Skocz do zawartości


Zdjęcie

L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca
Dietetycy Zalecją ograniczenie spożywanie Czerwonego Miesa.
Ze wzgledu na zawartosc cholesteroru i nasyconych kwasow tluszczowych ktore zwiekszaja ryzyko wystepowania choroby Wiecowej.
Badanie przeprowadzone na Cleveland Clinic przez Stanleya Hazena wykazalo że Karnityna popularny skladnik suplemetow diety wystepujacy rowniez W czerwonym miesie, Także wywoluje choroby Serca. Bakterie w zoładku rozkladaja karnityne do (TMAO)
Ktory przyczynia sie do wystapienia chorob ukladu krażenia.
Wysoki Poziom TMAO
W krwiobiegu uznawany jest za sygnal zagrozenia atakiem Serca.
American Dietetic Associantion, oraz
Dietitians of Canada we wspolnym oswiadczeniu stwierdzily, że Karnityna Nie poprawia wydolności sportowej a za To może powodować choroby serca..

ŹRODŁO:
Dwumiesiecznik M.D nr 5 Wrześień/Październik
2013.
  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca

Zwykli zjadacze chelba w PL i tak czerwonego mięsa jedzą mało ;)


Mateusz Pawlak ;)


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca
Ale jedza suple zawierajace L karnityne.
  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca

To substancja - śmieć jak dla mnie w walce ze zbędnymi kilogramami to nie wiem komu pomaga... ale chyba tylkos zczurom w labolatorium ;) Tym lepiej wiedzieć że nie tylko kupując takie suplementy marnujemy pieniądze ale i w jakims tam stopniu zdrowie o ile badania były na ludziach a nie znowu na Szaczurach.


Mateusz Pawlak ;)


kuskusek
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Kobieta

Napisano Ponad rok temu

Re: L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca

Wszystko w nadmiarze jest szkodliwe, nawet woda, istotne jest tutaj jakie spożycie l-karnityny spowoduje wzrost owego TMAO do niebezpiecznych rozmiarów, bo tego nikt już nie określił.

 

A fakt, że nie należy przesadzać z czerwonym mięsem jest powszechnie znany już od dawna, co nie oznacza, że powinno się je kompletnie wykreślić z jadłospisu. A wręcz przeciwnie zaleca się jego spożycie w określonych ilościach. Może podobnie jest z l-karnityną, ma swoje pozytywne działania, ale w przemyślanych dawkach...?

 

Sama biorę, negatywnych skutków nie odczuwam, ale szczerze mówiąc pozytywnych też nie widzę. Biorę, bo kupiłam i mam, ale pewnie więcej już w nią nie zainwestuje swoich środków finansowych, bo co raz częściej czytam, że jest g*** warta i to bardziej mnie zniechęca do jej zakupu niż niejasne badania, że może powodować choroby serca, które średnio do mnie przemawiają. Zwykła tabletka przeciwbólowa może wywołać milion skutków ubocznych i prowadzić do miliona chorób, teoretycznie, a zażywamy wszyscy i jeszcze żyjemy. 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca
Zgadza sie z tymi lekami maja szereg niekorzystnych skutków ubocznych tego niema co kwestionować.
Ale.
Leki te każdy spozywa swiadomie, tzn
jesta wypisane szereg skotkow ubocznych jakie moga powodowac, wiec tu jest wybor niema sie do czego przyczepic. Kazdego kto to stosuje, informuja w Ulotce. A z taka l-karnityna to jest tak ze produceci supli reklamuja ja jako srodek prazdrowotny, a tu okazuje sie inaczej!
Po drugie jesli chodzi o dawki to powiem tak W miesie jest duuuuzo mniej tego srodka niz w suplach trzeba by pare kg miesa zjesc zeby bylo to stezenie co w suplemecie..
Wiec w tak znikomych dawkach ktore znajduja sie w czerwonym miesie wykazała wplyw na Owe, Choroby serca,
to co tu Mowic o suplemecie gdzie jej stezenie jest kilkaset % Wieksze.
Takie jest moje zdanie ale każdy powinien miec swoje..
Skoro juz jestesmy przy suplemetach to czytalem Niezalezne Badania w ktorych było jasno napisane ze 90% z nich nie dziala lub ma mizerne dzialanie, albo co gorsza wręcz Szkodzi naszemu Zdrowiu..
  • 0

Wolski89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:164
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:71

Napisano Ponad rok temu

Re: L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca

wszystkie artykuly czytane w MD w rubrykach takich krotkich trzeba  brac z przymrozeniem oka bo nie sa to calkowite dane tylko wychwycone kawalkiem


  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca

W dzisiejszym świecie to wszystko szkodzi chyba, prawie wszystko jest przetwarzane albo hodowane na super witaminach aby np. szybciej rosły zwierzęta...


Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


wyżyłowany
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Początkujący ćwiczący. Zacząłem interesować się kulturystyką od niedawna. Tak jak mówię - robię to na poziomie amatorskim i jestem tutaj, aby dowiedzieć się nieco więcej o tym sporcie. Zawsze stawiałem raczej na rozwój intelektualny, ale uważam, że ten może iść tylko i wyłącznie z rozwojem fizycznym. Jak mawiał Bob Marley - "Ciało jest moją świątynią, w której mieszka mój Pan, a Pan chce mieszkać w ładnej świątyni" - tutaj przechodzę do swoich zainteresowań, czyli muzyka. Interesuję się również literaturą oraz motoryzacją. Lubię także obejrzeć dobry film oraz dobrze zjeść;))

Napisano Ponad rok temu

Re: L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca

W jednym źródle przeczytacsz, ze szkodzi w innym, ze dziala dobrze. Nie ma reguly. Tylko pozostaje pytanie -  komu wierzyc?


  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: L Karnityna Podnośi Ryzyko Chorób Serca

Ogólnie karnityna pełni w organizmie bardzo ważna funkcje i gdyby faktycznie dało się podnieść stężenie w organizmie to dawała by ona bardzo dobre efekty jeśli chodzi o rozpad tłuszczy, ale niestety właśnie przyjmując ją doustnie układ pokarmowy rozkłada ją i gucio z tego mamy nawet jeśli nie wiadomo ile byśmy jej spożywali.:P
Nie pamiętam dokładnie ale kiedyś na zajęciach była mowa o źródłach energetycznych i omawialiśmy tłuszczowe źródła i tam była mowa, że  karnityna  pomaga przenosić przez błony mitochondrialne grupy acetylowe(powstają z rozpadu tłuszczów), więc czym większe stężenie tym szybszy i łatwiejszy transport i w efekcie szybsze spalanie fatu.:)

Szkoda tylko,że w realu to nie jest takie proste jak na tablicy.xD


  • 0

 

 




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024