Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak ciąć bokkenem ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

Raz - mieczyk w górę
2 - mieczyk w dół

To jest chyba konkretna odpowiedź, prosta i zwięzła :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?
Szczepan napisal:
"W aikido w ogle nie ma zadnej walki, nie mowiac juz o walce na miecze. "

Matko Boska z którego bądź kościoła..!!!!!!!!!!!!!!
a poza tym no comments

Aiki
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

Matko Boska z którego bądź kościoła..!!!!!!!!!!!!!!
a poza tym no comments

Aiki


Ale o co ci chodzi Aiki?
  • 0

budo_yoshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?
Tnij znad głowy aby preciąć np. buraka w powietrzu (chodzi o warzywo ).
Może się zdażyć , że po przejęciu cięcia partnera nie ma czasu na duży zamach i wykonuje się cięcie z małej wysokości na nadgarstki, pchnięcia i tp.
Zza pleców wykonujesz cięcie po bloku na ramię. Najlepiej zobaczyć na różnych stronach jak to robią mistrzowie, a jeszcze lepiej zobacz siedmiu samurajów Kurosawy. Powodzenia .
Yoshin. :D
  • 0

budo_kostek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?
Popatrzec na mistrzów eee........... wystarczy ze spojrze w lustrao hehehe :) :P


Pozdroeiwnia dla wszystkich
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?
To Szczepan:
"W aikido w ogle nie ma zadnej walki, nie mowiac juz o walce na miecze. "

- ano o to... nie ma walki? kolejne rewolucyjne stwierdzenie.. Zaczynam sie zastanawiać czy wiesz co to jest bokken?
No to co robią uke na treningu aiki -ken?

a) Tańczą? B) Pija piwo?
c) Kontemplują? d) studiują walke?

Po wybraniu właściwej odpowiedzi dzwoń na nr. 0-700- Kasia Figura i proś Huberta Urbańskiego.

Pozdrawiam
Aiki
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

To Szczepan:
"W aikido w ogle nie ma zadnej walki, nie mowiac juz o walce na miecze. "

- ano o to... nie ma walki? kolejne rewolucyjne stwierdzenie.. Zaczynam sie zastanawiać czy wiesz co to jest bokken?
No to co robią uke na treningu aiki -ken?

a) Tańczą? B) Pija piwo?
c) Kontemplują? d) studiują walke?

Po wybraniu właściwej odpowiedzi dzwoń na nr. 0-700- Kasia Figura i proś Huberta Urbańskiego.

Pozdrawiam
Aiki


Aiki,
Moim zdaniem, aiki-ken to nie ma nic wspolnego nie tylko z walka na miecze, ale nawet z mieczami. To zwykle przelozenie technik aikido za pomoca kawalka kija. I nie chodzi mi o to ze boken jest drewniany, tak samo aikiken mozesz robic ostrym mieczem, a i tak to nie bedzie mialo nic wspolnego z mieczem.
Po prostu nie tylko ze te cwiczenia nie wynikaja z zadnej szkoly walki mieczem, ale nie spelniaja tez podstawowych zasad walki. To sa uklady choreograficzne pozbawione kompletnie realnosci.

Zauwaz ze nie neguje ich przydatnosci do cwiczenia aikido, tylko ze nie jest bron boze szkola walki mieczem.

Dam ci prosty przyklad....od wielu lat Saito sensei cwiczyl jo przeciwko bokenowi w ten sposob, ze blokowal ciecie bokenu za pomoca jo, ale w taki sposob ze przy ostrym mieczu jo zostaloby spoko przeciete. Ostatnio poszedl po rozum do glowy i zmienil to, teraz oni uderzaja jo w BOK miecza (zeby np ewentualnie go zlamac przy okazji ....)a nie blokuja jego ostrze 8)
Takich przykladow sa setki w kazdym cwiczeniu, katy, dystans, timing, szerokie chodzenie na boki, ...mnostwo rzeczy z punktu widzenia prawdziwego miecza nie ma sensu.

