Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening D.C I Moje odczucia w zwiazgu z Tym Treningiem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Trening D.C I Moje odczucia w zwiazgu z Tym Treningiem.
Jako Że stosowalem ten trening przez dłuzyszy Czas moge z czystym sumieniem napisac o Swoich Odczuciach.
Załozenia głowne tego treningu to:
-TRENOWANIE KAŻDEJ PARTI CZESCIEJ NIŻ RAZ NA TYDZIEŃ
1)TRENOWANIE NA DUZYCH ĆIEZARACH.
2)PROGRES SIŁOWY
3)TRENOWANIE METODA SERI PRZERYWANYCH.
"RET PAUSE"
4)ROZCIAGANIE MIĘŚNI POD OBCIAZENIEM.
5) ROZPOCZYNANIE TRENINGU OD NAJMNIEJSZYCH PARTI!!

Duże Ciezary"
dla każdego bedzie to inna wartosc
Głownie chodzi o to żeby Do wykonia seri Ret Pause, Uzyć maxymalnego Ciezaru jaki mozemy uniesc w damym momęcie na 6-8 powtorzeń (do absolutnego Błedu) po czy odp ok 20 s i znow wykonujemy, tyle powt ile sie Da. Cała seria to 11-15powt.
PRZYKŁAD:
Ktoś kto jest naturalnie silny i zrobi Wyciskanie na Klate x15 z ciezarem 120kg nic sobie z tego nie robiąc. Taki terening dla tej osoby nie ma sensu/ nie uszkodzi wlukien miesniowych, na tyle by dać organizmowi powod do Wzrostu!
Natomiast inna osoba ktora jest słabsza i Wykona te 15 pow z nadludzkim wysiłkiem"
Uszkodzi włokna mięsniowe, i da powód do Wzrostu!

PROGRES SIŁOWY
Trening D.c. Stawia na stałe zwiększanie siły, z treningu na trening moze to być np Zwiększenie Cięzaru w danej Serri, lub dodanie powt, lub dwa, (z dobra Technika)
Jeśli zwiekszysz siłe Zwiększysz Mase.
PRZYKŁAD:
mamy dwuch gości"
Osoba x i y.
OSOBA x jest naturalnie silna i rozpocznie serije, od cięzaru 120kg, i po czasie dojdzie do 150kg. (jego progres to 30kg.)
Osoba Y jest z natury słabsza rozpocznie od Np 100kg. I w tym Czasie dojdzie do 140kg.
Jego progres = 40kg. A tym samym nabierze wiecej masy niż osoba X. Bo uzyskał Większy przyrost Siły!

TRENING KAŻDEJ PARTI CZESCIEJ NIZ RAZ W TYGODNIU.
D.C Zaklada teorię że
Nieda sie Ćwiczyć zmaxymalna Intensywnoscia (CIĘZAREM)
I jednocześnie Duza obiętościa ( ilościa Serij, Cwiczeń) Tak długo jak długo Dokładamy Cięzaru w danym Cwiczeniu na dana partie, tak długo Obiętośc jest nam " Zbędna." OBIĘTOŚC JEST DOBRA DLA LUDZI KTÓRZY NIE UMIEJA" WYGENEROWAĆ ODPOWIEDNIEJ, INTENSYWNOŚCI POTRZEBNEJ DO USZKODZENIA WŁUKIEN MIĘSNIOWYCH..
Większa Obiętośc= dłuższa Regeneracija.
Mniejsza obietosc maxymalna Intensywnośc (max ciężar) = Wzrost + Szybsza Regeneracija)
Wniosek:
Mozna Ćwiczyć Częsciej..
ROZCIĄGANIE POD OBCIĄŻENIEM:
Rozciaganie ma za zadanie " przyspieszyć Regeneracije, oraz rozciągnac skóre i tkanki, by " było więcej miejsca na nowe Przyrosty..

CWICZENIE ROZPOCZĄĆ OD MNIEJSZYCH PARTIJ.
I tu dużo nie trzeba tłumaczyć!
Jeśli ktoś zrobiłby na poczatku treningu serie przyśiadów z maxymalna intensywnoscia, do Całkowitego Upadku.
To gwarantuje, ze Ostatnią rzecza jaka przychodzi do głowy to jest kontynułowanie Treningu, i robieniu innych parti, z max intensywnościa.
Jesli jesteś w stanie po Przysiadach " Rzekomych"
Na maxa, kontynułowac dalej trening, to znaczy jedno Te przysiady NIE były Na MAXA!
A TERAZ MOJE OSOBISTE DOŚWIDCZENIA Z TYM TRENINGIEM:
Cóż wystarczy Zajrzec w Dział Dzienniki Treningowe, w Mój plan"
Żeby sie przekonać że ja niemam innego Wyjścia jak potwierdzic to wszystko Co tu jest napisane.
Ale,
z Tym ze ja traktowalem kazda serie ktora nie była Seria do Upadku, (RP.)
JAKO SERIE ROZGRZEWKOWĄ NAWET, TĄ Z DUZYM OBCIAZENIEM ( 1-3) POWT JAKO SERRIĘ ROZGRZEWKOWĄ JAKO ZE SERIA GŁOWNA TO MINIMUM, 11 powt.. !
Takie nietypowe serije rozgrzewkowe"
dawały mi Lepszy konfort pod względem samopoczucia Psycícznego. Zazwyczaj bylo to inne Ćwiczenie na dana partię niz Ćwiczenie Wykorzystywane, w seri Głownej,
(Ret-pause)
to Tyle z Relacij. Tego "NAJLEPSZEGO TRENINGU NA MASE JAKI DOTYCHCZAS STOSOWAŁEM!"
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024