Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostatnia prosta wycinki by Tedy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Tedy
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Cześć.

Wstępniak:

Wiek: 30lat
Mężczyzna
Wzrost: 180cm.
Waga 89-90kg (zależy od dnia)
Wymiary zmierzę przy okazji robienia zdjęć - jutro.

Trenuję już kilkanaście lat (z przerwami): kulturystykę i sporty walki. Do około lutego zeszłego roku była "przerwa" - treningi nieregularne, dieta przypadkowa. W lutym się zawziąłem i do lutego tego roku zjechałem ze 111kg na 89 i do teraz tak się trzyma. Trochę też dlatego że odrobinę sobie pozwoliłem z dietą i nie zmieniałem treningów od 3 miesięcy (cross-fit i indywidualne obwody). Jako że mój wyznaczony termin osiągnięcia szczytu formy (20 czerwca) co raz bliżej to przyszedł czas na ostatnią prostą.

Cel:

Waga na poziomie 84-85kg. Rzeźba na poziomie konkursowym.

Dzisiaj przyszły moje nowe suple i od dzisiaj wprowadzam co następuje (wcześniej już stopniowo zacząłem ale od teraz wchodzi pełna konsekwencja w działaniu).


Dieta: ŻM - czyli żryj mniej (a przede wszystkim mądrze) według kilku zasad:
1. 5 posiłków dziennie w rozkładzie:
- śniadanie o 7:30 (wcześniej zaraz po przebudzeniu colafit-na stawy, 7-10g BCAA Powder)
- drugie śniadanie o 10:30 shake Hi-Anabol Protein (porcja 50g proszku + 250g mleka) + Tribulus terrestrae. Czasem garść orzechów lub jabłko
- obiad o 14:30
- podwieczorek o 17:00 Hi-Anabol Protein + Tribulus Czasem garść orzechów lub łyżka masła orzechowego.
- kolacja o 19:30
- przed snem Hi-Anabol Protein
2. Ograniczam węglowodany 2-3 kromki pełnoziarnistego pieczywa do śniadania i mała porcja brązowego ryżu, kaszy gryczanej lub pełnoziarnistego makaronu do obiadu, żadnych dodatków węglowodanowych do podwieczorka i kolacji. W razie potrzeby (braku mocy) uzupełniam obiad lub kolację łyżką oliwy z oliwek lub masła orzechowego - z zamiarem przesunięcia tego na śniadanie lub obiad żeby nie dokładać energii wieczorami.
3. Do każdego posiłku zjadam tyle surowych i bezskrobiowych warzyw na ile mam ochotę - głównie pomidory, sałata, rzodkiewki, brokuły na parze kapusta pekińska, cebula, szpinak, kalafior, żadnych ziemniaków.
4. Minimum 2 litry wody dziennie nie licząc napojów: kawy herbaty, aminokwasów, białek etc.
5. To raczej oczywiste ale piszę - zero jakichkolwiek słodyczy i alkoholu (tu wyjątek 13 maja jest święto piwa- jednodniowa dyspensa)
6. Mam alergię na liczenie kalorii i ważenie każdego posiłku, może kiedyś się wyleczę ale puki co nie zanosi się na to.

Trening(do połowy kwietnia były intensywne obwody po 5 do 8 ćwiczeń bez przerw, teraz przechodzę na splita:
Poniedziałek - Uda, Pośladki, Łydki
Przysiad na maszynie lub suwnica 4x20
Wyprosty na maszynie 4x20-15
Ugięcia na maszynie 4x20-15
Ugięcia nóg w wykroku (tylna noga na stepie) 3x15 (na każdą nogę)
Scyzoryki na brzuch 4x max
Przekładanie piłki prawo lewo w siadzie równoważnym.

