Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening FBW - co,jak,ile? /początek ze SW


4 odpowiedzi w tym temacie

tomi9393
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening FBW - co,jak,ile? /początek ze SW

Cześć wszystkim ;)

Postanowiłem zacząć przygodę ze Street Workoutem i spróbować swoich sił właśnie trenując swoim ciężarem ciała. 

 

Kilka słów o mnie:

Wiek: 24
Wzrost: 180
Waga: 79

tkanka tłuszczowa: +/- 13-15% (na oko)

typ budowy ciała: mezomorfik (tak sądzę)
____________________________

pompki: maks 40

podciągnięcia: 6 nachwyt, 8 podchwyt

biegam: 3-4x w tyg około 30min na sesje (4-5km) + stretching 

 

chciałbym trenować 3x w tyg FBW - PN, ŚR, PIĄTEK
bieganie: WT, CZ, NDZ

 

Co chcesz osiągnąć: poprawić się w podciągnięciach - robić 15 podciągnięć wzwyż + 
pompki na poziomie 60-70 a także zwiększyć swoją siłę i masę mięśniowa oraz palić tkankę tłuszczową.

 

Proszę o pomoc w ułożeniu planu treningowego pod moją osobę.
Jaki planem ćwiczyć, jak intensywnie? (60-70%), ile serii i w jaki sposób wykonywać ćwiczenia


  • 0

Bartosz99
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 4
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening FBW - co,jak,ile? /początek ze SW

Siemka!
Kolejny temat odnośnie planu treningowego, przeszukaj forum, posty a znajdziesz bardzo dużo treningów pod osoby początkujące, gwarantuje ci to! Na youtube jest też dużo filmików, zapraszam do popatrzenia i znalezienia planu pod swoje potrzeby.
Chcesz zwiększyć powtórzenia, moim zdaniem najlepsza metoda jest to klasyczna drabinka bądz piramidka, chodzi tutaj że wykonujesz podciągnięcia w systemie 1-2-3-4-5-... ile tak dasz radę z przerwami 45-60sekund, możesz sobie dać cel np 10 powtórzeń lub jeżeli dojdziesz np do 5 to potem zejsc w dół 4-3-2-1. W pompkach to samo lecz tutaj możesz zastosować zwiększanie powtórzeń co 2,3 a nawet 4. Na pewno dipy musza się znaleźć w twoim planie bo te 3 ćwczienia ( pompki dipy podciąganie ) to ćwiczenia bazowe. Myślę, że jeżeli biegasz dla siebie, nie biegasz tzw "zawodowo" w jakiejś drużynie to śmiało możesz wrzucić bieganie po treningu, na pewno zrobi to lepszą robotę w paleniu tkanki tłuszczowej.


  • 0

tomi9393
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening FBW - co,jak,ile? /początek ze SW

są podzielone zdania na temat biegania po treningu siłowym FBW.

jedni mówią, że jak najbardziej można wrzucić aeroby bezpośrednio po FBW a drudzy znową odmawiają takich treningów bo nie przyniesie do żadnych efektów.

 

sęk w tym żeby spalać tkankę tłuszczową zamiast tkanki mięśniowej czyli naszych mięsni

dlatego napisałem ten temat bo nie wiem w jaki sposób trenować tak aby to przynosiło z czasem jakieś efekty.

 

dalej nie wiem ile robić serii, ile powtórzeń na seriee, jaka częstotliowść 50-70% wykonywanych ćwiczeń itp ;/


  • 0

kalisteniker123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening FBW - co,jak,ile? /początek ze SW

Przeciez kolega napisał na gorze że możesz wykonywac piramidki bo to jest bardzo dobra metoda, nie dziel na serie i powtorzenia bo moim zdaniem to bezsens. Poszperaj na forum a na pewno znajdziesz cos ciekawego


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening FBW - co,jak,ile? /początek ze SW

Siemanko :)
Witam na forum :) 
Myślę, że na samym początku warto obejrzeć parę filmików z przykładowymi treningami, zobacz moje nagrania: 

 

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Oczywiście przeczytaj artykuły w dziale STreet Workout i Porady trenerów. Bo widzę że jesteś baaardzo początkujący i musisz zapoznać się nieco z tematem bo ciężko będzie coś wytłumaczyć. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024