Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ektomorfik, jak ćwiczyć ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

reggae
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ektomorfik, jak ćwiczyć ?

Siema. Mam pewien problem. Otóż jetem ektomorfikiem i jestem z natury dosc chudy :/ (w bicu mam 28 ;c ) 

Czytałem i ogladalem wiele fimikow tematycznych na YT jak ektomorfik powinien przybrać na masie mięśniowej itp.. Tylko jest jeden problem; oni tam wszyscy radzą aby wpier****ć ile wlezie. Niby dobre, ale ja akurat jestem trochę pechowym ektomorfikiem, ponieważ mam troche tłuszczu na brzuchu i jak jem to mi go tam coraz więcej przybywa. Dodatkowo trochę gromadzi mi się go w okolicach klatki piersiowej  ;/ Czyli ogl wygladam tak: Bardzo chude ręce, chude nogi, ale trochę brzucha. Mam 17 lat, 181 cm wzrostu i ważę ok. 65 kg. 

Trenowałem z kumplem od września do stycznia czyli niecałe pół roku, regularnie po 3 razy w tygodniu, plan mieliśmy ustalony itp. Efekt ? Żaden! Kompletnie nic mi na mięśniach nie przybyło. Bylem lekko wkur***ny tym faktem, ale nic zrobilem sb trochę przerwy i od polowy maja do konca czerwca znowu chodzilem na siłownie. Tym razem efekty były zauważalne(przynajmniej na pompie ) i na codzien w sumie tez przez te poltora miesiaca jakies 1.5 cm w łapie przybylo z 28 do 29,5. Tylko ze teraz przez wakacje nie ćwicze i zauważylem że mam znowu tak samo chude ręce jak przedtem.  Krótko mówiąc mój progress gdzieś zniknął. 

I teraz pytanie, jak radzicie ćwiczyć, co jeść, jakie odżywki brać bądź nie brać aby nabrać chociaż troche mięśni i nie być patyczakiem!

Ile znam ludzi tyle opini; jedni mowia zebym bral bialko, inni kreatyne, jeszcze inni ze nic tylko mam wpiepszac ile wlezie a jeszcze spotkalem sie z opinia ze powinienem brac bialko i gainera. Są tez osoby ktore mowia ze diete mam sb ustalic, jesc kurczaka, ryz itp. Tylko ze codziennie ciezko to jeść bo to nie ja gotuje w moim domu obiady, a codziennie na obiad ryz z kurczakiem jesc tez troche nie pasuje :/

Krótko mówiac mam jeden wielki mętlik w głowie i nie wiem co robić. Nie ukrywam tez ze nie podoba mi się ten mój brzuch i lekko odstające sutki więc nie wiem czy brać się za zrzucanie tego, czy walić to i robić masę, czy może jest jakiś sposób aby przybrać na masie mięśniowej i przy okazji troche pozbyc sie tego brzucha ?(byłoby najlepiej :D) .

Normalnie trenowałem na siłowni 3 razy w tygodniu: Poniedzialek biceps i barki, Środa nogi i plecy(jak starczało mi czasu dodawałem jeszcze brzuch ale nie zawsze) i w Piątek klatka i triceps. Robie tak po 3 ćwiczenia na partie i każdego 4 serie. Ciężar dobieram sobie tak żeby pierwsza seria daje rade ok.10 powtórzeń, druga 8-10, trzecia 8,  czwarta 8-6. 

Stąd pytanie: co robić żeby przybrać w moim przypadku na masie mięśniowej(chciałbym żeby był jakiś progres do 18-stki którą mam w marcu przyszłego roku) i nie wyglądać po tym za przeproszeniem jak spasiona świnia?


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik, jak ćwiczyć ?

Nic dziwnego, że nie idzie jak co chwile przerywasz.

Połaczenie plecy + nogi to najgorsze połaczenie świata bo to największe partie.

Przykłądy treningów masz w tematach podwieszonych

Żeby przybrac wagi musisz jeść wiecej niz jest twoje zapotrzebowanie. Gainera nie ma sensu brać bo cukry łatwo dostarczyć, lepiej kupić białko .


  • 0

TKWM


reggae
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik, jak ćwiczyć ?

I JAK CZĘSTO BRAĆ TO BIAŁKO ?


Użytkownik reggae edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

reggae
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik, jak ćwiczyć ?

BO JAK BRAŁEM OSTATNIO TO CODZIENNIE RANO I WIECZOREM I JESZCZE PO TRENINGU ALE W 700 G MI ZESZLO W 2 TYGODNIE :/


Użytkownik reggae edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik, jak ćwiczyć ?

 ty normalny jesteś? 65kg wagi i chcesz białko uzupełniać? W diete zainwestuj i ułóż porządną a nie białka srałka i gainery. Zero wiedzy zero pojęcia zero systematyczności a apetyt na suple jak u każdego świerzaka zajebisty


Mateusz Pawlak ;)


picek200
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 1
35
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia, dietetyka, sztuki walki
  • Staż [miesiące]:3 lata
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :42.5
  • Pas [cm]:75cm
  • Przysiad [kg]:ATG 120 5x5 pauza
  • Wyciskanie [kg]:140max
  • Martwy ciąg [kg]:170kg 5x5
  • Waga [kg]:85.4

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik, jak ćwiczyć ?

Grammatik spokojnie :D chłopak pojęcia nie ma o tym, trzeba wytłumaczyć spokojnie :D

 

Chłopie odstaw suple , bo lepiej wydać kase na normalne żarcie niż jakies odzywki. 

 

Odzywki bierzesz jak juz zygasz kurczakiem ryzem itd :D albo nie masz czasu, trudne warunki albo cos...

 

btw. 700 g ci zeszło w 2 tyg to sie nie dziw bo to tak idzie ;) 3 porcje brałes po 30g i tak wyszło :) lepiej żarcie normalne kupuj


Użytkownik picek200 edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

Fuck regeneration & overtraining :D




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024