Aikiken Z ZEWNATRZ , dla nieobeznanego obserwatora moze przypominac walke na miecze ,ale to tylko dlatego ze nie widzial jak to wyglada w oryginalnych szkolach walki mieczem, czy jo. Polecam zakupic video ze szkol koryu i porownac, choc lepiej by bylo to pocwiczyc z kompetentnym mistrzem. Wtedy zobaczylbys wyraznie roznice.

Np w jodo trzyma sie jo tak, aby wprowadzic atakujacego w blad co do dlugosci wlasnego jo, albo polowa jo jest schowana za plecy tori, albo tori przykrywa koncowki jo swoimi dlonmi. Tak sie dzieje zeby atakujacy zle ocenil jaki jest zasieg razenia jo tori. Teraz mamy jo standaryzowane, ale kiedys tak nie bylo i trzeba bylo uwazac czy moje jo jest dluzsze czy krotsze od przeciwnika bo to decydowalo o przezyciu.

itd...
itd...

Rozumiem ze co do aikido to sie zgadzamy: poniewaz uke pomaga tori to nie ma to nic wspolnego z walka , nieprawdaz? :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

Po prostu nie tylko ze te cwiczenia nie wynikaja z zadnej szkoly walki mieczem, ale nie spelniaja tez podstawowych zasad walki. To sa uklady choreograficzne pozbawione kompletnie realnosci.


Skoro tak twierdzisz, więc wymień te zasady jakie zasady powinny występować w aikiken, a jakich brak powoduje jego odrealnienie.

Dam ci prosty przyklad....od wielu lat Saito sensei cwiczyl jo przeciwko bokenowi w ten sposob, ze blokowal ciecie bokenu za pomoca jo, ale w taki sposob ze przy ostrym mieczu jo zostaloby spoko przeciete. Ostatnio poszedl po rozum do glowy i zmienil to, teraz oni uderzaja jo w BOK miecza (zeby np ewentualnie go zlamac przy okazji ....)a nie blokuja jego ostrze 8)


Niewielu z nas uczy sie aikido Saito sensei. :)

Takich przykladow sa setki w kazdym cwiczeniu, katy, dystans, timing, szerokie chodzenie na boki, ...mnostwo rzeczy z punktu widzenia prawdziwego miecza nie ma sensu.


Gdzie szczepan tam tylko płacz o konty i prostokonty. Dla mnie to co tu piszesz to jakies straszne uogulnienie.

1. Wiadomo ze bedac z jo w reku jestes w gorszej sytuacji, ale trzeba cos robic i jesli jedyna mozliwościa zbicia jest udezenie w bok miecza to czemu nie. :)
2. Przytaczane przez ciebie konty w kazdej ze szkół są inne (my np. robimy bardzo wąziutkie zejscia)
3. Dystans, fakt ze wiekszosc sekcji odwala badziewie tlukac w powietrze, nie zmienia to faktu ze istnieją szkoły w których bardzo baczną uwagę przywiązuje się do dystansu.
4. Timing - kolejne uogólnienie> Timing dopasowjesz do swoich możliwości , a gdy masz możliwości pracujesz nad timingiem.

Aikiken i aikijo przedewszystkim pozwala pracować nad wymienionymi przez ciebie elementami. Obrazowanie technik jak powiadasz to raczej marginalne zastosowanie, dla mnie ten rodzaj nauki to praca nad zasadami które są najbardziej uniwersalną częścią aikido.

Aikiken Z ZEWNATRZ , dla nieobeznanego obserwatora moze przypominac walke na miecze ,ale to tylko dlatego ze nie widzial jak to wyglada w oryginalnych szkolach walki mieczem, czy jo. Polecam zakupic video ze szkol koryu i porownac, choc lepiej by bylo to pocwiczyc z kompetentnym mistrzem. Wtedy zobaczylbys wyraznie roznice.



