Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kalistenika/street workout czy trening z ciężarami?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

pr3fiks
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kalistenika/street workout czy trening z ciężarami?

Jeżeli pomyliłem tematy to przepraszam, to mój pierwszy post.

 

Cześć, mam 18 (prawie 19 lat) i jestem chudy, ważę zaledwie 65 kilogramów przy 180 cm wzrostu. Ćwiczyłem jakieś pół roku (z przerwami, dlatego nie jestem w stanie określić jak długo ćwiczyłem dokładnie), ale często brakowało mi motywacji. Teraz chcę się wziąć za siebie na 100%. Moje pytanie brzmi... Co będzie dla mnie lepsze? Trening z wolnymi ciężarami czy z ciężarem własnego ciała? Zaraz przedstawię sytuację:

 

- Mam w domu cztery talerze po 5kg i cztery talerze po 2.5kg, do tego gryfy do hantli oraz jedną sztange która waży około 10kg. W dużym skrócie mam hantle po 15kg/10kg/5kg oraz sztange z maksymalnym obciążeniem 40 kg + do tego ławeczka

- Sztanga 40 kg to dla mnie już za mało, nie mam aktualnie pieniędzy na dodatkowe koszty.

- Chciałbym zbudować lepszą sylwetke, całe życie byłem chudy aczkolwiek wysportowany, chcę wyglądać lepiej i mieć dosyć bycia chuderlakiem

- Podobno w kalistenice/street workout najpierw się zdecydowanie chudnie, czy to jest prawda :/??

- Czy w kalistenice progres jest dużo wolniejszy niż na siłowni?

 

Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, co byłoby dla mnie lepsze? Nadal trenować z wolnymi ciężarami (zamiast wyciskania na sztange robię teraz pompki z obciążeniem) czy przerzucić się całkowicie w 100% na kalistenike? Gdzie będzie szybszy progres widoczny w mojej sylwetce? Zastanawiam się nad tym poważnie od kilku dni i nie mogę znaleźć odpowiedzi, potrzebuję pomocy kogoś kto się na tym zna. Mogę przesłać zdjęcia sylwetki jeśli będą potrzebne oraz mojego aktualnego planu treningowego.

 

Dziękuję za odpowiedzi.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika/street workout czy trening z ciężarami?

Witam

Czytałam Twój post dwa razy i uważnie.. Moim zdaniem tak.. Skoro już masz jakąś podstawę i uważasz, że te ''40kg'' to dla Ciebie mało jakieś tam podstawy masz.. Więc myślę, że najlepszym wyjściem, by było odbudować to wszystko co skończyłeś xx lat temu robić. Czyli mam na myśli zacząć treningi siłowe na takim etapie jak skończyłeś.. Nie wiem, rozumiesz mnie, bo w sumie sama się pogubiłam w tym co napisałam :lol:

Tylko, że pasowało by to zacząć z głową i z dobrą techniką.. Trening FBW, lekka masa i jedziesz z tematem! :yes


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


pr3fiks
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika/street workout czy trening z ciężarami?

Witam,

Ale jak mam to odbudować skoro nie mam już odpowiedniego obciążenia? Jestem chudy, ale ćwiczyłem kilka miesięcy temu u kolegi w domu który miał siłownie z dobrym obciążeniem, wyciskanie płaskie na ławce to było 50kg a teraz mam tylko 40kg, to jest po prostu za lekkie dla mnie, dlatego zastanawiam się czy nie lepsza będzie kalistenika? 

 

Aaa i od razu rozwieje wątpliwości na temat pytań "Czemu sobie nie kupisz więcej obciążenia?". Po pierwsze, nie jestem zbyt bogaty, po drugie, oszczędzam każdy grosz na studia gdyż za miesiąc pisze mature i chcę iść na studia.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Kalistenika/street workout czy trening z ciężarami?
To juz zależy tylko od Ciebie w takim razie w jaką stronę pójdziesz. Jak brak funduszy, ważniejsze są studia etc proponuję kalistenike i koniec tematu :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024