Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy musze zmieniać plan treningowy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

pawstone
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy musze zmieniać plan treningowy?
Witam!
Podobno trening dla poczatkujacych powinno sie stosowac 6-8 tygodni. Ja ćwiczę wedlug planu dla poczatkujacych z atlasu ćwiczen kfd.pl juz 3 miesiac i caly czas nabieram powoli jakies tam kilogramy. Jestem dość chudy i wlasnie dlatego zdecydowalem sie cwiczyc a wczesniej sama dieta nic nie dala. I teraz moje pytanie; CZY POWINIENEM ZMIENIAC PLAN TRENINGOWY NA TAKI DLA SREDNIO-ZAAWANSOWANYCH??? jesli obecny plan caly czas jest skuteczny?
Czy jest możliwe, że na kolejnym planie treningowym masa pojdzie jeszcze bardziej w gore?

Pozdrawiam
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy musze zmieniać plan treningowy?
Witaj
Jeśli nadal widzisz efekty progressujesz to nie ma sensu nic zmieniać. Dopóki nie ma stagnacji ćwicz dalej :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Bart-osz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy musze zmieniać plan treningowy?
Czesc, tak jak napisala Ania - jesli widzisz progres to jedź dalej tym planem.

Ze swojej strony moge jeszcze dodac, ze 3 m-ce to mimo wszystko krotki staż, proponuję abys w pierwszej kolejności skupil sie na dopracowaniu techniki do perfekcji a dopiero pozniej zwiekszal kg na sztandze ;)
To czy po zmianie planu masa pojdzie w górę w glównej mierze zalezy od diety i nadwyzki kcal a nie samego planu :)

Użytkownik Bart-osz edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy musze zmieniać plan treningowy?
Chodzby nawet progres się wyczerpał a plan jest dobrze ułożony to i tak nie trzeba odrazu zmieniać calego planu wystarczy np skrócić przrwy między seriami/ kolejność ćwiczeń/ lub nawet ilość powietrzen w seriach i juz jest nowy bodziec
  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy musze zmieniać plan treningowy?

Moim zdaniem i nie tylko z resztą moim, bo tak pisał m.in. Maciej Sulikowski znany na forum SFD i Body-Factory jako _Knife_:

 

Dopóki widzisz postępy w postaci tego, że rosną obwody Twoich mięśni i/lub sylwetka na zdjęciach wykonywanych w zbliżonych warunkach z miesiąca na miesiąc się poprawia i/lub zwiększa się Twoja waga ciała i/lub rośnie Twoja siła NIE MUSISZ, a nawet nie powinieneś zmieniać planu treningowego.

Tak długo jak notujesz postępy w rozwoju sylwetki (wzrost obwodu klatki piersiowej, ramienia, przedramienia, uda, łydki), wzrost siły, wizualną poprawę swojej sylwetki nie tylko nie musisz zmieniać nic w planie ale powinieneś CAŁY CZAS REALIZOWAĆ TEN SAM PLAN do czasu aż zauważysz stagnację.

Po czym poznać stagnację ? Po tym, że ani nie rośnie siła, ani nie zwiększają się obwody mięśni, ani sylwetka nie poprawia się wizualnie (zdjęcia).

 

Pomiary poszczególnych mięśni wykonuj zawsze dzień po treningu siłowym, po załatwieniu obu potrzeb fizjologicznych - zdjęcia podobnie.

No i najważniejsze - zdjęcia i pomiary wykonuj zawsze po zjedzeniu takiej samej ilości posiłków i wypiciu takiej samej ilości picia.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024