Ty wiesz Szczepan ty byś sie nadawał jako koń trojański na tych bejotjotowców. Mają wewnątrz trening boksu i zapasów. A ty byś im wmawiał ze to o kant dupy potłuć. Bo nie tak ćwiczą prawdziwi boserzy czy zapaśnicy :)


Np w jodo trzyma sie jo tak, aby wprowadzic atakujacego w blad co do dlugosci wlasnego jo, albo polowa jo jest schowana za plecy tori, albo tori przykrywa koncowki jo swoimi dlonmi. Tak sie dzieje zeby atakujacy zle ocenil jaki jest zasieg razenia jo tori. Teraz mamy jo standaryzowane, ale kiedys tak nie bylo i trzeba bylo uwazac czy moje jo jest dluzsze czy krotsze od przeciwnika bo to decydowalo o przezyciu.


Ojej, a jak robiłem ankiete o zamknietych końcówkach w jo to udawałeś że nie wiesz o co chodzi :/

Rozumiem ze co do aikido to sie zgadzamy: poniewaz uke pomaga tori to nie ma to nic wspolnego z walka , nieprawdaz? :wink:


Że jak? że co? Akurat w aikiken i w aikijo jest najmniej potrzeby do owej 'pomocy' o której wspominasz. Wiadomo ze nie mozesz sie trzaskać na luzie tylko cwiczysz w jakiejs ustalonej formie. Ale w czym problem jeśli sensem seme jest zrealizowanie elementarnego ataku a forma tylko uzmysławia jakie ma inne możliwości jeśli ten atak się nie powiedzie.
Zresztą aikiken i aikijo to nie tylko formy ale cała grupa innych ćwiczeń gdzie masz większą dowolność. Zresztą nie ujmując wolności w formach. Co jest szczególnie widoczne gdy ćwiczysz z kilkoma osobami atakującymi jednoczesnie, wtedy masz duze pole do popisu, wybór techniki oraz wybór osoby na której w danej chwili chesz wykonac ową technikę.
  • 0

budo_paweld
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

Że jak? że co? Akurat w aikiken i w aikijo jest najmniej potrzeby do owej 'pomocy' o której wspominasz. Wiadomo ze nie mozesz sie trzaskać na luzie tylko cwiczysz w jakiejs ustalonej formie. Ale w czym problem jeśli sensem seme jest zrealizowanie elementarnego ataku a forma tylko uzmysławia jakie ma inne możliwości jeśli ten atak się nie powiedzie.


a dlaczego nie mozna sie trzaskac na luzie? nie rozumiem tego zdania z uzmyslawianiem? tzn co on atakuje nagle inaczej a ty sobie myslisz "o mozna i tak"?
ciekawe jak by to bylo gdyby bylo trzaskanie na luzie :)
formy moze i pieknie wygladaja ale nie ma nic wspolnego z walka ani cwiczeniemi przygotowujacymi do walki, rozwijaja owszem kilka cech ale z walka to i tak ma niewiele wspolnego zreszta jak cale aikido
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?
To Szczepan:
W sumie Gary odpowiedział za mnie... mam niewiele do dodania. ( BTW Gary thx !! )
Ujmując sprawe prościej.. boxerowi na początku daje sie worek.. potem przeciwnika... ułanom dawano drewniane szable i kolege do jazdy na barana ( chodzi o trening cięcia szablą z konia - dla niewiedzących), gladiatorzy w Rzymie ćwiczyli drewnianymi mieczami... przykłady można mnożyć.
co do zarzutu nieefektywności.. hmm moze popatrz na senseja Savegnago.. senseja Wysockiego.. zobaczysz jak morderczy moze byc bokken :-))))

sensej Saito.. hmm.. ciekawa sprawa... nie znam osobiście.. ale... sensej Hoffman przywiózł kiedyś ze stażu jakąs technike. Zbicie bokenu podczas cięcia przeciwnik( uderzenie w bok "klingi"). Po pierwszych próbach kawałki bokkenów zaczęły fruwać w powietrzu.. Było mało zabawnie.. mało kto ma kilka zapasowych bokkenow.
Po paru latach zobaczyłem te technike w wykonaniu senseja Savegnano... obywało sie bez uderzenia w bok bokkenu, bylo w timingu, i było mordercze. Wnioski pozostawiam zaintersowanym .
Aikiken z zewnatrz... hmm kolejna anegdota... kilka lat temu , staz we Francji z św. p. sensjem Kobayashim... Przed stażem na tej samej macie mieli trening savatowcy. spy5tali sie co to teraz będzie? Aikido.. Aaaa aikido.. no nas jest czerech..i my to wasze aikido... to w najgrubszym miejscu trzy razy... Ale posiedzieli , popatrzyli.. i po treningu przyszli przeprosic.
nieważne kto patrzy .. ważne co widzi :-)))))
a co do stabdardów jo.. hmm.. sądziłem ,ze kontroluje sie centrum przeciwnika a nie końcówke jo? Myle się??

