Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...
Witam. Przedstawię swoją sytuację. Mam 15 lat (2 gimnazjum), ważę zaledwie 46kg przy wzroście 167cm. Jestem bardzo chudy, do tego mam strasznie chude kończyny, głównie ręce... Zobaczcie sobie moje wymiary. Tylko proszę, nie śmiejcie się, bo dla mnie to jest sprawa poważna. Otóż chcę przytyć i zacząć ćwiczyć, by nie wyglądać jak jakiś szkielet. Bardzo pragnę nabrać masy, gdyż w takim jak moim przypadku, treningi na siłowni są raczej niemożliwe, bynajmniej niewskazane. Staram się jeść normalnie, czyli 5 posiłków dziennie. Do tego na deser (raz dziennie) pozwalam sobie zjeść jakiś słodycz, ale dość wartościowy, jak np. orzeszki w panierce cebulkowej, czy orzeszki solone bądź w czekoladzie (m&m's). Na śniadanie zazwyczaj jadam muesli z mlekiem lub kanapki z polędwicą, ogórkiem, sałatą, pomidorem i pieprzem. W szkole bułka z serem (pełnoziarnista). Na obiad to co będzie, czyli często pierś z kurczaka, do tego ziemniaczki, frytki lub kasza gryczana. Później właśnie ten słodki deser. A na kolację jadam często kanapki z tym samym co na śniadanie, ewentualnie jajecznicę z dwóch-trzech jaj z dwiema kromkami chleba. Sumując jest to około 2500kcal, czasami troszeczkę przekraczam ten bilans, z czego jestem zadowolony.
Otóż mój problem polega mianowicie na tym, że chcę "rozepchać żołądek", przytyć i zacząć ćwiczyć. Nie zrozumiecie mnie źle - rozepchać żołądek - czyli chodzi mi o przyzwyczajenie go do coraz to większej ilości pożywienia. Planuję od kwietnia - do czerwca (3 miesiące) robić ćwiczenia z ciężarem swojego ciała (pompki, brzuszki, przysiad itp.), później w czerwcu (na wakacjach) chcę kupić siłownie i przez okres 2 miesięcy ćwiczyć FBW. Jeśli z masą będzie ok, postaram się po wakacjach zacząć ćwiczyć "normalnie" i pomyślę o suplementacji.
Co o mnie oraz moich zamiarach myślicie? Jestem otwarty na nowe sugestie/porady. Z góry bardzo dziękuję wszystkim za wytrwałość w czytaniu tych moich wypocin, mam nadzieję, że znajdą się tu osoby, które mi pomogą. Chętnie przyznaje punkty, pozdrawiam.
  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "


sprite666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...
Dlaczego piszesz ze treningi w twoim przypadku sa nie wskazane ? Jezeli to nie ma powiazania ze zdrowiem to wg. mnie nic nie stoi na przeszkodzie . Co do diety to niech wypowiedza sie inni. Co do supli to przy dobrej diecie nie sa potrzebne ( ewentualnie aminokwasy , ale to moje znadnie ). Ja na twoim miejscu poszedl bym juz teraz na silownie , a nie bawil sie w pompki , brzuszki itp. bo malo co ci to da przez te 3 miechy .
Podsumowujac ja na twoim miejscu juz teraz robil bym FBW . Pamietaj ze nikt na starcie nie wyciska 100 na klate , a poza tym chodzi o mase a nie sile , nie ?
  • 1
_______________________________________________________________________________________________________________

Tattooedgirl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...
bardzo inteligentnie napisałes jak na 15 latka ;) ja niestety nie umiem Ci pomóc,wiec zostawiam to w kwestii Panów, ale zycze powodzenia:) i z doświadczenia radzę nie wyznaczać sobie czasu na "efekty", bo jeżeli nie osiągniesz celu jest to w jakims stopniu demotywacja. Wyznacz cel, nie zakladajac z góry ile to potrwa. ;)

