Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan treningowy - ważne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Vederek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan treningowy - ważne
Witam wszystkich serdecznie.

Mam dość nietypowe pytanie dotyczące precyzyjnego planu treningowego, jak i diety oraz ewentualnych suplementów.

Moja "historia" z siłownią wygląda tak: zacząłem w październiku (2010). Chodziłem do stycznia, dość regularnie (co drugi dzień, czasami częściej), później zrobiłem sobie 3 miesięczną około przerwę, później chodziłem do wakacji, podczas których nie chodziłem. Teraz (2012) byłem we wrześniu i od tego czasu już nie chodziłem, brak czasu głównie, chwilami po prostu najgorsze zdanie "nie chce mi się", jednak pomyślałem - dość - i chciałbym wrócić.

Moje warunki fizyczne to:
Wzrost: 188-190 cm
Waga: 105-108kg
Wiek: 16 lat.

Moim celem byłoby przede wszystkim zrzucenie z 10-15 kilogramów, wiadomo, wyrobienie/przywrócenie tkanki mięśniowej.

I tutaj właśnie jest moje pytanie, właściwie trzy:
1. Jaki plan treningowy? Ćwiczenia oraz częstotliwość.
2. Jaka dieta?
3. Jakie suplementy?

Najlepiej jakieś sprawdzone metody, chciałbym chociaż z 5kg do wakacji zrzucić. Nie jestem specjalnie gruby, aczkolwiek mam gdzieniegdzie za dużo ciała. ;)

Prosiłbym o pomoc fachowców, jakich - mam nadzieję - tutaj znajdę. :)

Pozdrawiam i dziękuję, daję oczywiście plusy.
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy - ważne
1.Ważniejsze od treningu będą aeroby 3-4 razy w tygodniu po 30-40 minut, trening krótkie przerwy, więcej powtórzeń.
2.Dieta redukcyjna z podwieszonych tematów w dziale dieta.
3.Nie ten dział do tego służy.
  • 1

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy - ważne
Siema , tak jak michal wyzej mowi aeroby odgrywaja kluczowa role w procesie chudniecia , ale nie zapominajmy o tym , ze miesnie rowniez spalaja tluszcz .
wiec tak porponuje ci wziac full body workout , znajdziesz go moze w podwieszonych , skoro nie to poszukasz w internecie , do tego 4 razy w tygodniu aeroby po 40 minut . Co do diety oczywiscie redukcyjna , ujemny bilans kaloryczyny etc .
moze przydalby sie spalacz , skoro trening i diete bedziesz mial okej .
wiec tak polecam ci Bodyfire , mysle , ze spelni twoje oczekiwania , i w celu uzupelniania diety mozesz zainwestowac w jakies bialeczko , poszukaj tutaj , dobry i sprawdzony sklep : www.e-forma.pl

pozdrawiam

Vederek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy - ważne

Siema , tak jak michal wyzej mowi aeroby odgrywaja kluczowa role w procesie chudniecia , ale nie zapominajmy o tym , ze miesnie rowniez spalaja tluszcz .
wiec tak porponuje ci wziac full body workout , znajdziesz go moze w podwieszonych , skoro nie to poszukasz w internecie , do tego 4 razy w tygodniu aeroby po 40 minut . Co do diety oczywiscie redukcyjna , ujemny bilans kaloryczyny etc .
moze przydalby sie spalacz , skoro trening i diete bedziesz mial okej .
wiec tak polecam ci Bodyfire , mysle , ze spelni twoje oczekiwania , i w celu uzupelniania diety mozesz zainwestowac w jakies bialeczko , poszukaj tutaj , dobry i sprawdzony sklep : www.e-forma.pl

pozdrawiam


Rozumiem, ale tam jest tylko ile razy dziennie, ale nie jest opisane dokładnie o jakie ćwiczenia chodzi (jak się je wykonuje).
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy - ważne
Tu masz jak się ćwiczenia wykonuje: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 1

