Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyskakujący staw w ramieniu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

DRK
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wyskakujący staw w ramieniu
Mój problem wygląda tak, dawno temu przy ćwiczeniu na siłowni - była to bodajze klatka, wyskoczyl mi staw w ramieniu... Raz, i tylko raz poszedłem do hirurga, przepisał mi maść, która za nic mi nie pomogła. Od tamtej pory w lewym ramieniu mogę sobie wybijać staw, i z powrotem go wkładać. Jest to dla mnie strasznie uciążliwe, bo czasem boję się, że znowu mi wyskoczy przy podnoszeniu wysokich ciężarów. Dlatego złapała mnie niechęć do ćwiczenia wysokimi ciężarami. Moja prośba jest taka: zna ktoś może ten przypadek, i wie czy da się wyleczyć tą chrząstkę ? Byłbym na prawdę wdzięczny, może to być obojęnie jaki sposób, byle żebym pozbył się wyskakiwania tego stawu.

Pozdrawiam i czekam na odp.

DRK
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyskakujący staw w ramieniu
Jeżeli jest to wypadanie ramienia ze stawu barkowego to dziwi mnie fakt iz lekarz przpisał Ci jeakąs maść tylko.
Jesteś pewien ze to Ci dolega?
Jezeli odpowiedź na moje powyzsze pytanie brzmi TAK, to sprawa nie wygląda rózowo.
Nawykowe zwichnięcie stawu barkowego leczy sie właściwie jedynie operacyjnie, polega to na "wzmocnieniu" stawu odpowiednim wszczepem kostnym i "reperacją" torebki stawowej.

Najlepiej skieruj sie do lekarza i wtedy wszystko będzie jasne.
Nie zycze Ci aby to było to co myslisz, zabieg,rehabilitacjia i napewno profilaktyczna ochrona = nie dźwigać.

Pozdro i życzę zdrowia ;)
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyskakujący staw w ramieniu
Zastosuj się do zaleceń Placka jeśli jednak to wyskakiwanie polega na zablokowywaniu barku przez to że np. kości się zablokują same o siebie to nie masz czym się przejmować. Sam tak mam co prawda jest to troche uciążliwe ale co poradzisz.
  • 0
Dołączona grafika

Mefisto2008
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jasło

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyskakujący staw w ramieniu
Znam przypadek z wyskakującym stawem w kolanie ( chodzi wogólę o stawy). Mój kumpel podczas gry w piłkę miał przypadłość z wyskakiwaniem stawu w kolanie i po wyprostowaniu nogi i poruszaniu wszystko się nastawiało na początku było to śmieszne dla dzieciaków które tam biegały ale po kilku wizytach u lekarza powiedział mi że jeszcze z 5 razy "wyskoczyło" by mu kolano w stawie i noga usztywniona do końca życia ponieważ przy każdym takim wypadnięciu coraz bardziej rozciągasz torebkę stawową która kiedyś nie wytrzyma i pęknie a wtedy to już naprawdę kaplica.... ale czasem daje się wyleczyć to choć wiążę się to z długoletnimi rehabilitacjami....
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024