P.S
m&m's ani orzeszki w jakiś panierkach nie są wcale wartościowe:)
  • 1

Ja123
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka,wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:5 lat z przerwami
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :35.5
  • Klatka piersiowa [cm]:109
  • Wyciskanie [kg]:122
  • Martwy ciąg [kg]:117
  • Waga [kg]:70kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...
Rzeczywiście chudo...pompki itp lepiej sb odpuść...Specjalistą nie jestem ale mam 16 lat i ci powiem unikaj papierosów i alkoholu bo wiem jakie są konsekwencje...no i nie przesadzaj z solą :DA tak pozatym to chłopaki na pewno pomogą z dietą ^^ więc szykuj miche i napierdalaj na siłowni a efekty przyjdą ...
  • 1

"Siłka,mata w łapie petarda..." ;)


wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...

Dlaczego piszesz ze treningi w twoim przypadku sa nie wskazane ? Jezeli to nie ma powiazania ze zdrowiem to wg. mnie nic nie stoi na przeszkodzie . Co do diety to niech wypowiedza sie inni. Co do supli to przy dobrej diecie nie sa potrzebne ( ewentualnie aminokwasy , ale to moje znadnie ). Ja na twoim miejscu poszedl bym juz teraz na silownie , a nie bawil sie w pompki , brzuszki itp. bo malo co ci to da przez te 3 miechy .
Podsumowujac ja na twoim miejscu juz teraz robil bym FBW . Pamietaj ze nikt na starcie nie wyciska 100 na klate , a poza tym chodzi o mase a nie sile , nie ?


Tak, chodzi o masę, nie o siłę. Jednak trening FBW to trening z ciężarami, dlatego sądzę, że warto poprzedzić go przynajmniej miesięcznym treningiem z własnym ciężarem ciała. Czyż nie?
  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "


wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...

bardzo inteligentnie napisałes jak na 15 latka ;) ja niestety nie umiem Ci pomóc,wiec zostawiam to w kwestii Panów, ale zycze powodzenia:) i z doświadczenia radzę nie wyznaczać sobie czasu na "efekty", bo jeżeli nie osiągniesz celu jest to w jakims stopniu demotywacja. Wyznacz cel, nie zakladajac z góry ile to potrwa. ;)

P.S
m&m's ani orzeszki w jakiś panierkach nie są wcale wartościowe:)


Jeśli chodzi o orzeszki w panierkach i m&m'sy to się zgodzę. Chodzi głównie o orzeszki normalne, czasami jak mi się znudzą to staram się szukać zamienników. Często też sięgam po różnego typu migdały, mieszanki studenckie, a to już zdrowsze...
  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "


Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...
Warto FBW poprzedzić miesięczną ogólnorozwojówką, szkoda Twojego czasu na brzuszki i pompki.
  • 1

wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...

Warto FBW poprzedzić miesięczną ogólnorozwojówką, szkoda Twojego czasu na brzuszki i pompki.


A jak mniej więcej ma wyglądać ta ogólnorozwojówka? Bo właśnie chcę poprzedzić czymś FBW, bo dopiero w czerwcu nazbieram pieniędzy na kompletną siłownię, na razie niczego nie mam, zero sprzętu...
  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "


dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...
Dzial trening- ogolnorozwojowka

TRENUJE BO LUBIE


Ja123
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka,wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:5 lat z przerwami
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :35.5
  • Klatka piersiowa [cm]:109
  • Wyciskanie [kg]:122
  • Martwy ciąg [kg]:117
  • Waga [kg]:70kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...
Tak w skrócie wszystkie partie ciała w jeden dzień...
  • 0

"Siłka,mata w łapie petarda..." ;)


UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...

