Skocz do zawartości


Zdjęcie

przepuklina :(


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

musics
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

przepuklina :(
Mam pytanie. Poniewarz od wczoraj boli mnie na wysokosci pachwiny (miedzy członkiem a nogą) i dzisiaj zaczeło to troche puchnąć. I boje się że może to być przepuklina. Nie znam się i dlatego pisze o pomoc czy to napewno to czy może coś innego. Ostatnio ćwiczyłem (od tygodnia ćwicze) i w piątek zrobiłęm sobie trening na plecy (bez pasa niestety), a wczoraj robiłęm troche na działce (kopałem).

Prosił bym o odpowiedzi czy to napewno przepuklina i czy ktoś mial a jak tak to czym to skutkuje.
  • 0

suzin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepuklina :(
Proponuje Ci udać sie z tym jak najszybciej do lekarza bo z przepukliną nie ma żartów, jeżeli nie miałeś żadnego stłuczenia ani jakiegoś urazu mechanicznego to bardzo prawdopodobne że to przepuchlina. Niżej zamiaszczam objawy przepisane z ksiązki medycznej.

Jakie są objawy przepukliny?

Zależą one oczywiście od jej umiejscowienia. Jednak na początku zazwyczaj występuje uczucie dyskomfortu i bólu w okolicy, gdzie powstaje przepuklina. Objawy te pojawiają się po wysiłku fizycznym lub parciu na stolec. To początek przepukliny, gdy zawartość jamy brzusznej zaczyna rozpychać otwór w powięzi brzusznej zwany przez chirurgów wrotami przepukliny. Z czasem dolegliwości stają się bardziej dokuczliwe i pojawia się uwypuklenie w pachwinie, w okolicach pępka lub w górnej części uda. Początkowo cofa się samoistnie lecz może zdarzyć się, że trzeba ucisnąć przepuklinę ręką, aby jej zawartość cofnęła się do brzucha. To ostatni dzwonek aby udać się do chirurga.
  • 0

musics
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepuklina :(
Dzieki serdeczne. Jutro udam się do lekarza bo w niedziele to przychodnie chyba nie przujmują. Akurat jak wyadałem dziś kau miałem bóle w okolicy tej opuchlizny.
  • 0

musics
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepuklina :(
Byłęm dziś u chirurga. I na moje szczęście jest to tylko nadwyrężenie ścięgna skośnego.
  • 0

Milos
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepuklina :(
Witam, żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj, a więc:
jestem 1,5 miesiąca po operacji przepukliny, chciał bym zacząć coś już ćwiczyć, (przynajmniej rekreacyjnie)

macie może jakieś propozycję ? ja myślałem żeby przynajmniej samego bicepsa małym ciężarem, ciekawy też jestem czy basen by mi zaszkodził... lekarza się nie zapytam bo takiego lekarza jak mój też byście się nie pytali :D;)

dodam że do operacji ćwiczyłem 3 lata
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepuklina :(
Węc zapytaj innego lekarza.
  • 0
Dołączona grafika

Xyron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepuklina :(
a ja mam uwypuklanie w gornej czesci uda(chyba nawet nad dwoma) od dawna juz ale nie ma zadnych obiawow(bolu itp) a do lekarza mi sie raczej nie spieszy bo ze mnie kaleke zrobia :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024