Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Goldscorpio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Siłownia w domu
Witam. Nazywam się Kamil, mam 16 lat. Przygodę z siłownią i kulturystyką rozpoczałem około października 2007 roku.
Dlaczego ćwiczę? Od zawsze byłem najmniejszy i najsłabszy. Dlatego to ja zawsze byłem obiektem "zabaw" kolegów. Jednak kiedy wreszcie fizycznie zaczałem dojrzewać (11cm i 14kg w 3 miesiące) wiedziałem, że muszę to wykorzystać. Wraz z kolegami załozyliśmy siłownię. Ja solidnie ćwiczyłem. Oni zaś albo zapraszali koleżanki, albo się wygłupiali, albo grali na kompie w siłowni... No i po 2 miesiącach, "zaskoczeni" brakiem efektów, przestali ćwiczyć. Ja natomiast musiałem codziennie na kolanach prosić, by użyczyli mi klucza, aż wreszcie sprzedali sprzęt i odpalili mi z tego mniejszą część.
Moje parametry gdy zaczynałem:
Wzrost: 164
Waga: 47kg
Obwód bica: 28,5cm
Wyciskałem 35kg
Teraz po 2 miesiącach ostrej pracy i 3 miesiącach jako takiego ćwiczenia w domu (pompki, 6weidera, hantle, espandery) i znacznym rozwoju fizycznym (okres dojrzewania):
Wzrost: 174cm
Waga: 59kg
Obwód bica: 32cm
Wyciskam: 56kg

No i tutaj mam pewien problem. Mam trochę kasy. Chciałbym urządzić sobie minisiłownię w domu, jednak rodzice nie zgadzają się na różnego rodzaju sztangi, atlasy i ławeczki, bo "uszkodzi im to podłogę" -.- a nigdzie indziej nie mam miejsca. Więc jakie ćwiczenia na jakim sprzęcie (nie zajmującym dużo miejsca) polecacie? Od 2 miesięcy ćwiczę na espanderach, hantlach (mam tylko 3kg, ale zamierzam kupić całą "walizkę"). Jestem dosyć wygimnastykowany, więc pompki na rękach, wychodzenie z głowy i wagi na ręce. Do tego ćwiczenia z 6 weidera, zwykłe pompki... Ale co jeszcze? Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby, wykorzystując prz tym jakieś prymitywne, domowe przedmioty?
PS: Mam problem z dysproporcją mięśni. Mój brzuch wygląda tak:
[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1e80f94e7fbdb517:2ea1bvdw]Dołączona grafika[/url:2ea1bvdw]
Moja prawa strona chyba dobra, ale lewa zaczyna się zbyt wysoko, przez co ostatni mięsień jest znacznie mniejszy od tego naprzeciwko. Mam lekko skrzywiony kręgosłup tzn. prawa łopatka niżej niż lewa. Czy to jest tego przyczyną? Czy mam jeszcze jakieś szanse na "normalną" sylwetkę?
A no i chyba warto dodać, że Nie stosuję i nie mam zamiaru stosować różnego rodzaju środków wspomagających. Sądze, że w tak młodym wieku nie jest mi wskazana dieta, dlatego, że mój organizm jeszcze wciąż się rozwija.
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
dieta ci nie zaszkodzi tylko pomoze w końcu to jest żywnośc ktora je kazdy...miesnie brzucha jak i inne sa niesymetryczne to sprawa genetyki tu nic nie poradziesz..a proponuje sie zapisac na silownie {SMILIES_PATH}/idea.gif
  • 0

