Skocz do zawartości


Zdjęcie

dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

kociakocia
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej
Witajcie
Jestem weganka od kilku miesiecy i raczej tak pozostanie.
Ponieważ jeszcze kulka miesięcy temy ważyłam 95(sic!) kilo, to dzięki samemu jedzeniu bez żadnych ćwiczeń waga spadłą do 86. Ale od ponad miesiaca stoi. Chciałabym włączyć ćwiczenia - rowerek 3x w tyg i może raz basen.
Mam do was pytanie jak dobrze ułożyć dietę?
Teraz moje codzienne menu wygląda mniej więcej tak:
śniadanie
-musli mojej roboty(płatki owsiane, amarantus, pestki dyni, żurawina, słonecznik, rodzynki, płatki kukurydziane) z mlekiem sojowym
II śniadanie
3 kromki chleba ryżowego, jakies owoce (2-3 jabłka, lub brzoskwinie itp)
obiad
kasze z warzywami, lub ryż, naleśniki wegańskie z tym co w lodówce, pierogi wegańskie, itp
kolacja
kromka razowego chleba z wszelakiego rodzajami pastami wegańskimi (hummus, tahini, pasta z avokado itp)
W ciągu dni pije 3 kawy z mlekiem sojowym i podjadam:/ głównie owoce i chleb ryżowy
Czy jest tu ktoś kto jest weganem/weganką i więcej ćwiczy? może ktoś ma jakieś wskazówki dla mnie?
Tak podskórnie czyje, że trochę za dużo węglowodanów jem...
będę bardzo wdzięczna za pomoc i pomysły co z moja dietą zrobić:thumbsup:
  • 0

konkret
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 611 postów
  • Pomógł: 1
40
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:37
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :rośnie
  • Klatka piersiowa [cm]:duża
  • Pas [cm]:skórzany
  • Udo [cm]:wielkie
  • Przysiad [kg]:potrafie zrobić
  • Wyciskanie [kg]:bardzo lubie
  • Martwy ciąg [kg]:robie z pasem
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej
zeby schudnac musisz miec ujemny bilans kaloryczny, a z tego co widze to jesz dosc kaloryczne zarcie jak na wegetarianinke.
Przede wszystkim na redukcji dawaj owoce jako ostatecznosc bo maja b. duzo weglowodanow czyli 1 jabuszko nie czesciej jak co 4-5 dni.
Odrzuc paste z advokado i inne takie bo maja b.duzo tluszczy. Mleko tez powinno byc ostatecznoscia bo ma laktoze czyli cukry, a jesli dajesz wegle to dawaj te weglowodany zlozone np kasza jeczmienna, ryz brazowy
Polecam wprowadzić chudy bialy ser serki wiejskie lajt oraz bialka jaj, tylko nie wiem czy mozesz to jesc ?
  • 0
NIE BÓJ SIĘ ZMIANY NA LEPSZE ! :)

kociakocia
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej

zeby schudnac musisz miec ujemny bilans kaloryczny, a z tego co widze to jesz dosc kaloryczne zarcie jak na wegetarianinke.
Przede wszystkim na redukcji dawaj owoce jako ostatecznosc bo maja b. duzo weglowodanow czyli 1 jabuszko nie czesciej jak co 4-5 dni.
Odrzuc paste z advokado i inne takie bo maja b.duzo tluszczy. Mleko tez powinno byc ostatecznoscia bo ma laktoze czyli cukry, a jesli dajesz wegle to dawaj te weglowodany zlozone np kasza jeczmienna, ryz brazowy
Polecam wprowadzić chudy bialy ser serki wiejskie lajt oraz bialka jaj, tylko nie wiem czy mozesz to jesc ?


dzięki;)
co do mleka to pije sojowe - nie ma laktozy
Co do ryżu, chleba, makaronu to zawsze jem razowy
i niestety z racji mojego weganizmu;) wszelki nabiał, jaka, ryby i mięso odpadają:thumbsup:

wiedziałam ,że będzie trudno:/
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej

