Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie filmy instruktazowe z noza ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

jakie filmy instruktazowe z noza ?
witam

niewiem czy temat juz byl ale jakby co to jakie polecacie filmy zeby poogladac pomiedzy treningami i podlapac jakies sensowne akcje. Mam Vunaka i Cucciego ten pierwszy pokazuje bajkowe techniki drugi jeszcze gorzej :(

Pozdrawiam
Lukew
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?
podstawy szermierki sportowej polecam szablę lub floret + podstawy boksu + zdrowy rozsadek
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?
Jest szansa, że nic ciekawego w filmach nie znajdziesz. Jak kiedyś szukałem tam ciekawostek to może jedną technikę na kilka filmików wyłapywałem.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?

podstawy szermierki sportowej polecam szablę lub floret + podstawy boksu + zdrowy rozsadek


Z ciekawości- dlaczego floret a nie szpada?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?
z powodu konwencji i wagi broni. ponadto szpady nigdy nie ćwiczyłem a z zasady nie polecam czegoś o czym nie mam pojęcia.
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?
czyli wyglada na to za samemu trzeba dojsc :) Zarazilem sie nozem po ostatnich seminariach z War`em :) cwicze rownierz fechtunek sredniowieczny ale tam praca nog nie zabardzo pasuje do szybkiego noza, bardziej do poterznych uderzen w uchwycie odwrotnym puginalem coz inna moda grubsze stroje sie nosilo :)

Pozdrawiam
Lukew
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?
szermiercza praca nóg, to świetna baza do treningu noża. Polecam szablę i szpadę.

Ja mam bliziutko (12 km) klub szermierczy, więc co jakiś czas korzystam w celu przypomnienia.


Zresztą znam gościa po aerobicu którego ciężko "dojść", zresztą kiedyś koleś po kometce, bez żadnych kompleksów nadążał za nami na treningu.



ćwiczyć motorykę, jak najwięcej sparować i samo pojedzie.

Jeśli masz się gdzie uczyć techniki to super, jeśli nie masz to po prostu jak najwięcej sparuj - wyrobisz sobie swoją. Sparowałem z samoukami o dużym stażu sparingowym. Niekonwencjonalne zachowania i odruchy. Ciężcy przeciwnicy. tzn ci z talentem i dużym stażem.
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?
dzieki wszystkim :)

Pozdrawiam
Lukew
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?

niewiem czy temat juz byl ale jakby co to jakie polecacie filmy zeby poogladac pomiedzy treningami i podlapac jakies sensowne akcje. Mam Vunaka i Cucciego ten pierwszy pokazuje bajkowe techniki drugi jeszcze gorzej

Ech, chłop się o filmy pyta żeby pomiędzy treningami pooglądać, a wy go na trening szermierki wysyłacie? :D :wink:
Kolego Lukew,
Jeżeli chodzi o filmy, to na mnie dobre wrażenie zrobił sześcioczęściowy film grubaśnego szefa firmy Cold Steel, Lynn'a Thompsona pt. The Warrior's Edge . Bardzo dużo materiału, większość całkiem sensownego, podstawy pokazane później jako aplikacje w sparingach, zastosowanie właściwego sprzętu ochronnego, itp. Tutaj masz zajawkę:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jeżeli chodzi o zastosowanie noża w samoobronie, to polecam najnowszy film Jima Grovera ( aka Kelly McCann'a ) pt. Combative knife. Facet jest moim ulubionym combatowcem, nóż traktuje tak samo jak broń palną, gaz pieprzowy czy pałkę teleskopową, używając tego wszystkiego adekwatnie do sytuacji ( poziomu zagrożenia ). Same konkrety, żadnych filipińskich drillów, reverse grippów,sprzęt ochronny, praca na tarczach, manekinach, kształtowanie różnych typów reakcji ruchowej, itp. Wszystko trwa godzinę i sześć minut. Do tego nakręcony w fajnym, klimatycznym stylu. Tutaj zajawka:

Jeżeli chodzi o motywatory, to niezmiennie polecam fabularny film z 1991 roku Hight Art/ Grande Arte/Exposure ( pod tyloma tytułami funkcjonuje ), w Polsce pierwszy raz wyświetlany w TV jako "Sztuka zabijania", a później "Kunszt". Po obejrzeniu tego filmu zapragnąłem zostać mrocznym nożownikiem. Oto scena wyjaśniająca motywację bohatera oraz scena zakupu noża w sklepie:
...a tu scena treningu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam :D

P.S. A z literatury polecam starą ( 1977 r.) książkę Z. Czajkowskiego Szermierka na szpady, dopytując się jednocześnie fachowców o inne tego typu pozycje, które ukazały się w Polsce, bo jakoś tego mało.
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?
Akahige dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :) co do filmow to byl kiedys taki jeden emitowany przez chyba TVP1 o cyganach lub hiszpanach i tam nonstop sie cieli nozami tylko niepamietam tytulu i niemoge go znalesc nigdzie :)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?
Zgadzam się z Akahige, Combative knife Grovera jest bardzo konkretne i "dużouczące" zwłaszcza jesli chodzi o zastosowanie noża w realu. Jesli podejdzie ci Grover, to warto tez się zapoznać z 3cią częścią jego Inside the crucible. Całość tej serii dotyczy walki bronią palną, ale akurat trzeci część dotyczy walki bez broni i walki nożem. NB Grover wydał niedawno książkę Boba Kaspera, swojego przyjaciela i eksperta walki nożem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (jest juz w drodze do mnie, nie mogę się doczekać :) )

Lubie tez szkoleniówki Hocka Hochheima dotyczące walki nożem (zwłaszcza wcześniejsze- Journeyman levels 1,2,3 i Tradesman levels 1,2,3) Hochheim jako były glina jest konkretny i nastawiony na realizm (chociaż bardziej cenię Grovera). To właśnie Hock jako pierwszy uświadomił mi różnicę miedzy walką z uzyciem noża, a sparringiem czy pojedynkiem na noże, który w naszej kulturze praktycznie nie występuje.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?
Lukew - jeśli chcesz posparować na lajcie to zapraszam w niedziele o dziewiątej rano pod SP25 w Zabrzu. Staramy się machać co tydzień jak pogoda pozwala :)
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie filmy instruktazowe z noza ?

Lukew - jeśli chcesz posparować na lajcie to zapraszam w niedziele o dziewiątej rano pod SP25 w Zabrzu. Staramy się machać co tydzień jak pogoda pozwala Smile


o dobrze wiedziec :) chetnie wpadne
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024