Skocz do zawartości


Zdjęcie

POTRZEBNA POMOC. PLAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

młody94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

POTRZEBNA POMOC. PLAN

Witam chciałbym zacząć swoją przygodę z siłownią i poćwiczyć troche na mase, kłopot jest w tym, że mam problemy z kręgosłupem (skrzywienie kręgosłupa) i nie mogę wykonywać ćwiczeń obciążających kręgosłup, żeby nie doprowadzić do krzywdy.
Chciałbym żeby ktoś troche ppomógł mi z ułożeniem planu na mase bez wykowywania ćwiczeń na kręgosłup.


  • 0

Xboxjestfajny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka,Kuchnia,Dieta,Pomoc innym

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

zdecydowana większość ćwiczeń na siłowni obciąża kręgosłup , znam osobe która ze znacznym skrzywieniem wygląda na prawde przyzwoicie i chodzi na siłownie , wstaw może zdjęcia jak wygląda to twoje byłeś z tym u lekarza?


  • 0

młody94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

byłem, byłem i własnie tak powiedział że jak już ćwicze to żebym odpuścił ćwiczenia które bardzo obciazają kręgosłup, bardzo aż tak nie widać tego skrzywienia.


  • 0

Xboxjestfajny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka,Kuchnia,Dieta,Pomoc innym

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

ja w sumie też mam nie wielkie, na jakimś forum nie pamiętam jakim jeden mimo tej wady zbudował świetną sylwetke


  • 0

młody94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

U mnie po prostu żeby tego nie pogorszyć, bo nadal jestem w okresie dojrzewania i nadal rosnę i właśnie szukam jakiegoś planu jakim najlepiej ćwiczyć na początek.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

każdy zwykły lekarz powie : nie obciążaj kręgosłupa albo żeby nie ćwiczyć - po tym widać, że Ciebie poprostu zignorował

poszukaj sobie dobrego lekarza i zrób dokładne badania bo bez tego ani rusz bo my nie wiemy co tak naprawde jesteśmy i na podstawie zdjecia doradzanie może sie źle skończyć


  • 0

TKWM


lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

Dokładnie, udaj się na dobrą konsultacje a nie do rodzinnego. Siłownia to taki sport że większa część ćwiczeń właśnie obciąża kręgosłup.
Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że gdy zaczynałem ćwiczyć miałem zaawansowaną wadę postawy, a ćwiczenia (głównie martwy ciąg) pomógł mi się "wyprostować" :D


  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan


młody94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

Dokładnie, udaj się na dobrą konsultacje a nie do rodzinnego. Siłownia to taki sport że większa część ćwiczeń właśnie obciąża kręgosłup.
Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że gdy zaczynałem ćwiczyć miałem zaawansowaną wadę postawy, a ćwiczenia (głównie martwy ciąg) pomógł mi się "wyprostować" :D

 

A Ty byłeś u lekarza jak miałeś zaawansowaną wadę postawy? i kazał Ci ćwiczyć czy zabraniał?
Czy po prostu mimo wszystko ćwiczyłeś, wiedząc że źle z Twoim kręgosłupem?


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

Żaden lekarz 1 kontaktu nie powie ci że odpowiednie ćwiczenia na siłowni mogą tylko w wadach pomóc. Też miałem jeden bark niżej miednice lekka skręconą i ogólnie kupa i dał mi smieszne ćwiczenia rozciągające miednicę i kręgosłup... i wiesz kiedy sie pozbyłem tych wad? Jak zaczałem ostro złom przewalać a nie podczas tych pseudo ćwiczeń. Idź prywatnie do fizjoterapeuty, lekarza sportowego czy reumatologa to ci powie prawdę bo to co klepia 1 kontaktu to zniechęca ludzi od jakiegokolwiek wysiłku. Tylko że ciało trenowane to ciało zdrowe silne i wytrzymałe.


Mateusz Pawlak ;)


lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

Byłem u rodzinnego jakoś po jakieś skierowanie i akurat wtedy zauważył że mam wadę postawy, wysłał mnie na jakieś zajęcia na basenie czy coś ale popieprzyłem to i wolałem zacząć trenować właśnie siłowo.

Wtedy byłem młody więc na pewno by mi zabronił na siłkę iść, wiadomo...


Użytkownik lezu edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan


-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

To jest logiczne, że lekarz działa tak aby zarobić.:P Nie powie Ci całej prawdy, nie da najprostszego rozwiązania tylko robi tak, aby wyciągnąć z Ciebie jak najwięcej hajsu.:P
Najprostszy przykład to ludzie mający zwiększony cholesterol.:P Zamiast zalecić im zwiększony ruch, który naturalnie zbił by poziom hdl, i ldl, faszeruje się ich prochami, na których bogacą się tylko firmy farmaceutyczne.:P Przykre ale prawdziwe.:P
Moim zdaniem gdy masz wadę postawy( nie wiemy czy to lordoza, skolioza, kifoza) to tym bardziej powinieneś wzmacniać mięśnie, które utrzymują Twój tors.
Na pewno trzeba zacząć małymi lekkimi krokami.:) Kiedyś narzekałem na ciągły ból lędźwiowego odcinka kręgosłupa, ale gdy zacząłem go wzmacniać, bóle ustały.:) Wszystko zaczeło się od jakiś prostych ćwiczeń kalistenicznych takich jak pompki, czy podciąganie, które poprzez wymuszenie jakieś pozycji ciała napinały brzuch, prostowniki powoli je wzmacniając, potem doszły jakieś bardziej izometryczne ćwiczenia typu spięcia brzucha, skręty tułowia w zwisie i tak dalej i dalej .

Polecam książkę "Skazany na Trening". Znajdziesz tam wszystko co jest potrzebne do stopniowego bezinwazyjnego wzmacniania poszczególnych części aparatu ruchu.


  • 0

 

 


młody94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC. PLAN

Dzięki wielkie za rady, wybiorę się niedługo do jakiegoś specjalisty i napisze co się dowiedziałem.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024