Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odpoczynek po długotrwałym treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Brumm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odpoczynek po długotrwałym treningu
Witam

Chciałbym się dowiedzieć, a zarazem upewnić czy mogę zrobić sobie 7 dniową przerwę na odpoczynek bez jakikolwiek skutków niepożądanych ?

Ćwiczę od października na rzeźbę plus redukcja, są to ćwiczenia wykonywane codziennie (mam może przerwę w ćwiczeniach w miesiącu dzień lub dwa). Ćwiczę 4 razy w tygodniu siłowo ( mix ćwiczeń na każdą partie ciała) oraz 3 razy w tygodniu aeroby, a codziennie A6W. Właśnie jutro kończę A6W i chciałbym odpocząć bo chcę zmienić plan treningowy i zacząć robić ABS.

Po prostu teraz jak podchodzę do ćwiczeń mam straszną niechęć robienia czegokolwiek, normalnie sam się denerwuje podczas ćwiczeń, odczuwam też zmęczenie.

P.S Już co raz lepiej widać moje mięśnie, lecz jak zwykle mam problem z tłuszczem na brzuchu, ale myślę, że pomału już spada.

Bardzo prosiłbym was o radę, wydaje mi się, że nawet wskazany jest taki odpoczynek, ale wolę się upewnić

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
  • 0

Oliver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:81
  • Udo [cm]:61
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek po długotrwałym treningu
Witaj.
Myślę, że jak najbardziej jest wskazany odpoczynek, bo możesz doprowadzić do przetrenowania organizmu i wtedy kompletnie nie dasz rady na treningach. Tydzień ci nie zaszkodzi, a na pewno polepszy twoje samopoczucie i chęć do kolejnych treningów.
Pozdro!
  • 0
Pomogłem? Jeśli tak daj plusa :)

Brumm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek po długotrwałym treningu

Witaj.
Myślę, że jak najbardziej jest wskazany odpoczynek, bo możesz doprowadzić do przetrenowania organizmu i wtedy kompletnie nie dasz rady na treningach. Tydzień ci nie zaszkodzi, a na pewno polepszy twoje samopoczucie i chęć do kolejnych treningów.
Pozdro!



To dobrze, bo normalnie czuję wstręt na razie do ćwiczeń. Tydzień przerwy mi dobrze zrobi.
Z tego co czytałem też w większości pisze, że właśnie aeroby po siłowym, ale to trochę cholera chyba męczące, dlatego wolałem to na cały tydzień sobie rozłożyć.
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące redukcji. Normalnie u mnie widać już ładnie mięśnie rąk (bicepsy, tricepsy itp.) nóg oraz klatki, nawet już widać lekko tzw. Kaloryfer (widzę, że A6W nie stykneło dlatego chcę brzuch jeszcze ABS potraktować). Ale niestety mam problem w związku tym już pomału zbliżam się cholera do niedowagi ciała, a lekki brzuch mi zejść nie chce, nie jest dużo tego tłuszczu ale wkurza, co z tym zrobić, a może to tylko mi się zdaje, może to tylko pozostawiona skóra po odchudzaniu, która musi się naciągnąć, bo jak narazie od pażdziernika zszedłem z wagi 16 KG ?
  • 0

Oliver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:81
  • Udo [cm]:61
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek po długotrwałym treningu
Po tygodniu odpoczynku będziesz z powrotem podchodził z chęcią do ćwiczeń, więc warto odpocząć. Można aeroby również w dni nietreningowe katować. Ja osobiście też tak bym wolał. Być może to skóra. Jeśli tłuszcz to kup sobie pas neoprenowy. Mi z dietą na masę nawet trochę pomógł i pojawił mi się kaloryfer lekki.
  • 0
Pomogłem? Jeśli tak daj plusa :)

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek po długotrwałym treningu
moze byc ale prponuje daj trening regeneracyjny, treningi na lajcie, serie z ok. 30-40 % ciezaru max. po 15-20 powtorzen.

TRENUJE BO LUBIE


Oliver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:81
  • Udo [cm]:61
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpoczynek po długotrwałym treningu
Ja myślę, że i tak będzie lepszy odpoczynek tygodniowy niż treningi regeneracyjne. Niech sobie chłopak odpocznie te parę dni na spokojnie, a później katy.
  • 0
Pomogłem? Jeśli tak daj plusa :)



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024