Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zróżnicowanie posiłków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zróżnicowanie posiłków
Witam

Panowie mam proste pytanie. Czym można sobie posiłki zróżnicować? Już od prawie 2 tygodni wcinam ryz, makaron, twaróg, kurczaka, płatki owsiane, jaka i oliwe jako dodatek. Do tego od kilku dni odżywkę. Efekty niezaprzeczalnie są, ale już mi się cofa tym jedzeniem :/

Takie jedzenie jak kluski śląskie, schabowy, filety śledziowe w zalewie pomidorowej czy zwykła kiełbasa wchodzą w grę? A jeśli tak to mogę je jeść w takich proporcjach jak pierś z kurczaka czy ryż? Znaczy np. 150g kurczaka to mniej wiecej tyle samo schabowego czy kiełbasy i to samo z kluskami i ryżem czy makaronem?

Ciężko tak co 3 godziny robić sobie smaczny posiłek biorąc pod uwagę, że są w ciągu dnia zajęcia ktore trzeba wykonać i skorzystanie z gotowego posiłku wykonanego dla domowników z produktów wypisanych powyżej znacznie ułatwiłoby sprawę.

Pozdrawiam
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Zróżnicowanie posiłków
Zawsze możesz dodawać przyprawy , dodatki itp , cyc z kurczaka może byc w panierce , w miodzie , po chinsku , na wiele sposobów , przepisów kucharskich pełno w necie . Zrób też dzień wolny od diety , np niedziele i wcinaj co chcesz .
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zróżnicowanie posiłków
Tylko że ja noga kompletna z gotowania jestem, a do tego za bardzo czasu nie mam na siedzenie w kuchni. Już samo pilnowanie tego zeby jeśc co 3h i przerywanie zajęć, to duża niedogodnośc. I niech mi ktos tu powie, że objadanie się nie jest męczące ^^

Poszukam czegoś w sieci, może bedą fajne proste potrawy. Najbardziej brakuje mi kanapek ze zwykłym chlebem, tego razowego nigdy nie lubiłem, a i tego mało jest w dietach, najczęściej jedna, dwie kromki na śniadanie lub kolacje.
Niemniej zauważyłem, że twaróg najlepiej wchodzi w postaci serka wiejskiego. 100-150g zwykłego twarogu bym nie przejadł na raz, a tak w postaci serka fajnie się zjada, może przez to że nie jest taki suchy.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz :)
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Zróżnicowanie posiłków
Rób sobie naleśniki wieczorem , jedz ze z tym serkiem twarogowym go go tak zjeść nie możesz :) Dodaj troche dżemu do smaku , nie zaszkodzi :D
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zróżnicowanie posiłków
Oj naleśniki odpadają. Zjem jeden lub dwa i później mi się apetyt na cały dzień psuje. Dla mnie to straszny zapychacz :/ Zresztą nie lubię słodkich rzeczy (prócz kobiet), ale słodkie jedzenie, cukierki, czekolada i pochodne jem tylko od święta i to w znikomych ilościach.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Zróżnicowanie posiłków
skoro masz je zjesc wieczorem to chyba nic sie nie stanie z tym ze pozniej nie chce ci sie juz jesc;)

TRENUJE BO LUBIE


Tobik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zróżnicowanie posiłków
Racja, racja, ale pozostaje jeszcze aspekt tego że mi zwyczajnie nie smakują :) Penwie bym się zmusił gdybym musiał, ale twarożek zjadam w postaci chudego serka wiejskiego, a czytałem że tak najlepiej go spożywać, a nie zwykły twaróg. Myślę, że 2 serki po 150g na dzień w tej postaci wystarczą, tylko robiłem błąd bo jeden z nich jadłem na śniadanie, a podobno powinno się to robić tylko na wieczór :/
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Zróżnicowanie posiłków
no nie wiem jak moga nie smakowac :) sprobuj tak zjesc co jakis czas to nic sie nie stanie;) a ten twarog tak jak mowiles wieczorem, rano i w ciagu dnia inne zrodla bialka.

TRENUJE BO LUBIE




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024