Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy kontakt z siłownią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

ZaqutyTM
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pierwszy kontakt z siłownią

Witam, witam wszystkich zgromadzony forumowiczów. Przygotowywuje się już do rozpoczęcia zajęć na siłowni oraz treningów (street workout ze względu na dostępne treningi w ofercie) i w związku z tym nasuwa mi sie kilka pytań, ale może najpiew coś o sobie. Mam na imię Adrian, 18 lat, ważę +/- 70 kg przy 185 cm wzrostu, od 8 roku życia trenuję piłke nożną na dość wysokim poziomie. Moim celem jest głównie zbudowanie, wyrzeźbienie sylwetki (Od pasa w góre ze względu na w miare silnę i zbudowane nogi). Mam zamiar zacząć się zdrowo odżywiać, pilnować tego, więc nasuwa mi sie kilka pytań:

 

1. Oczywiste jest to, że przyda mi się plan treningowy z dużym naciskiem na rzeźbe (Od pasa w góre) Ktoś może utowarzyć mi taki plan?

2. Suplementy jakie polecacie? Co może mi się przydać, zwiekszyć efekty pracy? (Witaminy, białko, kreatyna) Poproszę konkrety.

3. Odżywianie, na czym skupiać uwagę? Czego jeść "najwiecej"? Czego unikać?

 

 

Dziękuje za zainteresowanie tematem, pozdrawiam.  :strongbench:

 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy kontakt z siłownią
Witaj
Hm, moim zdaniem to tak.. Nie widzę zdjęć lecz podejrzewam że nie posiadasz zbyt dużej masy mięśniowej. W takim razie trening na rzeźbę trzeba wykluczyć bo by robić rzeźbę trzeba mieć odpowiedni poziom mięśni. Co do treningu(bym nie zapomniała). Jeśli masz ćwiczyć tylko górę ciała to proponuję przemyśleć to, bo nogi też by się przydały. Teraz pytania
1) jak pisałam wyżej, ciężko mi ocenić czy to już rzeźba czy może czas na lekką masę? Bez zdjęć sylwetki nic nie da się określić.
2) z początku nałóż nacisk tylko na trening i na dietę. Efekty same przyjdą.
3) najwięcej w Twoim przypadku jadła bym białka i zwróciła uwagę na węglowodany. Do tego tłuszcz max 1,5 grama na kilogram masy ciała. Unikaj przetworzonych produktów, cukru, fast food'ów
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy kontakt z siłownią
Podobnie jak wyżej. Dodam od siebie skoro trenujesz piłkę nożną nie olewałbym treningu nóg, gdy je wzmocnisz zawsze będziesz w stanie szybciej biegnąć czy mocniej kopnąć piłkę, poprawią Ci się też połączenia nerwowe więc będziesz miał nad nimi większą kontrolę.

1 Budowa mięśnia czy spalanie tłuszczu głównie zależy od diety nie od treningu.
2 Przede wszystkim skup się na diecie. Możesz wtedy dodać jakieś białko, ale wg braków i pamiętaj że białko w proszku jest gorzej przyswajalne + może powodować problemy trawienne. Zresztą przy Twojej wadze dostarczenie odpowiedniej ilości białka z pożywienia to żaden problem. Kreatyna dobry środek, kiedy zastosować kwestia indywidualna chodzi o to by pierw ogarnąć dietę i trening by coś z niej skorzystać.
3 patrz pkt2

Użytkownik faluś edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Dawidoo15
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy kontakt z siłownią

Ja zaczynałem swoją przygodę z kulturystyką od ćwiczeń w domu, i tutaj z pomocą przyszedł mi profesjonalny sprzęt od firmy K-sport. Wysokiej jakości sprzęt pozwolił mi zrzucić zbędne kilogramy i nabrać siły. Polecam odwiedzić ich stronę! [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024