Skocz do zawartości


Zdjęcie

fbw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Stripps777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:51
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :41
  • Udo [cm]:64
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

fbw

siema mam pytanie odnosnie treningu fbw spotkalem sie z planem gdzie ludzie robia: klata plecy barki nogi triceps biceps, i co mnie zdzwilo nogi sa wykonywane jako czwarte a nie pierwsze (nogi plecy klata barki bic tric). Taki plan z treningiem nog w sroku przejdzie? pozdro


  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: fbw

Wg mnie kolejność powinna być ustawiana ze względu na priorytety i możliwości własnego ciała. :P Przy niektórych partiach musisz się bardziej skupić, żeby coś poczuć ćwicząc, przy innych przy gorszej technice spowodowanej zmęczeniem i tak bd czuł,że coś się dzieje. :D

Mi by taki trening osobiście pasował. :) Lubie łączyć antagonistyczne partie mięśniowe.(klata,plecy)(bic,tric) A nogi były by takim przerywnikiem ,który pozwolił by odpocząć nieco rękom h,(wiadomo, że podczas ćwiczeń na plecy,klatę obciążamy sporo bic i tric) i później dobić wstępnie już zmęczony bic i tric kilkoma ćwiczeniami bardziej izolowanymi. :)

Oczywiście to ja bym tak zrobił, a jakbyś zrobił Ty sam musisz zadecydować. :)


Użytkownik -US- edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

 

 


slysz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
12
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pływanie, Street Workout, Kalistenika, Kulturystyka, Kulinaria, Książki Fantasy
  • Staż [miesiące]:Od stycznia 2013
  • Wzrost [cm]:185

Napisano Ponad rok temu

Re: fbw

 później dobić wstępnie już zmęczony bic i tric kilkoma ćwiczeniami bardziej izolowanymi. :)

 

Z tego co wiem to w FBW powinno się unikać ćwiczeń izolowanych. Według mnie to w każdym planie powinno się ich unikać.


  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: fbw

Jeśli patrzyć ściśle na zasady fbw, to po pierwsze nie należało by robić bica i trica, skoro robiąc "X" razy plecy,klatę ramie już sporo już obrywa. Po drugie na bica to w sumie większość ćwiczeń jest izolowanych.:P Po trzecie gdy już zmęczę pośrednio bica i trica przy robieniu  innych ćwiczeń, to wole zrobić serie izolowanych, aby dobić ramię nie angażując przy tym innych już zmęczonych mięśni.:)

 

Oczywiście to jest tylko mój punkt widzenia.:) Nie każdy musi się z tym zgadzać i nie każdy musi tak robić.:)

Wg mnie ćwiczenia izolowane są bardzo dobre na zakończenie treningu, żeby maksymalnie się dobić.:)
 


  • 0

 

 


slysz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
12
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pływanie, Street Workout, Kalistenika, Kulturystyka, Kulinaria, Książki Fantasy
  • Staż [miesiące]:Od stycznia 2013
  • Wzrost [cm]:185

Napisano Ponad rok temu

Re: fbw

Z mojego punktu widzenia takie "dobijanie" też nie jest najlepszym pomysłem. Ale każdy ma swoje zdanie i to szanuję ;)


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: fbw

Izolowane ćwiczenia są wspaniałe problem w tym że trzeba już mieć co izolować. Na start marna opcja.


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024