Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta dla biegacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Dieta dla biegacza
Witam!
Temat treningu zapodałem już w wątku:
http://forum-kultury...abranie-mięśni/

Wszystko pięknie i do zaleceń się stosuję. Natomiast chciałbym się dowiedzieć jakiś specyficznych podstaw dietetycznych.
Otóż według jakich proporcji powinienem układać menu, przy założeniu że 6 dni w tygodniu na przemian biegam i ćwiczę siłowo? Mam 86 kg, chciałbym zgubić oponę i "cycki" i nabrać sylwetki bardziej atletycznej.

Ile gram białka powinienem spożywać a ile węglowodanów i tłuszczy?

Póki co działam na czuja:

śniadanie - około godziny 6:00 - płatki owsiane z mlekiem lub jogurtem, rodzynkami, suszonymi morelami i śliwkami,
II śniadanie - około godziny 11:00 - dwie podwójne kromki chleba z szynką lub tuńczykiem oraz serek wiejski
obiad - około godziny 18:00, a więc dwie godziny przed treningiem - normalnie ziemniaki, mięso i zielenina, lub makaron, lub ryż z mięsem,
kolacja - zazwyczaj po treningu około 23:00 - twaróg półtłusty (150 g) plus pomidor plus pół puszki tuńczyka
Raz w tygodniu (sobota lub niedziela) pozwalam sobie na rozluźnienie diety.
Poza tym piję wody ile wlezie.

Czy coś do tego dołożyć? Czegoś unikać?

Z góry dziękuję za pomoc. Nie wątpię że własnie tu ją znajdę.

Pozdrawiam użytkowników forum

Bartosz
  • 0

exp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Od lipca 2010r.
  • Wzrost [cm]:194
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:116
  • Pas [cm]:90
  • Waga [kg]:100

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

Może tak dołożyć kilka posiłków i trochę więcej snu? Nie sądzisz?

 

 

Albo spróbować ten produkt: http://www.fabrykasi...0-kaps-2,p.html


  • 0
Dołączona grafikaBóg nie istnieje, wymyśliły go osoby które nie radzą sobie ze swoim życiem. . i liczą na lepsze życie po śmierci.






UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

Witam!
Temat treningu zapodałem już w wątku:
http://forum-kultury...abranie-mięśni/

Wszystko pięknie i do zaleceń się stosuję. Natomiast chciałbym się dowiedzieć jakiś specyficznych podstaw dietetycznych.
Otóż według jakich proporcji powinienem układać menu, przy założeniu że 6 dni w tygodniu na przemian biegam i ćwiczę siłowo? Mam 86 kg, chciałbym zgubić oponę i "cycki" i nabrać sylwetki bardziej atletycznej.

Ile gram białka powinienem spożywać a ile węglowodanów i tłuszczy?

Poszukaj w necie kalkulatorów kalorycznych i oblicz zapotrzebowanie względem wysiłku fizycznego i obranego celu.

Póki co działam na czuja:

