Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebna pomoc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Sizzo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Potrzebna pomoc.
Witam.
Jako, że parę dni temu skończyłem 18 lat, doszedłem do wniosku, że pora zmężnieć i wziąć się za siebie.
Przy wzroście 179 cm ważę zalewie 55 kg. Chciałbym nabrać trochę masy, a przy tym popracować nad muskulaturą (bo jak się możecie domyślać taki wzrost + waga nie dają za dobrej budowy).
Jestem w tym całkowicie zielony i chciałbym Was - bardziej doświadczonych prosić o pomoc.
Priorytetem jest dla mnie nabranie trochę masy. Chciałbym po prostu przytyć - chociaż te ~10 kg. Jak to osiągnąć ? Co możecie mi polecić, jak pomóc ?
Myślę, że na siłownie nie ma sensu iść, bo mój "max" to jest wyciśnięcie serii na ławeczce (30kg "na klatę) i koniec. W domu dysponuje hantlami - dwa z obciążeniem max. 13kg, ławeczką do brzuszków, oraz drążkiem do podciągania się. Pomyślałem, że mógłbym najpierw jakiś miesiąc poćwiczyć na tym co mam, a następnie, gdy będę miał już jakieś "zaplecze" wybrać się na siłownię (którą mam dosłownie po drugiej stronie ulicy). Co myślicie ? Jakie ćwiczenia wykonywać ? PROSZĘ O POMOC ! I z góry dziękuję !

P.S. Jeśli umieściłem temat w nieodpowiednim dziale PRZEPRASZAM.
  • 0

Didosek25

Didosek25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
18
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:11
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Udo [cm]:57
  • Przysiad [kg]:130 kg 10 x
  • Waga [kg]:84.5

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc.
od razu na siłownie idz , tam zapytasz instruktora o trening , nikt ci nie każe ćwiczyć z większymi obciążeniami , jeśli 10 kg zmęczysz mięśnie to dobrze , na początek możesz sobie zrobić fbw , przynajmniej ja to robiłem żeby się przyzwyczaić , misek poszukaj na temat masy , od Uja tego znajdziesz , nie musisz trzymać w 100% jak na początek , pozdroo . ; )
  • 0
Gdzież ten świat daleki , pełen dobrych snów ?

Mężczyzna winien być chowany dla wojny, a niewiasta dla odpoczynku wojownika; wszystko inne jest głupotą .

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc.
kolego proponuje kilak tematow z dzialu dieta- jak ruszyc z masa, co jesc na amse itp, w razie problemu uzyj wyszukiwarki.

na poczatek bedzie dobry trening obwodowy/fbw, nastepnie mysl o splicie


powodzenia w dazeniu do celu

TRENUJE BO LUBIE


sprite666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc.
Odrazu startuj na silownie . Przecież nikt nie rodzi sie z kaloryferem na brzuchu i z 45 cm w lapie :siema: . Przed toba sporo pracy , ale jezeli naprawde chcesz osiagnac cel to dasz rade ! Zacznij od ogolnorozwojowki ( przykladowa jest podwieszona ) i lap za miche . Tak jak kolega napisal , jezeli na serie wezmiesz 10 KG to bierz tyle i koniec . Nie patrz na to co kots mysli ( wielu ludzdiom sie tylko zdaje ze mysla :hurra: ) , a sam pomysl jaki przypakowany mozesz byc za 2 - 3 lata . Czas tak czy siak leci , a od ciebie zalerzy jak go wykorzystasz !

Pozdro !
  • 0
_______________________________________________________________________________________________________________

Sizzo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc.
3 razy w tygodniu powiedzmy przez pierwszy miesiąc. Potem zaczął bym już coś "normalnego" (fbw/split) :
-podciąganie na drążku w szerokim nachwycie 3s max (plecy)
-wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 3s , 12-15-15powt. (klata)
-podnoszenie sztangi zaa karku siedzac 2 ser. 17-15 powtorzen(barki)
-przysiady 3 serie , 12,15 pow (uda)
-uginanie ramion sztangą stojąc 2s 12-15po (biceps)
-unoszenie hantli zzagłowy 2s 17-15po (triceps)
-wspięcia na palce z hantlami 2s 15-25po (lydki)
-brzuszki 2s , 30 pow (brzuch)

Co powiecie na to ? Do tego pierwszy tydzień (jako, że mam jeszcze tydzień ferii) dieta : rano jajecznica + sok + pełnoziarnisty tost. Drugi posiłek - Grahamka z serkiem wiejskim, ogórkiem i pomidorem. Trzeci posiłek (obiad) pierś z kurczaka + ryż + ważywa. TRENING. Po treningu - jajka na twardo. Wieczorem - kanapki z szynką, pomidorem i ogórkiem.
Kiedy pójdę do szkoły to rano jajka na twardo + sok. W szkole w miare równych odstępach czasu kanapeczka z twarogiem i kanapeczka z szynką i pomidorem. Po szkole obiad. Wieczorem kolacyjka jakaś. + Oczywiście trening 3 razy w tygodniu.

Zaczął bym od jutra. Co myślicie ? Jakieś uwagi ? Podpowiedzi ?

Użytkownik Sizzo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna pomoc.
Rano dodaj płatki owsiane i np. rodzynki.W drugim zamiast serka wiejskiego daj jakąś polędwicę.Po treningu pierś z kurczaka i ryż.Przed snem twaróg+oli.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024