Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

SpuchnietyMichal
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
Witam zwracam się do Was po raz kolejny bo mam pewien problem.
Od niedawna zastanawiałem się co tu zrobić bo mam odwieczny problem czyli dosyć chuda postura ciała a grube nogi i tyłek.
I tu mam kilka pytań.

1.)W jakich dniach robić aeroby?Czy to mają być dni w które ćwiczę coś innego np. klate+tric,dzień wolny czy to bez znaczenia?


2.)Jaki trening obrać by przybrać mięśnia w klacie,łapach plecach itp. a nie przybrać go w nogach? Czy gdybym np. Trzymał dobrą dietę
a w dni które biegam i ćwiczę nogi przed treningiem i po jadł słabszy posiłek coś da (W sensie że spalę coś z ud) czy ten pomysł jest do bani?

3.) Czy jesli będę miał trening z dużymi ciężarami długie przerwy(typowy trening na masę) na miesnie klaty,łap,pleców itp. a na nogi będe robił trening typowy na rzeźbę + bieganie to czy to też coś da?

Przez to nie wiem co robić moje nogi chciałbym wyrzeźbić a reszta ciała jest dosyć cienka.Chciałbym przybrać na masie ale boje się że
pójdzie mi w uda i to już będzie tragedia. Boje się też tego że jak będe biegał i omijał posiłki przed i po treningu nóg to da mi negatywny efekt na inne partie ciała. I nie piszcie że "nogi bociana" czy coś w tym stylu bo nogi mam grube i to nie jest urojone pozatym jestem wysoki (190cm). Co robić?? P.S. nogi ćwicze od niedawna od jakichś 6 tygodni a resztę ćwicze 9 miesiecy wiem że to fatalnie.

Maravia
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2603 postów
  • Pomógł: 3
98
Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D

Hej...

nr 1...jeśli chcesz robic aeroby to po każdym treningu siłowym

nr 2. dla mnie do bani,

Masz problem z nogami jak moj znajomy z siłowni.Powiem Ci co on zrobił/ robi nadal: trening na góre ciała typowo na mase/ siłe. Nog nie robi..bo faktycznie uda i tyłek jak u murzynki..taka chyba genetyka. Aeroby wykonuje 5 dni w tygodniu- bieżnia, rowerek, stepper oraz chodzi poskakac sobie z babeczkami przy muzyce. Zleciało mu sporo fatu . Gdy pytałam o diete- powiedział mi,ze ma tendencje do tycia włąsnie w udach , biodrach-wiec okroił ww.

Niech sie jeszcze ktoś wypowie wink.png Może spróbuj tak, każdy sposób jest dobry.
Powodzenia.

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...e-500g-2,p.html


  • 0

cynek89
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Pomógł: 0
59
Dobra
  • Lokalizacja:Płock
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
1. areoby najlepiej rano naczczo, jesli nie to w dni w ktorym nie masz treningu silowego moim zdaniem
2. rob normalny trening na mase a trening nog np na rzezbe bo cwiczac nogi bedziesz wspomagal spalanie tluszczu na nich

trzymaj dobrze ulozona diete cwicz sumiennie i nie ma opcji zeby tluszcz ci szedl w uda czy gdziekolwiek. Mysle ze dobrym rozwiazaniem bedzie 1dzien silownia, 1 dzien areoby 30-40min i tak na przemian.
  • 1
Jedyną Przegraną Jest Rezygnacja, Wszystko Inne Jest Krokiem Naprzód

SpuchnietyMichal
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
2 wypowiedzi jedna totalnie różniąca się totalnie od drugiej :D

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
Bo i jedna i druga opcja jest dobra, wszystko zależy od ciebie którą wybierzesz. Jak dysponujesz czasem i masz na tyle chęci aby biegać na czczo to stosuj wersję drugą, czyli w nietreningowe - zaletą tej opcji jest lepsza regeneracja, zwiększony metabolizm i na pewno lepszy efekt ze względu na częsty wysiłek fizyczny. Minus to czas trwania takich aerobów - żeby były skuteczne to min 40min, oraz jeśli korzystasz z bcaa zużyta większa ilość. Zaletą pierwszej opcji jest czas trwania takich aerobów - 20 min wystarczy, no i fakt że nie zajmują dodatkowego czasu w dniu wolnym od treningów.
  • 1
Dołączona grafika

SpuchnietyMichal
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
Marynarz czyli jak rozumiem jesli będe biegał w dni treningowe to po 20 min będe miał ten sam efekt co w dni nietreningowe przy 40 min?