śniadanie - około godziny 6:00 - płatki owsiane z mlekiem lub jogurtem, rodzynkami, suszonymi morelami i śliwkami,
MAŁO BIAŁKA / DORZUĆ ORZECHY
II śniadanie - około godziny 11:00 - dwie podwójne kromki chleba z szynką lub tuńczykiem oraz serek wiejski
5H PRZERWY MIĘDZY POSIŁKAMI TO Z BYT DUŻO.PIECZYWO RAZOWE ROZUMIEM ? JEŻELI Z SZYNKĄ TO DAJ PO 5,6 PLASTERKÓW + WARZYWA + SEREK WIEJSKI__--__KROMKI PRZESMARUJ OLIWĄ Z OLIWEK
obiad - około godziny 18:00, a więc dwie godziny przed treningiem - normalnie ziemniaki, mięso i zielenina, lub makaron, lub ryż z mięsem,
JW ZA DUŻA PRZERWA W POSIŁKACH. 2H PRZED TRENINGIEM TEŻ ZBYT DUŻO 30MIN-45MIN PRZED= POSIŁEK LEKKI NP. FILET Z WODY + ZIEMNIAKI Z MUNDURKACH 45MIN-1.5HMAX PRZED = NP. FILET PANIEROWANY + ZIEMNIAKI + WARZYWA(NIE WSKAZANE JEŻELI TRENING ODBYWAMY 30MIN + PO POSIŁKU)
kolacja - zazwyczaj po treningu około 23:00 - twaróg półtłusty (150 g) plus pomidor plus pół puszki tuńczyka
Raz w tygodniu (sobota lub niedziela) pozwalam sobie na rozluźnienie diety.
Poza tym piję wody ile wlezie.
NIE WAŻNE CZY TO KOLACJA , MUSISZ PO TRENINGU SIĘ ZAŁADOWAĆ B SZYBKO WCHŁANIALNYMI I DOBRĄ DAWKĄ WW CZYLI 30MIN PO TRENINGU NP. TUŃCZYK + RYŻ BRĄZOWY , JEŻELI CI SIĘ UDA TO ZA 45MIN-1H PO TYM POSIŁKU TWARÓG + OLIWA Z OLIWEK.


PRZERWY MIĘDZY POSIŁKAMI POWINNY WYNOSIĆ 3H. JEŻELI MASZ PIENIĄDZE NA SUPLE ZAINWESTUJ W BIAŁKO OKOŁO TRENINGOWE(SZYBKO WCHŁANIALNE I CARBO)

Czy coś do tego dołożyć? Czegoś unikać?


Z góry dziękuję za pomoc. Nie wątpię że własnie tu ją znajdę.

Pozdrawiam użytkowników forum

Bartosz


Użytkownik UkaniU edytował ten post Ponad rok temu



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza
WItam!
Przede wszystkim bardzo dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Kilka rzeczy musiałbym naprostować chyba :thumbsup:
A więc po pierwsze:

Może tak dołożyć kilka posiłków i trochę więcej snu? Nie sądzisz?


Wstaję codziennie o 5:30, o 6:20 mam pociąg do roboty, O 17:30 wracam. W domu dwójka małych dzieciaków i żona. Jak kończę z nimi to jest 21. Wtedy trening. Najczęściej godzina. I stąd kończę około 23:00 - 23:30 i tak idę spać. Mogę ewentualnie wstawać o 4:30 i ćwiczyć z rana, ale bez przesady.
Na więcej niż 6 godzin snu w ciągu tygodnia nie mam szans. Nadrabiam w weekend.

Ok, teraz co do diety.

Nie wiem, czy napisałem - priorytetem moim jest zrzucenie opony z brzucha. Dlatego właśnie biegam co drugi dzień po 50-60 minut. I codziennie robię podciągnięcia nóg w zwisie. Stąd też stosuję dietę, o jakiej pisał jeden z kolegów z tego forum - najlepiej biegać na czczo i nie jeść nic do 3 godzin po bieganiu, bo wtedy pali się tłuszcz najefektywniej. Czy to prawda? Czy ta informacja jest sprawdzona? No i jakbym biegł zaraz po obiedzie, to chyba bym się pos...rał :thumbsup:

Natomiast co drugi dzień mam trening siłowy i jak rozumiem to wtedy mam jeść te WW i B przyswajalne do 30 min po treningu, tak? Jak rozumiem kolegę UkaniU, te porady żywieniowe dotyczą treningu siłowego, zapewne na masę. Boję się, że jak będę żarł za dużo białka i ww to zamiast zrzucić oponę jeszcze mi przybędzie... Teraz co do posiłków co 3 godziny - czy są to zalecenia dla typowego kulturysty, czy dla biegacza również?

No i ogólnie, czy da się to wszystko tak połączyć, znaczy dieta + bieganie + trening siłowy, żeby gubiąc oponę i odsłaniając brzuch, budować jednocześnie sylwetkę???