To paweld:
trzaskać na luzi? Owszem.. ale.. kogo stac na ciągnące sie latami procesy sądowe i wypłaty odszkodowań dla trzaskających sie na luzie?
Może inaczej.. jak sie nauczysz techniki -możesz sie trzaskać.. inaczej zrobisz krzywde sobie i innym.
Aiki
Aiki
  • 0

budo_paweld
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

To Szczepan:
To paweld:
trzaskać na luzi? Owszem.. ale.. kogo stac na ciągnące sie latami procesy sądowe i wypłaty odszkodowań dla trzaskających sie na luzie?
Może inaczej.. jak sie nauczysz techniki -możesz sie trzaskać.. inaczej zrobisz krzywde sobie i innym.
Aiki
Aiki


aha a dlaczego w innych sportach wystepuja sparingi i nikt jakos nikogo do sadu nie posyla? bo w aikido to ja juz slyszalem ze niezgodne z filozofia, ze sensej nie moze bo ten tego, ze za stary, teraz ze sady? co jeszcze bedzie? nie mozna po prostu przyznac ze do walki spontanicznej sie toto nie nadaje? moze atak - obrona owszem..ale gdy pojawia sie zmylki, nagle zmiany dystansu, kombinacje to juz chyba lezymy prawda?
i prosze nie mow ze sensej pokazal to i to jak by to bylo bo ja wiem jak oni pokazuja...pewnie wiekszosc z mistrzow by sie nie kapnela jak bys nagle zmienil atak
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?
No to jest sparring.. masz ochraniacze, rękawice itd.. Jest inaczej..
Hmm. nie nadaje się.. no cóż.. mozemy sie umowic.. to udowdnie ,że się nadaje :-)))))))

Aiki
ps. nie jestem za stary...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

aha a dlaczego w innych sportach wystepuja sparingi i nikt jakos nikogo do sadu nie posyla?


Stary dobry Exile
1. Aikido nie jest sportem
2. W aikido nie uzywa się ochraniaczy.
3. Jesli Nie żal Ci zdrowia nic nie stoi na przeszkodzie abyś sobie tak ćwiczył, problem tylko czy znajdziesz idiote który na to sie skusi.
Ale ponieważ Ciebie lubie to Ci doradze cobyś sobie kupił bokken z gąbki, widziałem ostatni gdzies takie na jakimś jarmarku :)))

bo w aikido to ja juz slyszalem ze niezgodne z filozofia, ze sensej nie moze bo ten tego, ze za stary, teraz ze sady? co jeszcze bedzie?
nie mozna po prostu przyznac ze do walki spontanicznej sie toto nie nadaje?


Why? mówimy teraz o aikiken i aikijo. Nie ma w nim sparingów bo jest to zbyt niebezpieczne. Nie wierzysz. Kiedyś jeden z uke wszedł mi bokkenem poprzez tsuki na twarz ja nie zdarzyłem się wycofać. ponieważ czubek bokena przesunął tylko po policzku. Zewnątrz niby okej ale wenątrz ust masakra. Gdyby to się działo w ferworze walki, a nie w formie, pewnie straciłbym pół szczęki. :)
Nikt nie mówi że sponton jest zły ale jest dość niebezpieczny i myśle ze mogą sobie na niego pozwolić tylko naprawde doświadczeni aikidocy.
Wierz mi że błędy w tej dziedzinie goją się bardzo długo. Dla przykładu kiedyś spiełem sie z jednym gostkiem na stażu (trening aiki jo). Wiesz przerost amibicji nad możliwości, (ciu ciut jak Exile ;) nie dawał robić techniki, wszystko robił b.szybko i niedokładnie. Musiałem się nieżle sprężać. Moje ręce po tym stażu były w opłakanym stażu (w technikach był element zbicia), a blizny widać nawet do dziś (to było kilka lat temu)
Więc nie wiem czy jestem zainteresowany taką formą ćwiczeń zwłaszcza że daleko mi do precyzji moich nauczycieli.

