Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozbieżności energetyczne.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

wlochaty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Programowanie, sieci teleinformatyczne, Audio Hi-fi, technika satelitarna, MTB, wspinaczki górskie.
  • Staż [miesiące]:1
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:108
  • Udo [cm]:53

Napisano Ponad rok temu

Rozbieżności energetyczne.

Cześć!

 

Jako kompletny laik, zakupiłem dietę i plan treningowy w FS. Moja dieta opiewa na 2200 kcal/ dzień i treningi FBW 3 razy w tygodniu. Dietę oraz plan treningowy trzymam na poziomie 93%, czasami dzień treningowy muszę przesunąć o jeden dzień pózniej, jednak zazwyczaj mieszczę się w 3/4 treningach  na tydzień. Dieta nie jest dopięta w 100 % ponieważ czasami się nie wyrobie czasowo i zamiast zaplanowanego śniadania/drugiego śniadania zamieniam posiłek na jogurt 450 gramowy naturalny grecki z owocami. Poza planem treningowym w dni wolne od treningu oraz czasami w dni treningowe robie około 12-15km szybkiego truchtu oraz 2 razy w tygodniu chodzę na basen. Jestem na redukcji i efekty widać, redukcje zacząłem od 122 kg, przy 110 zacząłem przygodę z FS, w niecałe dwa miesiące zgubiłem kolejne 10 kg. Zastanawiam się czy w dni bardziej aktywne powinienem zwiekszyć ilość kcal? Czasami czuje się jak na rezerwie. W dni gdzie mam aktywny dzień czyli z rana trucht 10 km, poźniej aerobik z dziećmi 12 minut, siłownia + basen ( 4 długości basenu, sauna ) i wieczorkiem kolejne 5-6 km szybkiego truchtu. Zegarek Garmina pokazuje mi spalone kalorie na poziomie 4500-4700 kcal. W dni kiedy pracuje moja aktywność zamyka się na poziomie 1800-2000 kcal.

Trzymać stałą ilość kalorii czy rotować zależnie od dnia aktywnego czy dnia pracującego?

 

Dziekuje za wszelkie podpowiedzi.


  • 0

Fools multiply when wise men are silent!


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbieżności energetyczne.

Witaj

Więc tak.. Rozumiem, że FS rozpisało Ci dietę ta 2200kcal tak ? 

W to, że spalasz te 4000k jakoś nie chce mi się wierzyć.. Nie wierzyłabym takim ''pierdołom'' jak te zegareczki etc. :)

Ja bym została normalnie przy tej dawce kalorii i nic nie zmniejszała, nic nie zwiększała. 

Czujesz się na rezerwie - tak właśnie działa redukcja :) Nic nowego, nic strasznego. 

Ciągnij taką kaloryką aż do zatrzymania efektów(jak nie będziesz nic widział, pomiary/obwody, zdjęcia, waga). Po tym czasie zwiększ sobie o te 100 kcal w dni treningowe


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


wlochaty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Programowanie, sieci teleinformatyczne, Audio Hi-fi, technika satelitarna, MTB, wspinaczki górskie.
  • Staż [miesiące]:1
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:108
  • Udo [cm]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbieżności energetyczne.

Dziękuję serdecznie za pomoc, tak zrobię.

 

Wyniki Garmina w zasadzie pokrywają się z wynikami w Endomondo jeśli chodzi o biegi/szybki trucht, wyniki na orbitreku, bieżni stacjonarnej, rowerku stacjonarnym. Uśredniając z kilku kalkulatorów przemiany materii, moja podstawowa przemiana materii powinna wynosić około 2500 kcal + 600 kcal poranny trucht + 400 kcal trening siłowy + 200 kcal 40 minut orbitreka + 200 kcal z basenu + 400 kcal wieczorny trucht wychodzi około 4300 kcal. Na siłownie chodze pieszo 1,8 km w jedna stronę, do pracy też chodzę pieszo 2,6 km w jedną stone. To nie jest tak że ślepo wierze w obliczenia Garmina. Zakładając nawet błędny algorytm Garmina, pozwala mi to zobrazować wyniki w ilości spalanych kcal w dni aktywne i w dni w które pracuje.


  • 0

Fools multiply when wise men are silent!


kukulim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbieżności energetyczne.

Żadne wyliczenia i kalkulatory nie dają idealnych wartości, ale wyznaczają od jakiej ilości kcal zacząć.

 

Trzymaj 2200 przez 2 tyg, co tydzień ważenie, jeśli waga spada za szybko zwiększ o 100 kcal i tak dalej, po kolejnych 2 tyg korekta.

Też jestem na redukcji, niema się co bawić i codziennie zmieniać ilość kalorii.

Przy 74 kg trzymałem 2500 kcal, teraz przy 67 2300 kcal. (jeszcze tylko 2 cm w pasie i koniec redukcji, w końcu :D)

Tygodniowo było 0,7 kg w dół czyli około 1%

Trzymaj około 1 % tygodniowo masy w dół, jeśli jesteś początkujący jak ja, to mimo redukcji i mięśnie zbudujesz.


  • 1

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbieżności energetyczne.
Ogólnie na redukcji musi być deficyt kaloryczny bo i na tym to polega. W teorii 7000kcal= 1kg masy. Tyle że tak naprawdę pożywienia do końca nie można przeliczać na kalorie....
  • 0

wlochaty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Programowanie, sieci teleinformatyczne, Audio Hi-fi, technika satelitarna, MTB, wspinaczki górskie.
  • Staż [miesiące]:1
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:108
  • Udo [cm]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbieżności energetyczne.

@ kukulim dziękuje za Twoją opinie. Gratuluje wytrwałości  :2place:

 

"......Tyle że tak naprawdę pożywienia do końca nie można przeliczać na kalorie...."

 

@ faluś rozwiniesz swoją myśl?

 

Już się zorientowałem ze kilka kcal z M&S-ów to nie to samo co kilka kcal z steka wołowego.


  • 0

Fools multiply when wise men are silent!


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbieżności energetyczne.
Kaloria kalorii nie równa.. Dzisiejsza żywność nie ma w sobie tylu składników odżywczych co np te 30 lat temu.. Także nie patrzyła bym tak bardzo na tabele kaloryczne a używać je tylko by wiedzieć mniej więcej co ile ma.
Tak myślę że faluś miał to na celu :D
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024