Pozdrawiam serdecznie

Bartosz
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

WItam!
Przede wszystkim bardzo dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Kilka rzeczy musiałbym naprostować chyba :thumbsup:
A więc po pierwsze:



Wstaję codziennie o 5:30, o 6:20 mam pociąg do roboty, O 17:30 wracam. W domu dwójka małych dzieciaków i żona. Jak kończę z nimi to jest 21. Wtedy trening. Najczęściej godzina. I stąd kończę około 23:00 - 23:30 i tak idę spać. Mogę ewentualnie wstawać o 4:30 i ćwiczyć z rana, ale bez przesady.
Na więcej niż 6 godzin snu w ciągu tygodnia nie mam szans. Nadrabiam w weekend.

Ok, teraz co do diety.

Nie wiem, czy napisałem - priorytetem moim jest zrzucenie opony z brzucha. Dlatego właśnie biegam co drugi dzień po 50-60 minut. I codziennie robię podciągnięcia nóg w zwisie. Stąd też stosuję dietę, o jakiej pisał jeden z kolegów z tego forum - najlepiej biegać na czczo i nie jeść nic do 3 godzin po bieganiu, bo wtedy pali się tłuszcz najefektywniej. Czy to prawda? Czy ta informacja jest sprawdzona? No i jakbym biegł zaraz po obiedzie, to chyba bym się pos...rał :thumbsup:

Natomiast co drugi dzień mam trening siłowy i jak rozumiem to wtedy mam jeść te WW i B przyswajalne do 30 min po treningu, tak? Jak rozumiem kolegę UkaniU, te porady żywieniowe dotyczą treningu siłowego, zapewne na masę. Boję się, że jak będę żarł za dużo białka i ww to zamiast zrzucić oponę jeszcze mi przybędzie... Teraz co do posiłków co 3 godziny - czy są to zalecenia dla typowego kulturysty, czy dla biegacza również?

No i ogólnie, czy da się to wszystko tak połączyć, znaczy dieta + bieganie + trening siłowy, żeby gubiąc oponę i odsłaniając brzuch, budować jednocześnie sylwetkę???

Pozdrawiam serdecznie

Bartosz



Tak tłuszcz jest spalany jeżeli nie przekraczamy 85% naszego maxymalnego tętna .

Jeżeli nie dostarczysz ww/b przed i po treningu to twój organizm nie będzie miał z kad czerpać energii na trening i białka w mięśniach ulegną rozpadowi , tak samo po treningu koniecznością jest uzupełnić ww/b utracone/wykorzystanie podczas treningu (to nie muszą być jakieś mega ilości , oblicz w internetowym kalkulatorze ile potrzebujesz Kcal względem własnego trybu życia odejmij 10% i będzie git.(LECZ JAK PODKREŚLAŁEM JEŻELI POSIŁEK POTRENINGOWY JEST RÓWNIEŻ KOLACJĄ TO ZAINWESTUJ W CARBO BIAŁKO HYDROLIZAT , ZAŁADUJ TO 5-10MIN PO TRENINGU I 30-45MIN PÓŹNIEJ TWARÓG Z OLIWĄ ..

GŁODZIĆ SIĘ JEST NAJWIĘKSZĄ GŁUPOTA .

KAŻDA DIETA MA ZASADNICZE 5-6 POSIŁKÓW..


JASNE ŻE TAK , BARDZO DOBRE POŁĄCZENIE ..



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

LECZ JAK PODKREŚLAŁEM JEŻELI POSIŁEK POTRENINGOWY JEST RÓWNIEŻ KOLACJĄ TO ZAINWESTUJ W CARBO BIAŁKO HYDROLIZAT


Ok, co to jest za cudo? Poprzednio mi doradzano białko Kaizen. Czy to to samo, czy coś innego? Co lepiej zakupić i jakie są mniej więcej ceny?
Chciałoby się komuś napisac??
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

Ok, co to jest za cudo? Poprzednio mi doradzano białko Kaizen. Czy to to samo, czy coś innego? Co lepiej zakupić i jakie są mniej więcej ceny?
Chciałoby się komuś napisac??