SpuchnietyMichal
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
A i jeszcze jedno przed treningiem będe na czczo a pozostałe posiłki w ciągu dnia mają być takie jak zwykle?

SpuchnietyMichal
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
skoro więc mam trening 4 dniowy to jak będe biegał 2 razy w dni nietreningowe i raz w dzień treningowy to będzie dobrze? Bo to wychodzi tylko 1 dzień wolny :D

cynek89
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Pomógł: 0
59
Dobra
  • Lokalizacja:Płock
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
jesli bedziesz niegal rano to naczczo a jesli masz zamiar biedac po treningu silowym to posilki jedz normalnie zebys przypadkiem silki nie robil naczczo ;p po treningu zjedz pelnowartosciowy posilek a potem 1 lub 2 z ucietymi weglami. Mysle jednak ze trning 3 diowy bylby jednak lepszym rozwiazaniem tak jak pisalem ci wczesniej. poniewaz codziennie praktycznie bedziesz mial jakas aktywnosc fizyczna ktora bedzie pomagala w spalaniu zbednego tluszczu ale zarazem nie bedzie to zbytnio kolidowalo z dobra regeneracja po treningu silowym a wiadomo ze masa idzie jesli sie dobrze regenerujemy :)
  • 0
Jedyną Przegraną Jest Rezygnacja, Wszystko Inne Jest Krokiem Naprzód

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
Hehe to nie jest twardo 20 lub 40 minut. 20 minut średnio trwa podczas wzmożonego wysiłku fizycznego wyczerpanie zapasu glikogenu - mniej więcej przez ten okres czasu organizm czerpie energię właśnie z niego, a więc jak łatwo się domyślić nie przynosi wtedy wymiernych korzyści w spalaniu tkanki tłuszczowej. Natomiast po treningu ten problem masz już z głowy. Pozdro ;)
  • 1
Dołączona grafika

SpuchnietyMichal
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
Ja miałem raczej taki plan by np. wracam ze szkoły a ostatni raz jadłem o 12.00 jest 15.00 czyli żołądek dosyć pusty biegam potem jem i ide na trening.Albo np. Wracam ze szkoły jem dobry posiłek ide na trening i po treningu od razu biegam bez zadnego jedzenia :D Co o tym myślicie?
I np. Jak nie jjem długo 2-3 godziny ( bo rano nie dam rady biegać) o wtedy biegam to będą efekty??
P.S. wyeleminowałem też słodkie czyli wogóle nie jjem czekolad nie pije coli i tłuste nie jem frytek czipsów itp. wiec to może też coś da :D

Użytkownik SpuchnietyMichal edytował ten post Ponad rok temu


kamilj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 462 postów
  • Pomógł: 0
22
Neutralna
  • Lokalizacja:Trojmiasto
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:prawo, trening siłowy, labradory, zdrowa kuchnia (eksperymentuje)
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:113
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
przed aeroboami na czczo proponuje bcaa albo mieszankę bcaa i glutaminy, ja stosuje to przed każdym treningiem (Extreme Anticatabolix od FA Nutrition) a w trakcie treningu BCAA
  • 1
W życiu piękne są tylko chwile...

cynek89
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Pomógł: 0
59
Dobra
  • Lokalizacja:Płock
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: Aeroby a trening / I mały problem z nogami :D
Szczerze to watpie zebys po 30-40 min biegania naczczo mial jeszcze sile zeby zrobic porzadny trening silowy. Radzilbym ci nie kombinowac tylko poprostu 1 dzien wracasz ze szkoly jesz posilek robisz silke 2 dzien wracasz ze szkoly biegasz na czczo i tak na zmiane. Ja bym to widzial tak. Pozdro
  • 1
Jedyną Przegraną Jest Rezygnacja, Wszystko Inne Jest Krokiem Naprzód



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024