Goldscorpio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
Ale właśnie w tym tkwi sęk. Do najbliższej profesjonalnej mam jakieś 3 km, przy czym kosztuje ona 12zł za godzinę (!!). Chciałem własnie zapytać się tu kogoś, jak skutecznie, wykonując jakie ćwiczenia przy pomocy jakich przyrządów dobrze ćwiczyć.
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
Prawda jest taka ze zeby wyglądać lepiej, być wiekszym trzeba jakiś cieżarów.
Jak juz wspomniałes rodzice nie pozwalają niszczyć podłogi.
Ja tez w twoim wieku nie mogłem zwalać do domu tego typu sprzętów i ćwiczyłem właśnie przy pomocy hantli,expandera i kombinując jak koń pod góre.
Przez jakiś okres czasu mozna tak ćwiczyc ale nie na dłuższą mete.
Mięśnie muszą miec nowe bodzce więc bez dodawania obciązenia i zmian ćwiczen duzo nie zdziałasz.
Na pewno na siłowni muszą być karnety np. miesięczne.
Lepiej uciułaj jakies pieniądze na siłke jezeli nie mozesz kupić przynajmniej sztangi,ławki i hantelków.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Goldscorpio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
Ok załatwiłem sobie jako taką siłownię u innego kolegi. Jest drążek, będą hantle, są ekspandery jest ławeczka i sztanga. Czy mógłby ktoś podsunąć jakiś przykładowy plan treningów?? Przypomnę, że mam 16 lat 173cm i ważę 59kg. Ćwiczę na siłowni od 5 miesięcy (w tym ostatni miesiąc niestety dosyć rzadko), ale teraz biorę się do roboty. Planuję do końca kwietnia (max połowa maja) jechać na masę, a potem przeżucić się na rzeźbię. Zależy mi bardziej na rzeźbie niż masie. Na jakim obciążeniu ćwiczyć? (wyciskam narazie tylko max 55kg) Dodatkowo zaczynam brać 2x dziennie 30g Osrtovia WPC z mlekiem. Nie stosuję żadnej diety. Czy ktoś mógłby coś doradzić?
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
Ważysz 59 kg, aby była możlwośc rzezbienia czegokolwiek musi być jakas masa.
Domyślam sie ze nie łatwo nabierasz masy.Bardzo prawdopodobne ze robiąc mase nie bedziesz łapał dużych ilości tłuszczu( niedługo bedzię ciepło) więc rzezby nie bedziesz musiał robić.
Co do białka to jezeli bierzesz je po treningu to z wodą.
Co do treningu to jeżeli się roztrenowałeś bardzo to poćwicz przygotowawczo ok 1-2 tyg.
Jaki stosowałeś ostatnio plan?
Lepiej zacznij stosować diete jezeli chcesz aby twoje wypociny na treningach przynosiły dobre efekty.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Goldscorpio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
Trenowalem według tego: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Poprostu ściągnąłem większość gifów z ćwiczeniami i trenowałem co 2 dni różne partie mięśni.
A czy mógłbyś zaproponowac jakąś konkretną dietę i harmonogram treningu? Tyle tego jest, że w końcu nie mam pojęcia co byłoby dla mnie najodpowiedniejsze.
Na pewno chciałbym ćwiczyć 3 razy w tygodniu (dodatkowo 1 dzień mógłbym poświęcić w domu na gimnastykę). Będę starał wypić conajmniej 500ml wody w ciągu treningu i ze 200ml po nim. Białko przed treningiem i 2-3 godziny przed snem.
Co do masy... Miewam takie dziwne okresy. Czasami nie zjem śniadania, obiadu trochę i nie czuję się głodny. A potem nagle ciągle jestem głodny (taki okres miałem niedawno) i w ciągu 2 miesięcy przytyłem 6kg (bez odżywek i diety) i nadal (znacznie wolniej) nabieram masy.
Czy wskazane jest wypicie np. przed treningiem (ok. 1h) szklanki herbaty z 70g cukru?
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
Zapewne dobrego treningu nie miałeś.
Białko spożywaj rano i po treningu .
Na noc np. twaróg z oliwą.
Unormować apetyt możesz jedząc co 3h średniej wielkości posiłki i jeżeli chcesz możesz kupić sobie witaminę B12(dibencozide) wzmaga apetyt.
Śniadanie musisz jeść i póżniej co ok 3h posiłki.
Plan treningowy zaraz sie ogarnie.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
Poniedziałek - klatka piersiowa + biceps
1. Wyciskanie na ławeczce płaskiej - 12-10-8-6p
2. Wyciskanie hantelek na ławeczce skośnej - 12-10-8-8
3. Rozpiętki na ławeczce skośnej - 3x12

1. Uganianie ze sztangą - 12-10-8-6
2.Uginanie sztangielek młotkowy 3x10
2. Uginanie o kolano - 3x10p

Wtorek - wolne

Środa - barki + nogi
1. Unoszenie sztangielek w opadzie - 3x12
3. Wyciskanie sztangi lub sztangielek - 4x12-6p
4. Unoszenie hantelek na boki - 3x12
4. Sztrugsy ze sztanga - 3x12


1. Przysiady ze sztangą - 12-10-8-6
2. Przysiady wykroczne z hantelkami - 12-10-8-8
3. Wspięcia na palcach - 4x15p

Czwartek - wolne

Piątek - plecy + triceps
1. Podciągnie na drążku - 3xmax
2. Wiosłowanie sztangą - 12-10-8
3. Wiosłowanie z hantelką - 12-10-8
4. Martwy ciąg ze sztanga - 3x12-8

1. Wyciskanie sztangi leżąc - 12-10-8
2. Uginanie francuskie leżąc do czoła 12-10-8
3. Pompki na poręczach (lub z tyłu) 3xmax


sobota i niedziela odpoczywaj
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Goldscorpio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
Wielkie dzięki.
  • 0

Goldscorpio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
A mam jeszcze pytanie odnośnie diety:
Czy mógłby ktoś mi opisać, ile gram czego powinienem brać przy którym posiłku? Np.
1 posiłek 7.00
xx g białka
xx g węglowodanów
itd.
Trenuję ok. godziny 16.00. Pierwszy posiłek spożywam o 7.00
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
zarzuć ten temat w dziale DIETA.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

cyga
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:świętokrzyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
brałeś jakieś suple czy odżywki przez te 2 miesiące?
  • 0

Goldscorpio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w domu
NIc
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024