Natomiast bzdurą są dla mnie twoje żale n/t braku spontanicznego ćwiczenia - do tego trzeba mieć solidne podstawy. Sam kihon jest już pojedynkiem na precyzje, pod warunkiem że jest rozsądnie ćwiczony.
Wewnątrz niego też możesz robić zmyłki, nagłe zmiany dystansu, ale tak jak powiedziałem to już wyższa szkołą jazdy


moze atak - obrona owszem..ale gdy pojawia sie zmylki, nagle zmiany dystansu, kombinacje to juz chyba lezymy prawda?


To ze ty lezysz nie znaczy ze wszyscy leża. Takie formy cwiczenia są oczywiste i jak chcesz sobie nad tym pracować na treningu to ja nie widze przeszkód.

i prosze nie mow ze sensej pokazal to i to jak by to bylo bo ja wiem jak oni pokazuja...pewnie wiekszosc z mistrzow by sie nie kapnela jak bys nagle zmienil atak


Jest tysiące innych sposobów aby rozwiązywać swoje kompleksy panie profesorze.
[/b]
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

co do zarzutu nieefektywności.. hmm moze popatrz na senseja Wysockiego.. zobaczysz jak morderczy moze byc bokken

przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony

Naprawdę mam słabe serce, czcesz mnie wykończyć!!!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

Skoro tak twierdzisz, więc wymień te zasady jakie zasady powinny występować w aikiken, a jakich brak powoduje jego odrealnienie.


OOOO..czyzbys prosil o korespondencyjny kurs bokenu :?: :)
Mam wieczorem ciezki egzamin, wiec bedzie bardzo krotko:

1.Trzymanie bokenu - musi byc takie zebyc mogl przywalic z calej sily i zeby ci boken nie wypadl :lol: a jednoczesnie zebyc byl w stanie utrzymac boken w dloniach przy bloku bardzo mocnego ciecia.
2.Wykonywanie ciecia musi byc takie zeby dokladnie dochodzilo do miejsca ciecia (czyli prawdziwy dystans), mialo moc przeciecia goscia na pol a jednoczesnie bylo kontrolowane jak sie nie zdarzy zaslonic. Jak zdarzy, to walisz ile fabryla dala. Nie musi byc poczatkowo bardzo szybko, wazna jest dokladnosc i moc.
3.Blokowanie ciec - na pierwszym etapie jest najwazniejsze nauczyc sie blokowac nawet najmocniejsze ciecia - tu liczy sie nie tylko sposob trzymania, ale ustawienie bokenu, i ustawienie calego ciala.

w punktach 2 i 3 liczy sie przede wszystkim fakt ze moc sie wytwarza z przesuniecie sie ciala a nie z naprezania miesni.

4. Wykonanie ciecia tak, zeby przekazac moc wytworzona na bron przeciwnika, zeby wlasna bron nie pekla a zeby uszkodzic jego bron.

Zaden z tych punktow nie jest cwiczony w aikikenie. A to sa zaledwie niektore podstawy. Zamiast tego, ludzie szukaja nieslychanie wyrafinowane aplikacje, czesto bez kontaktu. przeskakuja etapy i szukaja efekciarstwa.
dalej nastepuje dluga litania na temat strategii i taktyki ktore w ogole nie istnieja w aikikenie.