Wtorek - Biceps Triceps Przedramię
Ugięcia rr ze sztangą łamaną stojąc 4x15, w superserii z
Szwedki na maszynie 4x15
Ugięcia rr z liną - wyciąg dolny stojąc 4x15 w superserii z
wyprosty rr z liną - wyciąg górny stojąc 4x15
zwijanie dłoni ze sztangą w oparciu o ławkę 4x15 w superserii z
spięcia brzucha w leżeniu 4x30
zwijanie dłoni ze sztangą stojąc 4x15 w superserii z
unoszenie nóg w leżeniu ze skrętem bioder 4x30

15-20 min aeroby na rowerze, orbitreku lub ergowiosłach w interwale, lub 12 minut - pół Tabaty (5min tętno około 140, 4 razy interwał 20s. max sprint+10 sek "trucht" i 5 min uspokojenia)

Piątek- Klatka Barki Triceps
Wyciskanie hantli ławka pozioma - 4x15
Wyciskanie hantli skos góra - 4x15
Butterfly - 4x15
Rozpiętki - 4x15
Wyciskanie nad głowę na maszynie (barki) - 4x15
Unoszenie rr w przód (jednoczesne dłonią do góry) - 4x15-12
Unoszenie rr w opadzie tułowia/na ławeczce - 4x15
Szwedki na ławeczkach (dłonie i stopy na ławkach) 4x15
Wyprosty rr nad głowę z liną wyciąg dolny 4x15
Brzuszki skrętne 4x15

15-20 min aeroby na rowerze, orbitreku lub ergowiosłach w interwale, lub 12 minut - pół Tabaty (5min tętno około 140, 4 razy interwał 20s. max sprint+10 sek "trucht" i 5 min uspokojenia)

Sobota - Grzbiet Biceps Przedramię
Podciąganie na drążku 4x10-12 (ile dam radę ;)
Wiosłowanie w siadzie wyciąg dolny 4x15
Podciąganie hantli w opadzie tułowia i podporze na ławce 4x15 (na każdą rękę)
Ściąganie wyciągu górnego przed sobą o prostych rękach 4x15
Naprzemienne uginanie rr z hantlami 4x15 (na rękę)
Ugięcia rr ze sztangą na modlitewniku 4x15
Zwijanie dłoni na modlitewniku 4x15
Spięcia brzucha z linką wyciągu górnego 4x max
Unoszenie nóg w zwisie na poręczach (plecy oparte) - 4x max

15-20 min aeroby na rowerze, orbitreku lub ergowiosłach w interwale, lub 12 minut - pół Tabaty (5min tętno około 140, 4 razy interwał 20s. max sprint+10 sek "trucht" i 5 min uspokojenia)

Oczywiście przed treningiem jest 15 minut rozgrzewki (aerob plus rozgrzewka stawów), po treningu rozciąganie ćwiczonych partii mięśni. Staram się utrzymywać przerwy między seriami poniżej minuty (jak stoper pokazuje 50s. to mam już sprzęt w rękach i zaczynam) między ćwiczeniami daje sobie 90 do 120 s. Obciążenia dobieram tak żeby 14 i 15 powtórzenie było wymuszone.

Śpię na ogół od 23/24 do 7 rano. Nie pracuję fizycznie ale też nie na siedząco ;)


Suple:
Hi-Tec - zestaw Blade Pack:
Hi-Anabol Protein - porcja (50g plus mleko) na drugie śniadanie, podwieczorek i przed snem.
Hyper Fusion - po treningu lub rano przed śniadaniem po 6 kaps.
BCAA Powder - w czasie treningu porcja standardowa 13g z wodą, w razie potrzeby mała porcja (7g) kilka godzin po treningu lub rano następnego dnia
Tribulus terrestris (już nie w Blade Packu ale też Hi-Tec) do drugiego śniadania i podwieczorku po 1 kaps.
Colofit - hydrolizat kolagenu na stawy rano na czczo.
Olimp Żeń szeń - multiwitaminy po śniadaniu 1 kaps.

Zdjęcia zrobię na dniach i dorzucę do tego posta.

Wszelka dodatkowa motywacja i konstruktywna krytyka/wskazówki mile widziane.
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Dziwna ta dieta ... źródło białka to tylko proch :blink: ?