Witajcie
Jestem weganka od kilku miesiecy i raczej tak pozostanie.
Ponieważ jeszcze kulka miesięcy temy ważyłam 95(sic!) kilo, to dzięki samemu jedzeniu bez żadnych ćwiczeń waga spadłą do 86. Ale od ponad miesiaca stoi. Chciałabym włączyć ćwiczenia - rowerek 3x w tyg i może raz basen.
Mam do was pytanie jak dobrze ułożyć dietę?
Teraz moje codzienne menu wygląda mniej więcej tak:
śniadanie
-musli mojej roboty(płatki owsiane, amarantus, pestki dyni, żurawina, słonecznik, rodzynki, płatki kukurydziane) z mlekiem sojowym
II śniadanie
3 kromki chleba ryżowego, jakies owoce (2-3 jabłka, lub brzoskwinie itp)
Zamiast owoców dał bym warzywka surowe
obiad
kasze z warzywami, lub ryż, naleśniki wegańskie z tym co w lodówce, pierogi wegańskie, itp
kolacja
kromka razowego chleba z wszelakiego rodzajami pastami wegańskimi (hummus, tahini, pasta z avokado itp)
W ciągu dni pije 3 kawy z mlekiem sojowym i podjadam:/ głównie owoce i chleb ryżowy
Czy jest tu ktoś kto jest weganem/weganką i więcej ćwiczy? może ktoś ma jakieś wskazówki dla mnie?
Tak podskórnie czyje, że trochę za dużo węglowodanów jem...
będę bardzo wdzięczna za pomoc i pomysły co z moja dietą zrobić:thumbsup:
Jak już podjadasz to nie owoce , lecz warzywa .
Napisz jeszcze proszę jak wyglądały by twoje posiłki około treningowe .
Pozdrawiam




Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej

zeby schudnac musisz miec ujemny bilans kaloryczny, a z tego co widze to jesz dosc kaloryczne zarcie jak na wegetarianinke.
Przede wszystkim na redukcji dawaj owoce jako ostatecznosc bo maja b. duzo weglowodanow czyli 1 jabuszko nie czesciej jak co 4-5 dni.
Odrzuc paste z advokado i inne takie bo maja b.duzo tluszczy. Mleko tez powinno byc ostatecznoscia bo ma laktoze czyli cukry, a jesli dajesz wegle to dawaj te weglowodany zlozone np kasza jeczmienna, ryz brazowy
Polecam wprowadzić chudy bialy ser serki wiejskie lajt oraz bialka jaj, tylko nie wiem czy mozesz to jesc ?


TO NIE JEST KALORYCZNE ŻARCIE LECZ WARTOŚCIOWE JEDZENIE , NA PEWNO MA UJEMY BILANS KCAL.



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


konkret
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 611 postów
  • Pomógł: 1
40
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:37
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :rośnie
  • Klatka piersiowa [cm]:duża
  • Pas [cm]:skórzany
  • Udo [cm]:wielkie
  • Przysiad [kg]:potrafie zrobić
  • Wyciskanie [kg]:bardzo lubie
  • Martwy ciąg [kg]:robie z pasem
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej
jakby byl ujemny bilans kaloryczny to nawet przy malym ruchu cos tam z wagi by zlecialo
  • 0
NIE BÓJ SIĘ ZMIANY NA LEPSZE ! :)

kociakocia
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej
UkaniU
właśnie na te posiłki około treningowe nie mam pomysłu. nie, mam jeden - koktajl proteinowy sojowy, pić go po rowerku czyli byłaby to moja kolacja (bo jeżdżę wieczorem)
natomiast przejście na przekąski warzywna będzie trudne ale tak właśnie muszę zrobić...
A co do wagi to zleciało już 10kg, ale na tym koniec, waga nie ubłagalnie stoi od długiego czasu.
aha jeszcze dziś uświadomiłam sobie jeszcze jedna bardzo ważną rzecz - dojadam po dzieciach - ale tylko to co nie jest mięsem i nabiałem...Jaka szkoda ze nie mam kompostu, serce mnie boli jak się jedzenie marnuje:(
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej

UkaniU
właśnie na te posiłki około treningowe nie mam pomysłu. nie, mam jeden - koktajl proteinowy sojowy, pić go po rowerku czyli byłaby to moja kolacja (bo jeżdżę wieczorem)
natomiast przejście na przekąski warzywna będzie trudne ale tak właśnie muszę zrobić...
A co do wagi to zleciało już 10kg, ale na tym koniec, waga nie ubłagalnie stoi od długiego czasu.
aha jeszcze dziś uświadomiłam sobie jeszcze jedna bardzo ważną rzecz - dojadam po dzieciach - ale tylko to co nie jest mięsem i nabiałem...Jaka szkoda ze nie mam kompostu, serce mnie boli jak się jedzenie marnuje:(


Hmm troszkę źle że kolacja jest twoim ostatnim jak i po treningowym posiłkiem ale damy radę :thumbsup:

Jeżeli jesteś w stanie to zakup Carbo cena 90zł za 4kg wystarczy Ci na kilka ładnych miesięcy.

