Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na mase dla poczatkującego!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

bartosz30
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na mase dla poczatkującego!
Cześć, mam 30l, 175wzrostu, ważę 90kg. Mam duże skłonności do tycia.
Trenuje na mase fbw 3x w tyg. Oto moja dieta:

1 I Śniadanie przed pracą - otręby z mlekiem + 2 białka kurze (6:00)

2 II Śniadanie w pracy - kanapki z chleba żytniego na zakwasie (Duzo błonnika i jest podobno najzdrowsze) + wędlina najczęsciej z piersi kurczaka + warzywa + 2 białka kurze + kefir (9-10:00)

3 Posiłek w pracy Najczęściej też kanapki + 2 białka kurze ewentualnie białko kurze + 125g twarozka + kefir (14:00)

4 Obiad po treningu - najczęściej ryż/czasami ziemniaki + piers z kurczaka/karkówka - wszystko na grillu + warzywa najczęściej buraczki (18:00)

5 Kolacja - twarożek chudy + łyzeczka oliwy z oliwek albo łyżka masła orzechowego

Do tego duzo wody mineralnej + zielona/czerwona herbata
Kefiru pije duzo bo lubie (100g kefiru ma 4g białka) wypijam 400-800g kefiru

Jaki powinienem mieć odstęp w posiłkach przed i po treningu.
Jakie sa najlepsze otręby. (smak nie gra roli bo je lubie)
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Możesz dodać do diety więcej chudego mięsa oraz ryb.Staraj się jeść kaszę oraz ryż brązowy :blink: Na śniadanie możesz zjadać całe jajka oraz do owsianki dodać orzechy, śniadanie powinno być najbardziej kaloryczne
Posiłek przed treningowy około godzinę przed treningiem chyba że czujesz się za pełny żeby iść na trening wtedy dłużej.ODrazu po treningu banan
i za jakieś pół godziny posiłek.
  • 0

bartosz30
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Rybe zawsze jemy w piątek, natomiast zażywam co dzien omege-3 do tego zażywam błonnik i witaminy ale ostatnio w tv mówili ze nie powinno sie zazywac witamin w kapsułkach bo to niszczy zoładek co wy na to? Co myślicie o witaminach musujących?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Nie wiem gdzie tak mówili, ale nie wiem co tam może niszczy żołądek :blink: bardziej niszczy zdrowie żywność przetworzona niż witaminy w tab :blink:
Z droższych polecam NOW FOODS Men's Multiple Adam a tańsze mogą być Multiple z Olimpa
  • 0

bartosz30
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Na tvn style jakas lekarka w programie zdrowie na obcasach mówiła zeby nie zazywac witamin na dłuższą metę tylko isc zrobic sobie badania i zazywać tylko te których nam brakuje ale tylko przez 2 tyg. Mam nawet nagrany ten odcinek.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!

Na tvn style jakas lekarka w programie zdrowie na obcasach mówiła zeby nie zazywac witamin na dłuższą metę tylko isc zrobic sobie badania i zazywać tylko te których nam brakuje ale tylko przez 2 tyg. Mam nawet nagrany ten odcinek.


Tylko wiesz ona mówi zapewne o osobach nie uprawiających sportu :!: Osoby uprawiające sport mają wielokrotnie zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały.
Wracając do tematu jeżeli chcesz zgubić tłuszcz musisz też robić treningi cardio :D
  • 0

bartosz30
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Wsumie masz racje z tymi witaminami ale dośc sie ostatnio naczytałem ze taka i taka witamina przyspiesza raka, tran przyspiesza osteoporoze, witaminy musujące niszcza zęby itd...
Aeroby wykonuje w dni które nie ćwiczę, chociaż tez mi doradzano zaraz po treningu gdyz glikogen jest juz spalony i od razu topi się tłuszcz... ???
  • 0

Skała
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
32
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,sporty walk
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:145
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
przy skłonnościach do tycia uważaj z przetworami mlecznymi nie są one pomocne w spalamniu,bazuj głównie na warzywach i chudym mięsie,ryż brązowy.
  • 0
Dołączona grafika

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!

Wsumie masz racje z tymi witaminami ale dośc sie ostatnio naczytałem ze taka i taka witamina przyspiesza raka, tran przyspiesza osteoporoze, witaminy musujące niszcza zęby itd...
Aeroby wykonuje w dni które nie ćwiczę, chociaż tez mi doradzano zaraz po treningu gdyz glikogen jest juz spalony i od razu topi się tłuszcz... ???


Najlepiej jest biegać rano na czczo wtedy jest najlepsze spalanie ale trzeba liczyć się z spadkami masy mięśniowej chyba że zabezpieczysz się jakimś antykatabolikiem np.białko serwatkowe przed porannym bieganiem.
  • 0

bartosz30
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Rano praca, mam rowerek w domu ale moge dopiero ćwiczyć po 18. Białko serwatkowe jest tak dobre? A to jest naturalne, nie lubie za bardzo chemii.

Co do przetworów mlecznych, sporo pije maslanki nawet dwa kubki dziennie....
  • 0

bartosz30
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Czy jest możliwe zredukowanie troche diety na mase? Powiedzmy ze mam zapotrzebowanie 3000kcal ale redukuje to do 2500. Dlaczego? bo mam skłonności do tycia, spory brzuch i chce go zgubić. myslałem zeby zredukować węgle i tłuszcz.

Przed momentem znalazłem sobie nowe ćwiczenie na tricka, pomachałem troche ręką bez hantli, zrobiłem kilka spięć mięsnia i tricek zaczoł mnie boleć. Czy to normalne. 35h temu ćwiczyłem
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Ogranicz węglowodany, zdrowe tłuszcze mogą być np.orzechy,ryby, oliwa z oliwek jak chcesz nabierać suchego mięśnia to musisz jeść sporo białka :D
  • 0

bartosz30
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Jak będe jadł sporo białka czyli te wymagane 2g/1kg ale mniej wegla np 3g to mięsnie będa mi rosły ?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
To zależy od genetyki i ile tych substancji do wzrostu mięśni potrzebujesz, jeżeli zmniejszasz węglowodany to zmniejsza Ci się kaloryka oraz bilans azotowy a mięśnie do rozwoju potrzebują niestety dodatniego bilansu azotowego, więc warto dietę nisko węglowodanową uzupełniać w kalorie ze zdrowego tłuszczu oraz białka czyli po prostu tych składników odżywczych jeść więcej.
  • 0

bartosz30
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Mam dość jedzenia jaj, jestem w stanie zjesc 3 ale 10...., mdli mnie i ciągle bekam smrodami :D
Dlatego chce sobie kupić odżywkę białkową jaka? Chcę żeby to było czyste najlepszej klasy białeczko może z jakimis dodatkami typu bcaa ? Doradźcie mi coś. Z przybieraniem na mase nie mam problemu, ale tłuszczyk też jest...
  • 0

KlubFitness
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla poczatkującego!
Dlatego trzeba to zrobić z głową,nie wiem czy odżywka białkowa będzie tutaj dobrym rozwiązaniem,nie musisz także jeść samych jajek,są inne diety wysokobiałkowe w których nie będziesz musiał spotykać ich tak często.
  • 0
Fitness, Judo, Karate, Kulturystyka, Siłownia.

www.klubfitness.pl



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024