Tedy
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Nie. Nie opisywałem dokładnie posiłków. Jadam w zasadzie jak przeciętny Kowalski (jajecznica na śniadanie, schabowy albo filet z kury na obiad, biały ser, tuńczyk w sosie własnym na kolacje - to tak przykładowo) z tą różnicą że dokładam duże porcje niskowęglowodanowych warzyw (pomidorów, rzodkiewki, sałaty, kapusty pekińskiej , a zmniejszam porcje złożonych węgli węgli ( pełnoziarniste pieczywa, makarony, kasze) a całkowicie wyciąłem: białe pieczywo, ziemniaki, biały ryż. Prochem uzupełniam zbilansowana dietę.
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
No to czekamy na zdj :D

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Mnje ciekawia zdjecia jak i postawiony del... Rzezba na poziomie konkursowym hmmmm

TRENUJE BO LUBIE


Tedy
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Oto obiecane zdjęcia (bez pompy, robione 6 godzin po treningu):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Użytkownik Tedy edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Rzeźba na poziomie konkursowym ? Przesadziłeś z lekka
ale tragedi nie ma :)

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Jw. Nie ma tragedii ale rzezba na poziomie konkursowym? Prosze cie.... :) w jakim okresie chcesz to osiagnac?

TRENUJE BO LUBIE


Tedy
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Jak pisałem we wstępniaku do 20 czerwca chce osiągnąć swój cel. Może rzeczywiście konkursowa rzeźba to trochę za duże słowo, z drugiej strony albo planować ambitnie albo wcale !
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Jak stawia sie za wysoki cel to latwo o demotywacje jak tego sie nie osiagnie:)

TRENUJE BO LUBIE


Tedy
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Wierz mi że po ostatnim roku w którym spaliłem 22kg sadła idę rozpędem jak lokomotywa.
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Dajesz byku ! Masz fotki z tamtego okresu ?

Tedy
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostatnia prosta wycinki by Tedy
Znalazłem kilka z 2010 roku, wrzucam jedną a i tak wstyd się pokazywać - pogląd będzie jak wyglądałem.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Uploaded with [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kilka słów o treningu. Dzisiaj była klata, barki triceps, brzuch plus aero.

Był dzisiaj zapał i była moc, mało było siły. Tego ostatniego można się było spodziewać po tak minimalnym spożyciu węgli i szybkim tempie treningu. Wyciskanie hantlami na ławce robiłem: w poziomie 19kg, skos 19kg dwie pierwsze serie dwie ostatnie już 15kg. przy czym masę ostatnio robiłem z hantlami około 30kg. Cóż taki urok rzeźbienia. Skracałem natomiast przerwy momentami do 40sek. pulsometr pikał że tętno już poniżej 140 a i gnało mnie coś wewnątrz żeby zapierd....
Po treningu oporowy zrobiłem sobie mocnego interwała na rowerze spinningowym - wejście na tętno 90-94%max na dużym obciążeniu i tempie i uspokojenie do ok. 70% na małym obciążeniu. Wyszło 6 takich sprintów w ok. 30 min. Na koniec całego treningu pulsometr wskazał 1466 kcal spalonych.

Zmieniłem deczko suplementację:
- Hyper fusion (kreatyna) biorę w pełnej dawce codziennie rano przed śniadaniem a 10 min po coloficie, zapijam ją ok 400ml soku winogronowego - trochę dodatkowych węgli rano a przede wszystkim dodatkowa insulina (rozprowadza kreatynę po mięśniach)
- dodatkowo biorę porcję Kre-alkalyn (też kreatyna) przed treningami oporowymi.
- rano dodatkowa (mała - 5-7g) porcja BCAA Powder i czasem godzinę lub dwie po treningu (poza tym wypitym przed i w czasie) w razie potrzeby.

Efekty na tą chwilę - suple robią swoje, mięśnie są mocno eksploatowane na treningach (nawet bardzo), czuję że zostały "opróżnione z paliwa" ale szybko się regenerują - prawie nie są obolałe następnego dnia. Psycha też świetnie się trzyma -jest chęć do treningów i nie kusi podżeranie.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024