt że po domu kręcą się małe dzieci ?
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Tia zostane skatem :) i wtedy wszystkie sie zmieszcza :) wiedzialem, ze ktos poruszy ten punkt ;) :P . A tak poza tym nie wiem moze jeszcze moje skrzywienie odnosnie nozy nie osiagnelo waszego poziomu to nosze noz w kieszeni. Pewnie za troche i ja bede myslal jak je chowac bo czuje, ze cos mnie bierze dzisiaj oblecialem 3 sklepy w Wawie z nozami a do pozostalych 3, o ktorych wiem nie szedlem bo albo za daleko albo niedawno bylem. Panie doktorze czy jeszcze jestem normalnym obywatelem ? Dr: ale co Pan robi z tym nozem, niech sie pan nie zbliza !!!!
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje

ok a jeżeli bedziesz miał tych nozy około 30 to (bez urazy ) też bedziesz je trzymał wszystkie w kieszeni albo koło klawiatury i pod monitorem, pomijając fakt że po domu kręcą się małe dzieci ?

Oczywiście!!!
Nie liczyłem "swoich" noży - myślę, że jest ich ok 20 + drugie tyle w kuchni, nie licząc całej masy dłut, szpikulców etc...
Moje dzieciaki na szczęście już podrosły, zresztą okres kaleczenia się mają szczęśliwie za sobą...
Kiedy po domu łażą jakieś małe ludziki (od znajomych, kuzynów i innego badziewia) to po prostu ktoś cały czas ZWRACA SIĘ NA NIE UWAGĘ, bo są rzeczy znacznie groźniejsze od moich noży (nie chodzi mi o hodowlę skorpionów, ale np. palące się świeczki czy kadzidełka, kontakty z prądem, kubki z horącą kawą itd...)
Dalej w pale mi się nie mieści, że można noże trzymać w jakichsiś dziwacznych puzderkach...
Ale oczywiście to moje - zupełnie prywatne :!: :!: :!: - zdanie i każdy może robić na co żywcem ma ochotę. W końcu mamy demokrację :wink:
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Hehe.....Woj...tak jakbys opisal moja sytuacje :) . Noze sa wszedzie na biurku , na pulkach , na podlodze :) ......ostatnio nawet zorientowalem sie ze przespalem cala noc na moim 'military' :? .....chyba najwyzszy czas zrobic z tym porzadek
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
wój , nie chodzi o trzymanie nozy w puzderkach tylko o pewien zwykły porządek...jesli Ci się to w pale nie mieści to spójrz na zdjęcie...proste nie ??!! :)

Dołączona grafika
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Kane: nie ma sie co martwic ja ze swoja Militarka spie kazdej nocy :) :) :twisted: ....heheh moze to zboczenie ;) ale musze miec pewnosc ze jest w zasiegu mojej lapy :]


pozdrawiam
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Ja tam co prawda śpię z "babą", ale gablotek na noże to sobie nie wyobrażam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje

ja ze swoja Militarka spie kazdej nocy



de gustibus non disputantum :)
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Gacman: ......zapomnialem dodac ze byla otwarta :!: Hehe ale to byly takie poj**** czasy kiedy po kupnie nowego noza ....zasypialem sciskajac go w reku :) ....no takie male zboczenie :twisted:
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
ja mam wszystkie na ścianach - cholera tych większych to i tak w zadnej szufladzie bym nie zmiescił, a w wieku dorastania moich pociech trzymałem wszystkie w takiej skrzyni na bieliznę i byłem baaaardzo nieszczęśliwy że tam własnie są-własne mieszkanie umozliwiło mi wyciągnięcie ich na wierzch-w końcu maja cieszyć oko-nieprawdaż?
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje


Dołączona grafika


to raczej wygląda jak jakaś torba dla domokrążcy czy innej osoby jeżdżącej i sprzedającej noże... :?

ja jestem za porządkiem - i też się zastanawiałem nad pewnym wyeksponowaniem i uporządkowaniem mojej przyszłej "kolekcji" :roll: :D - z tym, że w ten sposób, żeby wszystko było dostępne i pod ręką... 8)

myślałem o wydłubaniu jakichś form ze styropianu lub jakiejś pianki... można by to zakryć jakimś suknem... luźne gdybanie :)
...powieszenie na ścianach też mi się podoba...
  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Roberto napisał:

ok a jeżeli bedziesz miał tych nozy około 30 to (bez urazy ) też bedziesz je trzymał wszystkie w kieszeni albo koło klawiatury i pod monitorem, pomijając fakt że po domu kręcą się małe dzieci ?


Zgadzam sie w 100%, moje nozyki tez kiedys były wszedzie :) od kilku tygodni poukładałem cały sprzęt w skrzynkach narzedziowych te mniejsze i średnie skrzyneczki nadają sie najlepiej do folders (zmiesci sie do jednej 10-12 szt) te większe do fixed blade i bayonets :D (tu zależnie od wielkości noża miesci sie 6-8 szt). Skrzynki narzedziowe maja to do siebie ze mozna je zamknac na kłódke i dzieciaki za nic nie dobiorą się do naszych skarbow 8)

Jacek P.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Łatwy i tani sposób to pokrowiec z materiału. Taki pokrowiec miał sprzedawca noży (Robert Deniro) w filmie "Fan", podobny miał sprzedawca w filmie "Kunszt" ("high art") u którego Hermes wybierał noże (o ile dobrze pamiętam :) ).
Wadą jest konieczność rozwijania całego aby wyjąć jeden. Ale sposób prosty i działa, a miękka szmatka bardzo dobrze zabezpiecza od "rysek".
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przechowujecie kolekcje
Noooo - troszkę ożywienia się wdarło i emocji - o to mi chodziło glównie, bo ostatnio za dużo było topiców "technicznych" :wink:
Z drugiej strony - kurna - Panowie i Panie (Akasha?? :lol: ) - noże to nie kolekcja motyli - do eksponwania w gablotkach. Oczywiście - jeśli ktoś ZBIERA noże, czyli jest kolekcjonerem - warto tę kolekcję odpowiednio wyeksponować, ale nie wyobrażam sobie na ścianie paru moich ostrzy - one by ją SZPECIŁY - tak są zjechane. Lubię nożę, kocham noże, dbam o noże, ale to są NARZĘDZIA :!: To tak, jakbym wyeksponował swoją "kolekcję" wiertarek na ścianie - są śliczne, zadbane, ale jedna jest cała up...na pianką, druga zachlapana farbą etc. Nie znaczy to oczywiście, że popieram burdel w domu - narzędzia mają swoje miejsce, noże też, ale lubię je dotykać, ostrzyć, nie mówiąc o tym, że chyba by mnie pokręciło, gdybym wcurwiony, chcąc ukoić nerwy musiał odwijać jakieś szmatki, zamsze i pierdoły, coby znaleźć balika, żeby sobie pomachać (a to koi moje nerwy :D ).
Ale się rozpisałem...

Z drugiej strony - gdyby ktoś dał mi śliczną walizkę z przegródkami... :lol: :lol: :lol: - nie pogardzę!!
Pzdr.
-wój-
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024