Skocz do zawartości


Zdjęcie

6 tygodni FBW... i co dalej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

lucask
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

6 tygodni FBW... i co dalej?
Witam.

Chciałbym na wstępie się przywitać i zaznaczyć, że fakt, że dopiero się zarejestrowałem nie znaczy, że nie czytałem fora wcześniej, z resztą nie tylko tego. Im więcej czytam, tym więcej znajduję opinii, często skrajnych, a że czas trochę nagli to postanowiłem się zarejestrować i zapytać wprost.

Trenowałem kiedyś 2 lata ale było to dobre 9 lat temu i niewiele wiedziałem poza "radami starszych kolegów z siłki". Ponieważ przez lata trochę zarosłem tłuszczem postanowiłem się zmobilizować i wrócić na siłownie. Najpierw starałem się dużo poczytać zarówno o jedzeniu, jak i samym treningu.

Postanowiłem, że postawię na trening FBW. 3 razy w tygodniu, dwa zestawy ćwiczeń, więcej wolnymi ciężarami, niż na maszynach. Powtórzenia z tego, co wyczytałem "na siłę", czyli 12-15 powtórzeń, możliwie sporym obciążeniem. Dieta hmm... powiedzmy, że starałem się nie jeść śmieci, ani zbytnio kalorycznych dań, jednak samych kalorii nie liczyłem.

Efekt? Zauważalny. Zrzuciłem jakieś 3-4kg (po tym, jak najpierw 2 przytyłem w pierwszym tygodniu/dwóch treningu). Do tego ręce nabrały ciut kształtów. Zwiększyły się także ciężary.

Teraz do sedna: otóż wyczytałem, że po 6 tygodniach FBW powinien być tydzień zupełnego roztrenowania. Ale co dalej? Nadal mam nadwagę, jakieś 15kg. Nie zależy mi na wielkiej masie mięśniowej, ale przyjemnie by było trochę jej odbudować. Czy przejście na "split" jest dobrym wyjściem? Czy kontynuować FBW kolejne 6 (a może więcej) tygodni?

Czy na takim etapie jakieś suplementy mają sens? Jeśli tak to jakie? Czy macie jakieś rady czego jeść więcej a czego mniej?

Dzięki wszystkim z góry i przepraszam za tak długi referat. Krytyka konstruktywna, lub uwagi do tego co napisałem także mile widziane!

Łukasz.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: 6 tygodni FBW... i co dalej?
Na sile to powtorzenia w skali 4-6?

Mozesz dac tydzien luzniejszego treningu, ale nie zapomnij zeby trzymac wtedy podstawy diety bo to ona jest podstawa.

Jezeli pasuje tobie fbw mozesz dac typ treningu 5-10-15, gdzies na forum byl przedstawiony ogolne zalozenie ze 1szy dzien robisz duzzzzy ciezar, drugi po 10 powtorzen bardziej masowy a 3 rzezbiacy po 15. To tak tylko. W skrocie.

Dalej, ile raY w tyg robisz aeroby? Bieganie rower itp?

Co do supli mozesz dac bcaa,witaminy,bialko do uz. Diety no a jak fundusz pozwala to jakis spalacz

TRENUJE BO LUBIE


lucask
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 6 tygodni FBW... i co dalej?
Hmm... czytałem w kilku miejscach, że 6-12 masa/siła, 12-15 rzeźba/siła, ale absolutnie nie mam zamiaru się sprzeczać.

Myślałem o treningu 15-10-5 już wcześniej, mniej więcej wiem o co chodzi. Możliwe, że spróbuję. A jeśli chciałbym zostać przy tradycyjnym treningu fbw to jaką ilość powtórzeń byś polecił, jeśli celem jest redukcja masy i cały czas siła?

Aeroby... każdy trening zaczynam 10-15 min. na bieżni, czasem skakanka, jak bieżnie zajęte, ale na skakankę jeszcze mam za słabą kondycję. Sporadycznie rower. Poza tym codziennie z domu auta i z powrotem pieszo chodzę :P

Fundusz myślę jakiś spalacz wytrzyma. Jakieś marki są szczególnie polecane? Nie chcę dać sobie wcisnąć jakiegoś badziewia w markecie.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: 6 tygodni FBW... i co dalej?
Redukcja nie idzie w parze z sila... Redukcja to ujemny bilans kcal, a przy sile potrzeba kalorii paliwa zeby funkcjonowac, sam tak probowalem i lipne skutki byly.

Ja bym dal powtorzenia 10-6 i do tego po kazdym treningu dodatkowe 20 min na biezni.

Co do spalacza, z tych bez stymulantow to ode mnie fa xtreme thyroburn albo peak hellburner. Do tego bcaa hitec tst i jakis zestaw witamin i ok

TRENUJE BO LUBIE


Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 6 tygodni FBW... i co dalej?
Powtórzenia rób w zakresie 10-15.A czy FBW, czy split to zależy od Ciebie, dobrze Ci jest na FBW to ćwicz nim.
Przyłóż się do aerobów, bo one głównie wraz z dietą pomogą zrzucić Ci zbędny tłuszcz, 3-4 razy w tygodniu po 40 minut aerobów i tłuszcz będzie leciał.
Odnośnie supli to inny dział.
  • 0

lucask
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 6 tygodni FBW... i co dalej?
Ok, dzięki za odpowiedzi. FBW póki co mi odpowiada, chyba dopóki chcę spalić tłuszcz wydaje się "kompletniejszy" niz split. Postaram się znaleźć też jakiś sensowniejszy sklep z suplementami niż "wyspa" w markecie ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024