Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

helfix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?

Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?
Na zatrzymanie apetytu najlepsza jest silna wola
  • 0

pakerekk

pakerekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?

Do obiadu jak dorzucisz białko to na dłużej będziesz miał uczucie sytości. Ale z suplementów to nie licz na coś skutecznego co zahamuje apetyt.


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?

Jeśli masz problem z nadmiernym apetytem, a jesteś aktualnie na redukcji, to może to wynikać z kilku rzeczy:

 

1. Zbyt głęboki deficyt kaloryczny, czyli mówiąc wprost - za mało spożywasz jedzenia w ciągu całego dnia i dlatego masz apetyt na więcej.

2. Zbyt małe spożycie białka.

3. Zbyt małe spożycie tłuszczów.

4. Zbyt małe spożycie warzyw.

5. Zbyt małe spożycie płynów (herbata, woda mineralna).

6. Nadmierne spożycie owoców, a ściślej mówiąc zawartej w nich fruktozy.

 

Odnośnie punktu pierwszego, to rozwiązać to możesz w ten sposób, że po prostu podbijasz nieco kalorie w górę, co może się łączyć z punktem 2, a mianowicie białko z pożywienia jest produktem sycącym, więc jeśli masz nadmierny apetyt zwiększ porcje produktów spożywczych zawierających białko (mięso, jaja, ryby, w mniejszym stopniu nabiał).

Odnośnie punktu trzeciego, to tłuszcz również jest sycący podobnie jak białko i jeśli jest za mało tłuszczów w diecie, to również można mieć nadmierny apetyt - jeśli jesz powiedzmy 1 gram tłuszczów na kg masy ciała, to zalecałbym zwiększyć do 1,2 g na kg masy ciała.

Odnośnie punktu czwartego czyli warzyw - mimo iż są niskokaloryczne, to potrafią nieźle zapełnić miejsce w żołądku więc jeśli ktoś ma nadmierny apetyt, to być może zjada za mało warzyw.

Odnośnie punktu piątego czyli spożycia płynów, to jeśli zapełnisz żołądek piciem w ciągu dnia wypijając odpowiednią ilość płynów, pomiędzy posiłkami, to będziesz miał mniejszy apetyt.
Odnośnie punktu szóstego, to fruktoza zawarta w owocach może potęgować apetyt jeśli zjadana jest w nadmiarze.

Uważa się, że owoce są smaczne i zdrowe, ale jak ze wszystkim warto zachować umiar, bo 100 g jabłek zawiera przeciętnie 5,9 g fruktozy, czyli kilogram jabłek zawiera 59 g fruktozy - organizm dorosłego człowieka jest w stanie metabolizować dziennie maksymalnie 40 g fruktozy.

Jak myślisz co się dzieje jeśli ktoś zjada więcej niż 40 g fruktozy dziennie ? Może w ten sposób doprowadzać do powolnego, rozłożonego w czasie otłuszczania się narządów wewnętrznych w jamie brzusznej (tzw. tłuszcz trzewny / tłuszcz wisceralny - czyli najgorszy rodzaj tkanki tłuszczowej jaki występuje u człowieka).

Tak więc nie dość, że fruktoza spożywana w nadmiarze potęguje apetyt, to jeszcze przyczynia się do produkcji tłuszczu wisceralnego co jest niebezpieczne.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?

Duużo wody i apetyt się znacząco zmniejszy


  • 1

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?

Chrom, błonnik sypki, zwiększona ilość wypijanej wody, kofeina zawarta w kawie oraz teanina z herbaty, w niewielkim stopniu l-karnityna - jednak w celu zmniejszenia apetytu polecam pobawić się z dietą bo pewnie jesz zbyt mało lub niedostatecznie dużo do obecnej aktywności fizycznej.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?

To po powyżej, czyli dużo wody, warzyw, błonnika, w postaci suplementacji pomoże tak jak mi Top Shape, gdzie w składzie jest sam glukomannan, ten świetnie zapełnia. A możesz też kupić taki makaron właśnie z tego błonnika zrobiony, gdzie nie ma kcal ale świetnie zapycha żołądek.


  • 0

helfix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?

Warzywa jakie jem to cebula,pomidory,sałata a białka dużo jem typu jaja,ryby,chleb ,jogurt naturalny i piję herbatę zieloną i wodę niegazowaną z cytryną i czosnkiem i przyprawy to mix na odchudzanie jem chilli,pieprz cayenne,imbir,kurkuma,cynamon,kawa 100 % arabica o olej kokosowy,olej lniany,owoce banany i chrom i witaminy teraz jem truskawek,winogrona.I trening split 3 razy w tygodniu i 3 razy w tygodniu aeroby.I właśnie mam brak silnej woli.I choruję na niedoczynność tarczycy gdzie biorę letrox 100 i na choroby psychiczne chloprotixen zenitva 15mg,deprexolet 30 mg,depakine 500 mg,anafranil 30 mg i na przełyk helides.Proszę o pomoc


Użytkownik helfix edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?

Dobrze, że wspomniałeś o lekach - sprawdziłem w internecie co to za leki i aż mnie dziwi, że bierzesz tyle różnych leków na schorzenia psychiczne.

Prawda jest taka, że niektóre leki tego typu mogą stymulować apetyt, więc jeśli na razie niemożliwe jest ich odstawienie, bo jesteś w trakcie leczenia, to jedyne co możesz zrobić aby nie przytyć zbyt mocno, to po pierwsze trenować nadal, po drugie zdrowo się odżywiać, a po trzecie zamiast chleba jeść zdrowsze węglowodany (kasza gryczana, kasza jaglana, ryż brązowy, ryż basmati, ryż biały, w nieco mniejszym stopniu ziemniaki i płatki owsiane) i oczywiście łączyć źródło węglowodanów ze źródłem białka (mięso, ryby morskie, nabiał, jaja, odżywka białkowa).

Poczytaj sobie o tym czym jest tzw. indeks glikemiczny oraz czym jest tzw. ładunek glikemiczny.

Ponadto poczytaj sobie o rotacjach węglowodanowych.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy na zatrzymywanie apetytu?

To akuratnie prawda, część leków nootropowych o działaniu stymulującym nas do działania prowadzi do równoczesnego wzrostu apetytu. Przykładem są antydepresanty, które stymulują ośrodki serotoninowe i wyzwalają hormony szczęścia (przeciwdziałając obniżonemu nastrojowi) , co jednocześnie jest powiązane ze zwiększeniem ochoty na jedzenie. Najlepiej będzie skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, który jak podejrzewam, nie raz miał zapytania w takiej kwestii :).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024