Skocz do zawartości


Zdjęcie

Body Building


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Konrad23
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Body Building
Witam

Jako raczkujący chciałem się od bardziej doświadczonych dowiedzieć paru rzeczy na temat metody Weiderowskiej, mianowicie, czytałem co nie co o niej i zalecane, proponowane są max 12 powtórzeń w dwóch seriach plus trzecia do "odmowy". Pewnie większość z was wie na czym ona polega, także przejdę do rzeczy. Dzięki tej trzeciej wyliczyc ile kg moge dolozyc na nastepnym treningu gdzie będę wykonywał to samo ćwiczenie. Ok co jeśli okaże się ze nie jestem w stanie wykonać prawidłowo nawet 7 powtórzeń z nowym obciążeniem? Jak wpłynie to na mięśnie jeżeli będę "męczył" serie w których raptem zrobię połowe założonych powtórzeń? Czytając forum jest sporo wzmianek o tym że ilość powtórzeń zależy od tego czy robimy duży czy mały mięsień, w/w metoda nie uwzględnia tej kwestii. Czy oznacza to że jest ona nieaktualna? Z tego co się orientuje jest ona dosyć stara.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam
  • 0

Konrad23
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Body Building
Dzięki wielkie za sprostowanie i uporządkowanie w głowie.

Jasne jeżeli masz ochotę opisać je byłbym wdzięczny.

Jeszcze jedno tylko pytanie odnośnie CM, jak najlepiej sprawdzić swoje możliwości nie mając asysty. Poprostu dorzucać więcej ciężaru i sprawdzić czy wykonam jedno powtórzenie? Czy może są inne magiczne metody?

Staram się raczej to co robie, robic perfekcyjnie i tak też mam z wykonywanymi ćwiczeniami, staram się je wykonywać maksymalnie poprawnie, czasem rezygnując z większego ciężaru (a staram się zwiększyć mięśnie).

P.S. Generalnie długa droga przede mną :thumbsup: 23 lata na karku a chciałbym wrócić do aktywnego spędzania czasy sprzed 5 lat. Fajnie że udało mi się trafić tutaj do was na forum, bo znajduje sporo jasnych wskazowek jak fachowo sie zabrac za siebie


Pozdrawiam
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024