Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening hantlami - obciążenie w kolejnych seriach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

davidstar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening hantlami - obciążenie w kolejnych seriach

Witam wszystkich,

 

Kupiłem sobie ostatnio hantle 2x10 kg , żeby sobie troche potrenować i wyrobić mięśnie klatki, bicepsu, tricepsu i barków - znalazłem nawet fajny filmik z ćwiczeniami :[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Zamierzam robić po 3 serie  z każdego ćwiczenia. I tutaj pojawia się PROBLEM... podobno należy ćwiczyć tak, że zmniejszamy ilość powtórzeń w kolejnych seriach jednocześnie zwiększając ciężar, Powiem Wam, że cholernie mnie irytuje odkręcanie tych talerzy po każdej serii.... odechciewa mi się od razu ćwiczyć jakbym miał to po każdej serii robić! Także pytanie, czy możecie coś doradzić , żeby to ominąć ? Czy jak będę robił to takim samym ciężarem w każdej serii, ale zwiększał np ilość powtórzeń to też będzie dobrze? I jeszcze tak BTW , czy jak będę ćwiczył 5 razy w tygodniu to będzie dobrze dla organizmu? Chce po prostu w krótszym czasie osiągnąć efekty dlatego jestem gotów na ostrzejszy trening.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening hantlami - obciążenie w kolejnych seriach

Tym samym ciężarem jak będziesz robił to w końcu mięsień sie zaadaptuje i to machanie nie będzie żadnych rezulotatów dawać... masz 2x10kg to i tak szybko przestanie mieć sens, żeby wyrobić to co chcesz to trzeba większych obciążeń i planu + lepszego odzywiania.

 

Nie mając klatki trenowanie 5x w tygodniu jej nie wyrobi to samo z innymi partiami. TYM sposobem to tracisz czas.


Użytkownik Grammatikk edytował ten post Ponad rok temu

Mateusz Pawlak ;)


davidstar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening hantlami - obciążenie w kolejnych seriach

Przez najbliższe 2 miesiące nie mogę sobie pozwolić na kupno kolejnych hantli(15 kg), także muszę ćwiczyć tak jak jest. A jakbym chwilowo ćwiczył tak: 1 seria do końca aż  braknie sił na podnoszenie, potem druga i trzecia. Wiecie o co mi chodzi, do kompletnego "rozładowania". Między każdą serią z 30-60  sekund przerwy. Czy to by coś dało? Czy tym sposobem po 2 miesiącach mięśnie się chociaż zarysują? Nie chodzi mi o to, żeby się od razu dopompować jak Pudzian :D tylko wiecie jak się zdejmie koszulkę to widać , że koleś coś tam ćwiczy. Czy jestem w stanie osiągnąć chociaż tyle?

 

@Grammatikk dziękuję za konkretną wypowiedź powyżej!


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening hantlami - obciążenie w kolejnych seriach
Ja zawsze twierdziłem że lepiej robić coś niż nic
Ròb serię do załamania i w tym samym czasie odkladaj kasę na obciążenie

nol9.jpg

www.massagepeter.se




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024