VP2 ok120zł , nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży lub Optimum Hydrowhey ok170zł ,Carbo za 4kg ok80zł lub Vitargo ok.90zł tylko że 2kg mniej .



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza
Ok, zakupiłem takie cuda:
Trec iso faster electrolytes jako uzupełnienie węglowodanów po treningu oraz trec BCAA GFORCE 1150 w kapsułkach. Takie produkty mi Pan ze sklepu polecił, gdy chwilę z nim porozmawiałem. Chciał dorzucić hmb, ale nie wiem co to za cudo jest. Drogie mocno było to nie brałem na razie.
O Vitargo wspominał też, ale powiedział, że to na "wyższym stopniu zaawansowania".
Czy to co kupiłem może być?

Pozdrawiam serdecznie
Bartosz Dudziak
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

Ok, zakupiłem takie cuda:
Trec iso faster electrolytes jako uzupełnienie węglowodanów po treningu oraz trec BCAA GFORCE 1150 w kapsułkach. Takie produkty mi Pan ze sklepu polecił, gdy chwilę z nim porozmawiałem. Chciał dorzucić hmb, ale nie wiem co to za cudo jest. Drogie mocno było to nie brałem na razie.
O Vitargo wspominał też, ale powiedział, że to na "wyższym stopniu zaawansowania".
Czy to co kupiłem może być?

Pozdrawiam serdecznie
Bartosz Dudziak


hmm muszę przyznać że kiepsko. Taki iso możesz sam przygotować w domu a , te aminki sa średniej jakości ..;/

Nie zawsze słuchamy wielkich panów w sklepach z suplami..



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

hmm muszę przyznać że kiepsko. Taki iso możesz sam przygotować w domu a , te aminki sa średniej jakości ..;/

Nie zawsze słuchamy wielkich panów w sklepach z suplami..


Taki wielki znowu nie był. Zasugerowałem się tym, że twierdził że dla początkującego starczy, a na mocniejsze rzeczy będzie czas później. I miał taki uczciwy wyraz twarzy :thumbsup:
Znaczy co, kiszka totalna? No bo jak stówkę wmoczyłem w to bcaa to będę żarł - 360 kapsułek tam jest. I efektu nie będzie? A w ogóle, jaki miałby być efekt? Pan w sklepie mówił, że będe miał więcej energii, mięśnie trochę lepiej będą rosły, bo będzie lepsza regeneracja... A iso było za 18 zyla, to przeżyję.
To na przyszłość co brać?
Bo to co wcześniej polecałeś to nawet nie wiem co to jest dokładnie? Białko jakieś? Suplemetn?
Nawet nie wiem jak się ma to bcaa do białka i do tego hydrolizatu?
Kurcze, cała ta kulturystyka to jest niezła czarna magia ;/
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

Taki wielki znowu nie był. Zasugerowałem się tym, że twierdził że dla początkującego starczy, a na mocniejsze rzeczy będzie czas później. I miał taki uczciwy wyraz twarzy :thumbsup:
Znaczy co, kiszka totalna? No bo jak stówkę wmoczyłem w to bcaa to będę żarł - 360 kapsułek tam jest. I efektu nie będzie? A w ogóle, jaki miałby być efekt? Pan w sklepie mówił, że będe miał więcej energii, mięśnie trochę lepiej będą rosły, bo będzie lepsza regeneracja... A iso było za 18 zyla, to przeżyję.
To na przyszłość co brać?
Bo to co wcześniej polecałeś to nawet nie wiem co to jest dokładnie? Białko jakieś? Suplemetn?
Nawet nie wiem jak się ma to bcaa do białka i do tego hydrolizatu?
Kurcze, cała ta kulturystyka to jest niezła czarna magia ;/


tak dobrze Ci powiedział ale w podobnej cenie znalazł być lepsze aminki ..

no jeżeli Ci to poprawi humor to powiem tak , nie są takie złe :thumbsup:



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

tak dobrze Ci powiedział ale w podobnej cenie znalazł być lepsze aminki ..

no jeżeli Ci to poprawi humor to powiem tak , nie są takie złe :thumbsup:



Uciekam do spania bo zmęczony jestem , trzeba wypocząć przed treningiem i pracą , pozdrawiam.