Niewielu z nas uczy sie aikido Saito sensei. :)

A moze ci sie tylko tak wydaje? :P Poniewaz Dziadek w ogole nie uczyl broni, to wlasciwie wszyscy shihani (no moze oprocz Nishio, Chiby, Sugano i Kanaia) robia bardziej lub mniej wierna kopie kijow Saito sensei. Jesli w ogole umieja cos robic kijami.... :wink:

Gdzie szczepan tam tylko płacz o konty i prostokonty.


Bo w walce bronia to wlasnie jest najwazniejsze.

Dla mnie to co tu piszesz to jakies straszne uogulnienie.

1. Wiadomo ze bedac z jo w reku jestes w gorszej sytuacji, ale trzeba cos robic i jesli jedyna mozliwościa zbicia jest udezenie w bok miecza to czemu nie. :)

Gorszej? to zalezy od jakosci wyszkolenia atakujacego. jo ma dluzszy zasieg, odpowiednie uderzenie potrafi zgiac a czasem zlamac miecz. Nie na prozno legendarny Musashi zostal pokonany kijem!

Ty wiesz Szczepan ty byś sie nadawał jako koń trojański na tych bejotjotowców. Mają wewnątrz trening boksu i zapasów. A ty byś im wmawiał ze to o kant dupy potłuć. Bo nie tak ćwiczą prawdziwi boserzy czy zapaśnicy :)

Mysle ze u nich treningi boxu czy zapasow prowadza boxerzy czy zapasnicy, a moze sie myle?
A czy w aikido treningi broni prowadza instruktorzy ze szkol broni? :P

Ojej, a jak robiłem ankiete o zamknietych końcówkach w jo to udawałeś że nie wiesz o co chodzi :/


nie udawalem, to calkowicie twoja wina , uzywasz jakiegos niezrozumialego slownictwa! zamiast napisac ze zakrywa sie dlonmi koncowki jo....zamknac i zakryc to po polsku znaczy kompletnie co innego...a moze juz sie to zmienilo?

Że jak? że co? .


eeeeeeeechchchch...Garry.......aikiken i aikijo nie uczy strategii ani taktyki, nie ma zadnego obicia sie (w sensie przyzwyczajenia sie do otrzymywania mocnych ciec), nie ma sparringu, nawet z jakimis regulami a ty nadal marzysz o walce... :(
Nie Garry, to tylko fantazja ulanska....nawet w wiekszosci szkol koryu nie ma sparringu. Po to zreszta rozwineli kendo.
  • 0

budo_paweld
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

No to jest sparring.. masz ochraniacze, rękawice itd.. Jest inaczej..
Hmm. nie nadaje się.. no cóż.. mozemy sie umowic.. to udowdnie ,że się nadaje :-) ))))))

Aiki
ps. nie jestem za stary...


spoko, bedzie okazja to mozemy sie umowic - mozliwe ze bede w Wawie za 2 tygodnie bo otwieraja nowa knajpe, jak cos to dam znac
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?
[quote name="budo_Szczepan"][quote name="budo_garry"]
Skoro tak twierdzisz, więc wymień te zasady jakie zasady powinny występować w aikiken, a jakich brak powoduje jego odrealnienie.[/quote]

OOOO..czyzbys prosil o korespondencyjny kurs bokenu :?: :)
[/quote]

Szczepan, nie zgasisz mnie tym tekstem. To nie ma być kurs tylko obalenie Twojej teorii

[quote]
1.Trzymanie bokenu - musi byc takie zebyc mogl przywalic z calej sily i zeby ci boken nie wypadl :lol: a jednoczesnie zebyc byl w stanie utrzymac boken w dloniach przy bloku bardzo mocnego ciecia.
[/quote]

Nie ma sprawy. W naszym aikiken ten elemnt wystepuje. Jak wypuscisz bokken czy jo musisz stawiac kolejke po treningu. Niezaleznie od cwiczenia i sytuacji.

[quote]
2.Wykonywanie ciecia musi byc takie zeby dokladnie dochodzilo do miejsca ciecia (czyli prawdziwy dystans), mialo moc przeciecia goscia na pol a jednoczesnie bylo kontrolowane jak sie nie zdarzy zaslonic. Jak zdarzy, to walisz ile fabryla dala. Nie musi byc poczatkowo bardzo szybko, wazna jest dokladnosc i moc.
[/quote]

No przeciez mowilem Ci ze pracujemy nad dystansem i ciecie dochodzi.