Vederek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy - ważne

Siema , tak jak michal wyzej mowi aeroby odgrywaja kluczowa role w procesie chudniecia , ale nie zapominajmy o tym , ze miesnie rowniez spalaja tluszcz .
wiec tak porponuje ci wziac full body workout , znajdziesz go moze w podwieszonych , skoro nie to poszukasz w internecie , do tego 4 razy w tygodniu aeroby po 40 minut . Co do diety oczywiscie redukcyjna , ujemny bilans kaloryczyny etc .
moze przydalby sie spalacz , skoro trening i diete bedziesz mial okej .
wiec tak polecam ci Bodyfire , mysle , ze spelni twoje oczekiwania , i w celu uzupelniania diety mozesz zainwestowac w jakies bialeczko , poszukaj tutaj , dobry i sprawdzony sklep : www.e-forma.pl

A kreatyna się nada?

Albo coś w tym stylu -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oczywiście poza odchudzeniem chciałbym też trochę mięśni, więc jak coś jest właśnie wspomagającego ten rzowój (jakiś suplement) to również chętnie zakupię, akurat na to pieniędzym i nie szkoda. :)

Użytkownik Vederek edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy - ważne
W przyszłości tak.
  • 0

Vederek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy - ważne

W przyszłości tak.

Korzystając z okazji miałbym jeszcze jedno pytanie, otóż wiele osób twierdzi, że właśnie, aby były dobrze rozwinięte mięśnie musi być spora masa, jak to jest? Ile powinienem ważyć, aby zacząć rzeźbić?
  • 0

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy - ważne
no tak kulturystyka na tym polega , najpierw nabierasz masy przez spory okres czasu potem rzezbisz ,ale jak masz za duzy bf to nie sprzyja budowaniu masy miesniowej wiec schodzisz w dol ..


ps . bf - body fat - czyli poziom tluszczu w organizmie

pozdrawiam

Vederek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy - ważne

trenuj siłowo 3 razy w tyg systemem fbw - albo lepiej obwodowym - czyli wybierasz 6 stacji czyt cwiczen najlepiej na kazda wazniejsza grupe miesniowa- nogi - plecy- klatka - braki triceps biceps i wykonuj je pod rzad bez przerwy po jedej serii od stacji do stacji przechodzisz bez przerw - po wykonaniu tych 6 serii robisz 2 min przerwy i wykonujesz takich 3-4 obwody -

potem trening areobowy 45 min albo interwał- czyt ze zeminnym tempem - np 1 min poł sprint a 2 trucht - 35 min takiej przepatanki

to wszytko -i oczywiscie dieta przede wszytmim

przykładowe stacje na masyznach
-wyprosty nog na maszynie siedzac
-ściaganie gornego drazka za kark
-wyciskanie sztangi na maszynie na klatke piersiowa
-wzniosy boczne ze sztangielkami
-uginanie na modlitewniku
-wyprosty ramion przy wyciagu do dołu na triceps

lub bez maszyn
-wykroki ze sztangielkami
-podciaganie sztangi w opadzie tyłowia do brzucha
-wyciskanie sztangi na ławce prostej
-podciaganie sztangi wzdłuz tułowia
-uginanie z supinacja nadgarstka ze sztangielkami
-francuskie wyciskanie sztangi do czoła na lawce

wszytko po 12-10 powtrzen


A jaka konkretnie dieta? I jakie suplementy brać oraz ile miałby trwać taki trening + dieta żeby przyniósł rezultaty i kiedy nadejdzie moment, aby zacząć robić sobie rzeźbę? Mam zamiar od poniedziałku wrócić na siłownię i regularnie ćwiczyć.
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy - ważne
Dieta w dziale dieta.Odżywki w odżywkach.Tyle, aż zrzucisz tyle kg ile potrzeba, każdy jest inny, więc ciężko powiedzieć ile Tobie to zajmie.Przed rzeźbą najpierw będziesz musiał zbudować te mięśnie, aby je rzeźbić.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024