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

Uciekam do spania bo zmęczony jestem , trzeba wypocząć przed treningiem i pracą , pozdrawiam.


Ok, thanks anyway.
A w wolnej chwili mógłbyś napisać jakieś inne propozycje, cobym nie błaźnił za miesiąc :thumbsup:
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

Ok, thanks anyway.
A w wolnej chwili mógłbyś napisać jakieś inne propozycje, cobym nie błaźnił za miesiąc :thumbsup:


cobym nie błaźnił tzn ?? bo nie rozumiem ? :thumbsup:



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

cobym nie błaźnił tzn ?? bo nie rozumiem ? :thumbsup:

Witam z rana.
No chodzi mi o to, żebym znowu nie wygłupił się i nie wtopił z jakimś innym dziadostwem jak na zakupy się udam. Przecież taki ktoś jak ja to idealny klient w takich sklepach. Wchodzi taki podtatusiąły 30-latek, niby z błyskiem w oku. Coś tam gada, udaje że wie, a po paru zdaniach pan ze sklepu już wie - "przecież on łyknie wszystko co mu podpowiem"...
Tak szczerze, to tego hmb nie brałem tylko dlatego, że kolejne 140 złociszy. Jakbym miał wolne siano to bym zabrał. Przecież ja nie trenuję do tytułu mister universe. Chcę zgubić oponę z brzucha, wyrobić sześciopaka i do tego atletyczną umięśnioną sylwetkę. A tu anaboliki, serwatki, odżywki, suplementy i cholera tam wie co jeszcze. No gubię się w tym, tym bardziej że nie wiem co jest co i co do czego.

Ogólnie to powiedz mi czy to bcaa to to samo co pisałeś że mam kupić? Czy to hydrolizat? Czy też są to jakieś inne zupełnie środki?
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza

Witam z rana.
No chodzi mi o to, żebym znowu nie wygłupił się i nie wtopił z jakimś innym dziadostwem jak na zakupy się udam. Przecież taki ktoś jak ja to idealny klient w takich sklepach. Wchodzi taki podtatusiąły 30-latek, niby z błyskiem w oku. Coś tam gada, udaje że wie, a po paru zdaniach pan ze sklepu już wie - "przecież on łyknie wszystko co mu podpowiem"...
Tak szczerze, to tego hmb nie brałem tylko dlatego, że kolejne 140 złociszy. Jakbym miał wolne siano to bym zabrał. Przecież ja nie trenuję do tytułu mister universe. Chcę zgubić oponę z brzucha, wyrobić sześciopaka i do tego atletyczną umięśnioną sylwetkę. A tu anaboliki, serwatki, odżywki, suplementy i cholera tam wie co jeszcze. No gubię się w tym, tym bardziej że nie wiem co jest co i co do czego.

Ogólnie to powiedz mi czy to bcaa to to samo co pisałeś że mam kupić? Czy to hydrolizat? Czy też są to jakieś inne zupełnie środki?


Bcaa to nie hydrolizat , hydrolizat to białko około treningowe szybko wchłanialne..

Tak jak wyżej pisałem cyt'' VP2 ok120zł , nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży lub Optimum Hydrowhey ok170zł ,Carbo za 4kg ok80zł lub Vitargo ok.90zł tylko że 2kg mniej .

Lecz amino też nie są złym zakupem .



