Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening po operacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Visca
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening po operacji
Witam. 3 miesiące temu miałem operację na przepuklinę. Przed operacją cwiczyłem sobie w domu na ławeczce, na drążku, pompki itd. Teraz chcę zacząć chodzić na siłownię żeby odzyskąc dawną formę. I teraz mam pytanie do doświadczonych użytkowników forum oraz siłowni :siema: Jakie ćwiczenia wykonywać na początku, żeby nie narobić sobie "biedy" żeby przyzwyczaić mięśnie do ponownego wysiłku? Mogłby ktoś wypisać różne ćwiczenia albo plan treningowy? Chciałbym zacząć ćwiczyć również nogi z tego względu, że gram w piłke nożną. Byłbym wdzięczny za wszystkie uzyskane informacje oraz uwagi. Pozdrawiam :hurra:
  • 0

Visca
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji
Sorry może niezbyt precyzyjnie sie wyraźiłem w pierwszym poście... Nie miałem operacji typowo na przepuklinę tylko na pachwinę lecz lekarz ingerował też w przepuklinę i ją jakoś zszywał żebym w przyszłości nie miał problemów. Mówił mi też, że dużych ciężarów nie mogę dziwgać przez pół roku. Ale pomyślałem, że jakieś ćwiczenia mogę wykonywać bo już się dobrze czuje i nic mnie nie boli. Napewno są jakieś ćwiczenia które mało obciążają tamten odcinek ciała jakieś ćwiczenia na atlasie czy coś... Nie wiem już sam co robić :siema:
  • 0

Visca
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji
Dobrze rozumiem :siema: A Czy pompki i drążek nie napinają tamtych rejonów w sposób bardzo mocny? Zawsze mi sie zdawało, że jak robiłem pompki czy podciągałem się na drązku to mieśnie brzucha i okolic pachwin były napięte do granic możliwości...
  • 0

Visca
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji
Hmmm rozumiem. To chyba spróbuję coś podziałać tylko na drążku. Dziękuje za odpowiedź :siema:
  • 0

Visca
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji
Odświeżę temat żeby nie zakładać nowego i nie zaśmiecać forum. Kevin1984 a mogłbyś mi ułożyć jakiś plan ćwiczenia na drążku i ewentualnie pompki? Chciałbym wrócić do formy sprzed operacji. Zależy mi na sile i na ponownym zbudowaniu mięsni. Wcześniej podciagałem się na drązku ok 12-14 razy(drążek na suficie) i robiłem ok 30 glebokich pompek (tez mam takie uchyty do glebokich pompek). Mam 195 cm wzrostu i waże 90-91 kg. Pozdrawiam :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024