Ile mija czasu od zakończenia treningu do zasypiania ??



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


kociakocia
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej
mija ok. 2-4 godziny (zależy czy mam dużo pracy na kompie czy nie)
ten carbo to jakiś koktajl węglowodanowy? myślałam że lepiej dostarczyć białka?
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej

mija ok. 2-4 godziny (zależy czy mam dużo pracy na kompie czy nie)
ten carbo to jakiś koktajl węglowodanowy? myślałam że lepiej dostarczyć białka?


TAK WW JAK ZARÓWNO B. TRZEBA DOSTARCZYĆ PO TRENINGU BEZ WZGLĘDU CZY JEST TO REDUKCJA CZY MASOWANIE , LECZ W ODPOWIEDNICH PROPORCJACH .
MOŻESZ ZJEŚĆ NP. :
PRZED TRENINGIEM - BRĄZOWY RYŻ + FASOLA /BÓB + KASZA
30MIN PO TRENINGU - JĘCZMIEŃ + KOTLECIKI SOJOWE / MLEKO SOJOWE + JABŁKO (KOKTAJL)



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


kociakocia
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej
UkaniU bardzo CI dziękuje za pomoc:*
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej

UkaniU bardzo CI dziękuje za pomoc:*


Proszę bardzo :thumbsup:



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


kk001
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej

Ja uwielbiam śniadania na słodko.Często są to koktajle owocowe. Dodatkowo dodaje [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] spiruliny-bogatej w źródło witamin 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej

Dlaczego jesteś weganką ? Myślisz, że te 9 kg, które schudłaś to sam tłuszcz ? Nie patrz na wagę tylko patrz na obwody poszczególnych mięśni szkieletowych, patrz na obwód talii, etc.

Generalnie dieta wegańska dla osoby, której zależy na poprawie składu ciała (mniej tłuszczu, a więcej beztłuszczowej masy ciała) jest delikatnie mówiąc niezbyt dobrym rozwiązaniem.

Pozwolę sobie zacytować niejakiego Venso:

 

[...]"Wegetarianie to podludzie a mięsożercy to nadludzie i tyle w temacie, ewolucja o tym dobitnie świadczy że mózg zaczął się intensywnie rozwijać, gdy ludzie zaczęli jeść mięso, polować na zwierzęta i je udomawiać. Nie ma na świecie żadnej populacji zyjącej wegetarianizmem.Z globalnego punktu widzenia większość powinna odżywiać się paszą zbożową, a mniejsza część jeść pełnowartościowe jedzenie, inaczej zachwiałoby to światowym porządkiem, ceny szybowałyby w górę.To jak w średniowieczu, większość plebsu jadła zboża i ziemniaki, a szlachta około 1/10 społeczeństwa jadła co najlepsze. Nakłanianie ludzi do jedzenia DO to jak mówienie głupiemu, żeby był mądrzejszy. Tak to nie działa, bo nie każdy ma wystarczająco wyobraźni i inteligencji. W społeczeństwie muszą być ludzie, którzy nakręcają popyt na tanie żarcie, usługi medyczne z niezdrowym żarciem związane, na odchudzanie, na zabiegi pielęgnacyjne skóry etc.[...]"


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wegańska dla początkującej ćwiczącej

jakby byl ujemny bilans kaloryczny to nawet przy malym ruchu cos tam z wagi by zlecialo

Nie koniecznie - jak ktoś sobie narzuci zbyt mocny deficyt kaloryczny, to owszem schudnie, ale będzie to okupione tym, że metabolizm ulegnie drastycznemu spowolnieniu w skutek czego dalsza redukcja może być problematyczna.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024