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza
Witam ponownie. Chyba coś tam zaczęło mi schodzić z brzucha :napalony:
Mam jednak pewne kłopoty w ogarnięciu tematu dieta - trening - siłownia - spalanie kalorii.
1) Żeby budować mięśnie muszę dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości kalorii, tak? A żeby gubić tłuszcz, dostarczać tych kalorii odpowiednio mniej. Czy to się nie wyklucza? Czy chodzi o to, że powinienem jeść więcej białka a mniej węgli i to załatwi sprawę?
2) jak już wcześniej pisałem trenuję 6 dni w tygodniu - siłownia i biegi na zmianę, 7 dnia odpoczywam. Rozróżnijmy teraz trening na dwie opcje:
a) bieganie:
- wyliczyłem że godzina średniego biegania to spalone jakieś 800 kcal, więc co dalej? Jak to się ma do odżywiania?
- czy w dni aerobowe też brać bcaa i węglowodany?
- czy po bieganiu (godziny wieczorne) powinienem spożywać jakiś posiłek?
- czy w dni aerobowe też jeść biały ser na wieczór przed snem?
:D siłownia:
- tu w sumie za wiele pytań nie mam, wszystko idzie chyba tak jak powinno iść ;)
- jak obliczyć spalanie kalorii na siłowni? Nigdzie nie znalazłem żadnego kalkulatora siłowego...
- szczerze się przyznam, że nie stosuję żadnej rozgrzewki. Czy rozgrzewka może wpłynąć na szybszy rozróst mięśni? Czy wykonanie jeden raz każdej serii z danego dnia z minimalnym ciężarem załatwiłoby sprawę rozgrzewki? Czy może jednak stosować jakieś inne techniki?
- czy przez jakiś czas zamiast na zwiększaniu ciężarów skupić się na poprawnej technice ćwiczenia? Pewnie tak z miesiąc zajmie, zanim zatrybię jak dane ćwiczenia wykonywać, coby sobie nie szkodzić oszukiwaniem. Ale znowu małe obciążenia - mały przyrost mięśni... Przy dużych, nawet jak nie do końca poprawnie robię, mięśnie bolą jak cholera.
c) bieganie i siłownia razem:
- czy taka forma treningu jaką stosuję może doprowadzić do przetrenowania? Jeżeli tak, jak to się może objawiać? Pytam, bo póki co chyba jest ok wszystko. Ot normalnie - wybiegam na trasę i po pół godzinie pot się ze mnie leje, ale te 50 - 60 minut zawsze biegnę. Z siłowni też schodzę zwykle spocony i obolały.

O i to wszystko co chciałbym się od was dowiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza
Odświeżam!
Ktoś pomoże?
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza
1. Musisz obliczyc zapotrzebowanie kaloryczne, przy redukcji odjac 500kcal, dac okolo 2,5 bialka, 0,7 tluszczy a reszte dopelnic weglami.
2. wyliczyłem że godzina średniego biegania to spalone jakieś 800 kcal, więc co dalej? Jak to się ma do odżywiania? - nie rozumiem??
czy w dni aerobowe też brać bcaa i węglowodany? tak
czy po bieganiu (godziny wieczorne) powinienem spożywać jakiś posiłek? TAK!! musisz dac troche wegli plus bialko
czy w dni aerobowe też jeść biały ser na wieczór przed snem? - nie rozumiem, czemu mialbys nie jesc??
jak obliczyć spalanie kalorii na siłowni? Nigdzie nie znalazłem żadnego kalkulatora siłowego - nie wiem, ale po co Ci to??
szczerze się przyznam, że nie stosuję żadnej rozgrzewki. Czy rozgrzewka może wpłynąć na szybszy rozróst mięśni? Czy wykonanie jeden raz każdej serii z danego dnia z minimalnym ciężarem załatwiłoby sprawę rozgrzewki? Czy może jednak stosować jakieś inne techniki? rozgrzewka jest NIEZBEDNA!! najlepiej jakis trucht/rowerek przez pare minut, potem wymachy rak, nog, rozgrzanie barkow i innych stawow, rozciagniecie plecow, potem jedna lub dwie serie rozgrzewkowe danego cwiczenia.
czy przez jakiś czas zamiast na zwiększaniu ciężarów skupić się na poprawnej technice ćwiczenia? Pewnie tak z miesiąc zajmie, zanim zatrybię jak dane ćwiczenia wykonywać, coby sobie nie szkodzić oszukiwaniem. Ale znowu małe obciążenia - mały przyrost mięśni... Przy dużych, nawet jak nie do końca poprawnie robię, mięśnie bolą jak cholera. - dla mnie technika ZAWSZE bedzie wazniejsza, Mozesz nawet rok poswiecic na opanowanie swietnej techniki, ale uwierz mi, oplaci Ci sie to (nie zlapiesz tak latwo kontuzji + przyrosty beda wieksze)
czy taka forma treningu jaką stosuję może doprowadzić do przetrenowania? Jeżeli tak, jak to się może objawiać? Pytam, bo póki co chyba jest ok wszystko. Ot normalnie - wybiegam na trasę i po pół godzinie pot się ze mnie leje, ale te 50 - 60 minut zawsze biegnę. Z siłowni też schodzę zwykle spocony i obolały. - moze, ale raczej to zauwazysz - brak motywacji do trenigu, brak apetytu, klopoty ze snem.
  • 0

bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla biegacza
Witam!
Moich bojów ciąg dalszy...



Dołączona grafika
Teraz tytułem wyjasnienia.
1) I posiłku objaśniać nie muszę chyba? Wrzucam wsio do michy, zalewam gorącym kakaem i wsuwam. Po tym jej dwa jajka na twardo na zimno. Pieczywo olewam. Nie wiem czy dobrze robię...
2) II i III posiłek jem w pracy - są to dwie identyczne porcje - po dwie kromki razowego pieczywa i szynka albo tuńczyk na to. Do tego serek wiejski oraz 500 ml maslanki truskawkowej. I tak dzień w dzień, czasem mięso wymieniam na ser żółty.
3) IV posiłek - to obiad. Nie wpisałem tutaj, bo nigdy nie wiem co to będzie. Jedzony o godzinie 17:00 jak wrócę do domu - ziemniory, mięcho i warzywa, spaghetti, kasza, pierogi, zupa - słowem co gospodyni zrobi. Tu nie wysmradzam - jem co dają.
4) posiłek przedtreningowy - tu mam kłopot, bo nie wiem dokładnie co wtedy jeść i w jakich ilościach
5) posiłek potreningowy - podobnie jak punkt 4)
6) BCAA - teraz robię tak, że godzinę przed jem posiłek przedtreningowy, pół godziny później BCAA i idę ćwiczyć. Następnie BCAA a pół godziny później posiłek potreningowy. Czy dobrze robię? Ktoś mi doradził, żeby BCAA nie łączyć z posiłkami, bo nie będzie efektu - prawda to czy mit?
7) napój izotoniczny - czy to to samo co źródło węglowodanów? Mogę to pić w czasie treningu? Czy lepiej po treningu wypić?
Jak to wszystko zsumowałem to wyszło prawie 2400 Kcal. A do tego dodaję jeszcze obiad. Czyli będę miał jakieś 2600 - 2700 Kcal. Zapotrzebowanie dla dorosłego to 2800 do 3200 Kcal, ale jako że jestem na redukcji to odejmuję te 500 Kcal. czyli od 2300 do 2700 Kcal. Czyli że jestem w normie chyba.
Co koledzy sądzą o tym wszystkim?
Może coś wywalić i dołożyć warzyw i owoców?
Czy ma taka dieta ręce i nogi w moim zamierzonym celu? A celem tym jest, przypomnę - pozbycie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha głównie oraz zbudowanie sylwetki atletycznej.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za porady.

PS - dołączyłem rozgrzewkę do ćwiczeń siłowych. I staram się wykonywać ćwiczenia wolniej ale dokładniej (zmniejszyłem nieco obciażenie). Trening siłowy trwa teraz godzinę. Podobnie aerobowy w co drugi dzień. Zmniejszyłem tylko tempo i biegnę spokojnym truchtem. Na deszcze mam rower treningowy.

PS2 - szukam dobrego ćwiczenia na dolne partie mięśni brzucha - od pępka do podbrzusza (góra ładnie mi się "odtłuszczyła" ale dół jeszcze tragedia).

Użytkownik bartes123 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024