[quote]
3.Blokowanie ciec - na pierwszym etapie jest najwazniejsze nauczyc sie blokowac nawet najmocniejsze ciecia - tu liczy sie nie tylko sposob trzymania, ale ustawienie bokenu, i ustawienie calego ciala.
[/quote]

Na te elementy tez zwracamy uwage.

[quote]
w punktach 2 i 3 liczy sie przede wszystkim fakt ze moc sie wytwarza z przesuniecie sie ciala a nie z naprezania miesni.
[/quote]

Ta zasada akurat dotyczy nie tylko aikiken ale całościowio technik aikido.

[quote]
4. Wykonanie ciecia tak, zeby przekazac moc wytworzona na bron przeciwnika, zeby wlasna bron nie pekla a zeby uszkodzic jego bron.
[/quote]

Piszesz tu o pracy uke jak mniem. Toriego obowiązuje zasada otonashi-ken, w której to niedopuszczamy do kontaktu mieczy.

[quote]
Zaden z tych punktow nie jest cwiczony w aikikenie. A to sa zaledwie niektore podstawy.
[/quote]

Jak widzisz nie masz racji

[quote]
Zamiast tego, ludzie szukaja nieslychanie wyrafinowane aplikacje, czesto bez kontaktu. przeskakuja etapy i szukaja efekciarstwa.
[/quote]

Straszne uogólnienie, ale patrząc po inych szkołach, zazwyczaj spoza kręgów aikido. To chyba musze sie z tobą zgodzić.
Mimoto jednak jest wiele szkół które ćwiczą rzetelnie.

[quote]
dalej nastepuje dluga litania na temat strategii i taktyki ktore w ogole nie istnieja w aikikenie.
[/quote]

Pewnie masz racje, ale za to jest tez dluga litania na temat strategii i taktyki ktore istnieja w aikikenie. :)

(tez nie mam czasu a co ;)

[quote]
[quote]
Niewielu z nas uczy sie aikido Saito sensei. :)
[/quote]
A moze ci sie tylko tak wydaje? :P Poniewaz Dziadek w ogole nie uczyl broni, to wlasciwie wszyscy shihani (no moze oprocz Nishio, Chiby, Sugano i Kanaia) robia bardziej lub mniej wierna kopie kijow Saito sensei. Jesli w ogole umieja cos robic kijami.... :wink:
[/quote]

Nie jsestem pewien czy Kobayashi sensei robił kopię miecza Saito sensei, więc niech ktoś inny się wypowie w tej kwestii. Nie zmienia to faktu że przytoczone przykłądy niezbyt pasują do tego co piszesz no moze poza tym nieblokowaniem miecza (które btw. ma swoje uzasadnienie).

[quote][quote]
Gdzie szczepan tam tylko płacz o konty i prostokonty.
[/quote]
Bo w walce bronia to wlasnie jest najwazniejsze.
[/quote]
Nie mówie że nie, ale to twój podstawowy argument w każdej dyskusji :)

[quote][quote]
1. Wiadomo ze bedac z jo w reku jestes w gorszej sytuacji, ale trzeba cos robic i jesli jedyna mozliwościa zbicia jest udezenie w bok miecza to czemu nie. :)
[/quote]
Gorszej? to zalezy od jakosci wyszkolenia atakujacego. jo ma dluzszy zasieg, odpowiednie uderzenie potrafi zgiac a czasem zlamac miecz. Nie na prozno legendarny Musashi zostal pokonany kijem!
[/quote]

Co nie zmienia faktu ze jest to gorsza sytuacja. Ja osobiście nie porywałbym się z jo na człowieka uzbrojonego w miecz.

[quote]
Mysle ze u nich treningi boxu czy zapasow prowadza boxerzy czy zapasnicy, a moze sie myle?
[/quote]

Racja, ciekawe mam na ten temat przemyslenia, ale nie ten temat nie ta grupa.

