Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie odnośnie jednego ze styli....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

pytanie odnośnie jednego ze styli....
witam!
kung fu to nie moja działka,nie mam za duzego pojęcia o tej sztuce walki,jednak jutro jedna z sekcja w moim mieście wznawia działalnośc....chętnie bym się przeszedł,aby obaczyć troszkę...uzupełnić repertuar itd..
mam w związku z tym pytanie czy jest cosik takiego jak styl długiej pięści,bo z mych marnych inf.to wiem,ze style kung fu pochądzą z naśladownictwa zwierzat...ze było poczatkowo 5 styli a póxniej jeszcze 4 dołaczyły...jak mówiłem nie znam się,więc prosze piorunami nie rzucac :wink: chcę wiedzieć czy nie jest to kolejny pseudo mix i jakies tam wariacje jakiegośtrenra....w sumie to i tak pochodze z miesiąc,zeby się przekonać :wink:
pozdr.
  • 0

budo_donpedro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie odnośnie jednego ze styli....
styl taki (a chyba nawet grupa styli) istnieje.sam kiedys cwiczyle (a przynajmniej taki mi mowionoe ze czwicze dluga piesc).

Wystarczylo spojrzec na temat dachenga "terminologia kungfu"(czy jakos tak).

PZDR
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie odnośnie jednego ze styli....

witam!
kung fu to nie moja działka,nie mam za duzego pojęcia o tej sztuce walki,jednak jutro jedna z sekcja w moim mieście wznawia działalnośc....chętnie bym się przeszedł,aby obaczyć troszkę...uzupełnić repertuar itd..
mam w związku z tym pytanie czy jest cosik takiego jak styl długiej pięści,bo z mych marnych inf.to wiem,ze style kung fu pochądzą z naśladownictwa zwierzat...ze było poczatkowo 5 styli a póxniej jeszcze 4 dołaczyły...jak mówiłem nie znam się,więc prosze piorunami nie rzucac :wink: chcę wiedzieć czy nie jest to kolejny pseudo mix i jakies tam wariacje jakiegośtrenra....w sumie to i tak pochodze z miesiąc,zeby się przekonać :wink:
pozdr.

a tak z ciekawości , kto jest trenerem i w jakim mieście, to by dużo wyjaśniło
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie odnośnie jednego ze styli....
Z tego co wiem to długa pięść będzie na Igrzyskach w Pekinie i jest to chyba wushu, więc trochę gimnastyki i akrobatyki.
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie odnośnie jednego ze styli....
Dluga piesc to w Polsce jest nauczana glownie przez YMAA o ile sie nie myle.

pzdr
Arkadesh
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie odnośnie jednego ze styli....
Ta, Dluga Piesc w Polsce to glownie chyba YMAA, sam tam cwiczylem. Poziom zalezy od konkretnej sekcji, wiec musisz sam zobaczyc, co sie tam kroi.

Pozdro
J.
  • 0

budo_barth.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie odnośnie jednego ze styli....

Z tego co wiem to długa pięść będzie na Igrzyskach w Pekinie i jest to chyba wushu, więc trochę gimnastyki i akrobatyki.



a na olimpiadzie owszem będzie chang quan (długa pięść), ale jest to określenie dotyczące konkurencji form sportowych północnych w wu shu, a nie jakiś osobny styl.


A długa pięść jako osobny tradycyjny styl, faktycznie jest ćwiczona w YMAA.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie odnośnie jednego ze styli....

A długa pięść jako osobny tradycyjny styl, faktycznie jest ćwiczona w YMAA.


No, z ta tradycyjnoscia to roznie bywa, czasem niektorzy wzdragaja sie przed nazywaniem YMAA szkola tradycyjna - jest faktem, ze wystepuje tam spora standaryzacja.
  • 0

budo_barth.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie odnośnie jednego ze styli....
pisząc "tradycyjna" miałem na myśli nie- wu shu :) (czyli niestandaryzowane przez Pekin :wink: ) chodziło mi tylko o rozróżnienie, a nie klasyfikowanie. 8)
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie odnośnie jednego ze styli....
sekcja jest w miasteczku Sieradz a przez kogo jest prowadzona nie wiem,na plakacie nie było,a dziś pan się nie przestawił..własnie wróciłem z treningu i jestem troszkę zmachany,ale szczęsliwy :) duży nacisk na kondychę,mniej techniki,po treningu jeszcze kondycjyka..na razie trening trwa tylko 1godzine,ale potem ma trwać 1,5....troszke dziwnie....tak trochę poruszał się jakby ze stylu małpy(z dokmentu znam:)....zobaczymy.....
pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024