Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co może 40 latek:-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Eryk12
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co może 40 latek:-)
Jest to mój pierwszy post dlatego na wstępnie chcę się przywitać.
Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów. Od lat prowadzę siedzący tryb życia. Dobijam 40 i chciałbym coś zrobić ze swoim wyglądem, a konkretnie marzy mi się silna i muskularna sylwetka, ale zastanawiam się ile mogę osiągnąć w wieku 39 lat. Dodam, że nie mam w ogóle siły, mięśni, ani kondycji. Ledwo wyciskam 60 kg. na siłownie dopiero zacząłem chodzić w tym tygodniu i jestem na etapie dobierania ciężarów i układania diety.
Wyglądam tak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wzrost - 176
waga - 92 kg

Moje pytanie - czy w moim wieku mogę jeszcze zbudować muskularną sylwetkę, której się nie powstydzę? Jak mam ćwiczyć, aby pozbyć się tłuszczu i jednocześnie zbudować masę mięśniową? Czy mogę dojść do poziomu, w którym będę wyciskać np. 120 kg?

Ile czasu potrzebuję, aby zbudować naprawdę fajną sylwetkę jeśli połączę intensywne treningi z odpowiednią dietą?

Z góry dziękuję za wasze wypowiedzi:-)
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może 40 latek:-)
Zaczynasz ok, zacznij sobie od ogólnorozwojówki, aby mięśnie i cały układ przyzwyczaiły się do takich obciążeń treningowych.Już teraz zacznij kręcić sobie aeroby, aby ten tłuszcz zacząć zrzucać, dołóż odpowiednią dietę i sylwetka się poprawi.Najpierw zrzuć to co zbędne, a potem zaczniesz brać się za robienie masy.Czy wyciśniesz 120kg nikt Ci teraz nie powie, ale i nie takie powinny być Twoje cele.Ile zajmie Ci zrobienie odpowiedniej sylwetki trudno powiedzieć, ale stopniowo będzie szło to w dobrą stronę.
  • 0

Maravia
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2603 postów
  • Pomógł: 3
98
Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może 40 latek:-)
Powiem Ci z własnej autopsji ,,a zrobiłam kawał dobrej roboty: nie ma rzeczy nie do zrobienia. Jeśli sie uprzesz jak wół to dokonasz dużej zmiany.
  • 0

Eryk12
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może 40 latek:-)
Dzięki za słowa pocieszenia:-) Dam z siebie wszystko bo wiem, że to ostatni dzwonek żeby coś konkretnego osiągnąć. Z wiekiem będzie coraz mniej sił i energii tak więc muszę się śpieszyć i ciężko pracować na swój mały sukces jakim jest zbudowanie silnej sylwetki. Brakuje mi jeszcze wiedzy na temat tego jak ćwiczyć, jak się odżywiać itd, tak więc na pewno będę często zaglądał na to forum:-)
  • 0

bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może 40 latek:-)
Czesc! Ja mam 31 lat i od roku zasuwam :)
Rob jak Kevin radzi - ogolnorrozwojowka i aeroby na poczatek, a na wiosne normalny trening. Do tego czasu diete dopchniesz i zaczniesz zabawe.
Ale te nasze lata to nie nascie lat i trzeba się narobic mocniej żeby było co widac. Cierpliwosc i dokladnosc to klucz.
Pozdrawiam i powodzenia!
  • 0

Eryk12
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może 40 latek:-)
Dzięki za cenne wskazówki:-)
  • 0

Eryk12
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może 40 latek:-)

Niestety w wyniku urazu nogi i przebytej operacji musiałem odłożyć plany i zacząłem treningi od nowa dopiero w tym miesiącu. W listopadzie stuknęła mi 40 i mam jeszcze więcej zapału do pracy nad sobą. Na pewno będę zaglądał na to forum i czerpał wiedzę od doświadczonych kolegów.

Na dzień dzisiejszy ważę 90 kg i chcę zbić wagę do 75 kg. Potem wezmę się za budowanie masy mięśniowej. Jak będą jakieś efekty mojej pracy nad sobą, to będę wrzucał foty :-)


  • 0

marcind
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od 09.2013 po przerwie (15 lat)
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:111
  • Pas [cm]:87 zjechałem z 93 w 2mies
  • Udo [cm]:59
  • Przysiad [kg]:90
  • Wyciskanie [kg]:115
  • Martwy ciąg [kg]:6x150
  • Waga [kg]:już 78 zjechało w 2 mies 3kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może 40 latek:-)

No ok ja mam 35 i spokojnie ćwiczę 4x w tygodniu z tym że 1 dzień to tylko nogi ,nie zbijaj wagi tylko zabieraj się do pracy ,ustawiaj dietę z ujemnym bilansem i jazda . Najgorszy jest brzuch i wałek wokoło pasa z tym nie mogę sobie poradzić (będę musiał zacząć jakieś aeroby). Do ćwiczeń wróciłem po przerwie 15 lat obecnie ćwiczę od września 2013 czyli nie za wiele lecz systematycznie ,nie ma wymówek !! Koniec z słodkościami i piwem bo rozpycha śmietnik, jedz małe porcje ale treściwe . W tym wieku nie jest łatwo ale idzie się zmobilizować . Pamiętaj ,nie szarżuj z ciężarami bo łatwo o kontuzje ,stopniowo bez szaleństw oraz odpoczynek i regeneracja. Powodzenia   


  • 0

jma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może 40 latek:-)

48 wiosen..cwicze 4x w tygodniu i jest OK. Obecnie w fazie programu HST :)

Ten czwarty raz :) to glownie streching , aeroby na biezni i brzuch, a 3x HST


Użytkownik jma edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024