Witam. Przedstawię swoją sytuację. Mam 15 lat (2 gimnazjum), ważę zaledwie 46kg przy wzroście 167cm. Jestem bardzo chudy, do tego mam strasznie chude kończyny, głównie ręce... Zobaczcie sobie moje wymiary. Tylko proszę, nie śmiejcie się, bo dla mnie to jest sprawa poważna. Otóż chcę przytyć i zacząć ćwiczyć, by nie wyglądać jak jakiś szkielet. Bardzo pragnę nabrać masy, gdyż w takim jak moim przypadku, treningi na siłowni są raczej niemożliwe, bynajmniej niewskazane. Staram się jeść normalnie, czyli 5 posiłków dziennie. Do tego na deser (raz dziennie) pozwalam sobie zjeść jakiś słodycz, ale dość wartościowy, jak np. orzeszki w panierce cebulkowej, czy orzeszki solone bądź w czekoladzie (m&m's). Na śniadanie zazwyczaj jadam muesli z mlekiem lub kanapki z polędwicą, ogórkiem, sałatą, pomidorem i pieprzem. W szkole bułka z serem (pełnoziarnista). Na obiad to co będzie, czyli często pierś z kurczaka, do tego ziemniaczki, frytki lub kasza gryczana. Później właśnie ten słodki deser. A na kolację jadam często kanapki z tym samym co na śniadanie, ewentualnie jajecznicę z dwóch-trzech jaj z dwiema kromkami chleba. Sumując jest to około 2500kcal, czasami troszeczkę przekraczam ten bilans, z czego jestem zadowolony.
Otóż mój problem polega mianowicie na tym, że chcę "rozepchać żołądek", przytyć i zacząć ćwiczyć. Nie zrozumiecie mnie źle - rozepchać żołądek - czyli chodzi mi o przyzwyczajenie go do coraz to większej ilości pożywienia. Planuję od kwietnia - do czerwca (3 miesiące) robić ćwiczenia z ciężarem swojego ciała (pompki, brzuszki, przysiad itp.), później w czerwcu (na wakacjach) chcę kupić siłownie i przez okres 2 miesięcy ćwiczyć FBW. Jeśli z masą będzie ok, postaram się po wakacjach zacząć ćwiczyć "normalnie" i pomyślę o suplementacji.
Co o mnie oraz moich zamiarach myślicie? Jestem otwarty na nowe sugestie/porady. Z góry bardzo dziękuję wszystkim za wytrwałość w czytaniu tych moich wypocin, mam nadzieję, że znajdą się tu osoby, które mi pomogą. Chętnie przyznaje punkty, pozdrawiam.



Dla czego ćwiczenie na siłowni jest dla Ciebie nie wskazane ??

To co jadasz niestety nie jest dobrą drogą to tego żebyś przybierał na masie .

Rozciągnąć żołądek to równie dobrze możesz jedząc przyzwiocie . Zaglądnij do podwieszonych diet.

Lecisz teraz miesiąc trening FBW i później 3/4dniowy na masę .



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


Jozef230
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 3
113
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:kujawsko-pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport,kulturystyka, biznes,filmy, muza
  • Staż [miesiące]:60
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :38.5
  • Klatka piersiowa [cm]:jescze nie taka
  • Pas [cm]:za duzo
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:100x4
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:130x3
  • Waga [kg]:78-79

Napisano Ponad rok temu

Re: Niska waga, chęć nabrania masy i zaczęcia ćwiczeń...
Ćwiczenia w domu to dobry pomysł na początek. pompki hantle myślę ze dadzą efekty. Co do diety to wcinaj co 3 godziny i rozpychaj zalodek:) wcinaj ryż i pij mleko! Tak mleko. Jesteś początkujący więc zalanie tłuszczem ci nie grozi. Jedz każdy obiadek mamy i deserek. Mała pizza też nie zaszkodzi od czasu. Wcinaj jaja jogurty nabiał miecho kasze ryze banany a zobaczysz jak tyjesz. I nie chodź głodny. Aha dużo śpi. Co do cwiczen to 3 razy w tygodniu ci wystarcza.
Suple? Kup witaminy. Narazie nie potrzebne.
Napisz jak Ci idzie. Ja przez pierwszy rok ćwiczeń przytyłem 15 kg:)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024