[quote]
A czy w aikido treningi broni prowadza instruktorzy ze szkol broni? :P
[/quote]

Czasami tak.
Pomijając to pamiętaj że np. u nas boken jest bardzo ważną częścią treningu. A egzaminy na stopnie mistrzowskie dotyczą w zasadzie tylko aikiken i aikijo.

[quote]
nie udawalem, to calkowicie twoja wina , uzywasz jakiegos niezrozumialego slownictwa! zamiast napisac ze zakrywa sie dlonmi koncowki jo....zamknac i zakryc to po polsku znaczy kompletnie co innego...a moze juz sie to zmienilo?
[/quote]

Widzisz nawet operujemy slangiem który dla sandana aikikai jest niezrozumiały ;)

[quote]
eeeeeeeechchchch...Garry.......aikiken i aikijo nie uczy strategii ani taktyki,
[/quote]

uczy uczy, zwłąszcza w formach na wielu uke , gdzie jesteś bardzo ograniczony zarówno czasem i miejscem. Po lucku mówiąc musisz ruszyć dupe bo jak nie to ten z tylu przywali ci w dyńke. No chyaba ze zajmiesz sie najperw tym z tylu, ale i tak musisz ruszyc dupcie, bo te co był z przodu a teraz jest z tyłu .... :)

3 uke ...
4 uke ...

6 uke ... graniczy z cudem ale zabawa przednia

Prawie jak szaszki
[/quote]

[quote]
nie ma zadnego obicia sie (w sensie przyzwyczajenia sie do otrzymywania mocnych ciec),
[/quote]

Przeciez ken to nie boks, przyjmiesz jedno cięcie na korpusik i po tobie. :)

[quote]
nie ma sparringu, nawet z jakimis regulami a ty nadal marzysz o walce... :(
[/quote]

Pisalem ze masz być rzetelny w kihonach, mozesz robić dokładnie, a być mosz skończyć jak najwczesniej. Regółą jest rama formy no i oczywiscie nioe wolno ci uszkodzic partnera.

[quote]
Nie Garry, to tylko fantazja ulanska....nawet w wiekszosci szkol koryu nie ma sparringu. Po to zreszta rozwineli kendo.[/quote]

Bo to nie jest bezpieczne, co nie zmienia faktu ze ludzie poprzez kihony moga sie otrzaskac.
Sparingi dają Ci swiadomość zanshin. W aikiken jest podobnie. Jesli twoj partner postepuje niemądrze możesz to wykorzystac i zmienic forme, kiedys sie zastanawiałem dlaczego kihony są tak do siebie podobne.
Teraz widze że poza tym ze budują zdolności manualne, to masz tez pełną świadomość jakie maż możliwości przejścia z jednej techniki od drugiej. A tak naprawde nie jest to az tak istotne, bo przy prawdziwym mieczu walka roztrzygnie się za jednym cięciem (ikken hisatsu).

Brak elementu zaskoczenia? Wyczyść swój umysł i nie pamiętaj że uke tnie w tym a w tym miejscu. W ten sposób budujesz swoją elastycznośc i to nazywamy harmonią w aikido, jak mi sie wydaje

mowie ja garry z piaskownicy aikido
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?

Gorszej? to zalezy od jakosci wyszkolenia atakujacego. jo ma dluzszy zasieg, odpowiednie uderzenie potrafi zgiac a czasem zlamac miecz. Nie na prozno legendarny Musashi zostal pokonany kijem!


zostal pokonany???
chyba nie... w tej walce byl remis, Musashi nie zostal pokonany... :?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?
to paweld:
heh ja sądziłem ,ze tu chodzi o aikido a ni eo łażenie po knajpach. Wycofuje swoje propozycje

Aiki
  • 0

budo_marcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak ciąć bokkenem ?
jesli chodzi o te ciecie bokenem to w mojej sekcji tniesz z nad glowy w dol przy czym przy ciceciu skrecasz nadgarstki do srodka a boken przytrzymuje sie tylko 3-ema ostatnimi palcami
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024