Skocz do zawartości


Zdjęcie

Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

Angus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?

Interesuje mnie wasza opinia tak jak w temacie ,, Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ? ,,  :dude:


  • 0

Robsonnwz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia,wędkarstwo,
  • Staż [miesiące]:8 lat
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:nie robię tego
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?
Jak dla mnie to więcej powtórzeń mniejszym ciężarem mięśnia są bardziej dopracowane a stawy bardziej zdrowe;) ale to zależy od ciebie co chcesz osiągnąć pozdrawiam.

Użytkownik Robsonnwz edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?
Najlepiej robić treningi przeplatane
Raz lżejsze obciążenie więcej powtorzen innym
razem wiekszy ciężar mniej powtórzen
  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?

Teoretycznie hipertrofia mięśniowa najlepiej zachodzi w zakresie powtórzeń 70 - 85 % CM (CM - ciężaru maksymalnego tj. takiego, z którym jesteśmy w stanie zrobić jedno prawidłowe powtórzenie).

Jednak w praktyce również przy mniejszym ciężarze niż 70 % CM notuje się hipertrofię, jak również przy nieco większym niż 85% CM notuje się hipertofię.

U osób totalnie początkujących hipertrofia może zachodzić nawet przy 30 - 50 % CM, potem niestety aby nadal były efekty trzeba już pracować na większych ciężarach.

 

Dla większości partii mięśniowych optymalne będzie nie mniej niż 5, a nie więcej niż 16 powtórzeń.

Wyjątek od tego stanowią np. łydki, które można z powodzeniem rozwinąć ćwicząc na większym zakresie powtórzeń niż 16 w serii.

 

Osobiście uważam podobnie jak Haroldek, że można a nawet trzeba albo robić periodyzację treningową, albo nawet w ciągu jednego tygodnia stosować różne zakresy powtórzeń na te same partie.

Przykładem niech będą plany treningowe FBW 15-10-5 :)


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?
Dokładnie w taki sposób można pracować zarówno nad masa plastyczna jak i rozwijać mase funkcionalna (Siła proporcionalnie wzrasta do masy )
Oczywiście o ile trening jest oparty o podstawowe wielostawowe ćwiczenia
Inaczej nie ma mowy o rozwoju masy funkcjonalnej
  • 1

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?
Szczerze powiedziawszy tak jak Haroldek napisał. Co na Ciebie dobrze podziała czy większy zakres powtórzeń czy mniejszy to kwestia indywidualna. Jeden lepiej urośnie robię 2x20 inny 10x2.
  • 0

Angus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?

Szczerze powiedziawszy macie racje widzę malutki progres , ale grunt , że jest :D


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?
W niecały tydzień widzisz progres?
  • 0

bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?

Jak nie jak tak, wstał od klawiatury, pojeździł na rowerze i za dwa dni mógł wycisnąć więcej :D


  • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

Angus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?

Złe określenie nie progress tylko pompa 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?
Pompa to tak, tyle że ona nie świadczy o skuteczności treningu i również od diety jest zależna.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?

Pompa to tak, tyle że ona nie świadczy o skuteczności treningu i również od diety jest zależna.

Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać ?


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?
Rychu to bardzo proste większa ilość powtórzeń i krótsze przerwy to większa pompa. Podobnie jak z dietą napij się koli podczas treningu i zobaczysz że proste cukry dobrze pompują prawdopodobnie przez wyrzut insuliny. Zresztą ogólnie pożywienie ma wpływ na pompe...
  • 2

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?

Z tego co słyszałem jak ktoś jest na diecie LCHF, to niestety pompa jest dużo słabsza niż na typowej diecie kulturystycznej.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?

Z tego co słyszałem jak ktoś jest na diecie LCHF, to niestety pompa jest dużo słabsza niż na typowej diecie kulturystycznej.


Tu się zgodzę. Rzeczywiście węglowodany są ważną rzeczą jeśli chodzi o osobę ćwiczącą.. Nie tylko jeśli chodzi o pompę ale i o multum czynników. Sama się przekonałam, że przy intensywnych treningach siłowych organizm wysiada i wtedy trzeba jeść, nie ma innej opcji :D
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?
Ania w swoim czasie byłem na HF i jeśli o mnie chodzi miałem dużo więcej energii niż na klasycznej HC. Oczywiście też diet wysokotłuszczowych jest sporo rodzajów inie można wrzucać wszystkich do jednej beczki. Np na klasycznym lowcarb rzeczywiście dużo siły nie było. Co do pompy zależy tu także od rodzaju tłuszczu, zaobserwowałem to będąc właśnie będąc na tłuszczówce. Np po oliwie lipa, a po maśle już lepiej, choć takiej pompy jak na węglach nigdy nie osiągnąłem. Co do Ciebie nie wiem ile czasu miałaś wysokotłuszczową dietę, bo tak na prawdę prócz jej rodzaju organizm musi do niej się zaadaptować co trwa parę tygodni i może tu u Ciebie był problem, ewentualnie zły dobór produktów czy za mała kaloryka. Tak czy inaczej prawda taka, że każdy musi dietę do siebie dobrać indywidualnie Ty się możesz na jednej czuć wyśmienicie i fajnie wpłynie na sylwetkę, a ta sama dla mnie może być lipa. Naprawdę jeśli się ćwiczy tylko dla siebie proponuję poeksperymentować, no i w razie problemów zastosować też dietę eliminacyjną ;)
  • 1

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?

Ania w swoim czasie byłem na HF i jeśli o mnie chodzi miałem dużo więcej energii niż na klasycznej HC. Oczywiście też diet wysokotłuszczowych jest sporo rodzajów inie można wrzucać wszystkich do jednej beczki. Np na klasycznym lowcarb rzeczywiście dużo siły nie było. Co do pompy zależy tu także od rodzaju tłuszczu, zaobserwowałem to będąc właśnie będąc na tłuszczówce. Np po oliwie lipa, a po maśle już lepiej, choć takiej pompy jak na węglach nigdy nie osiągnąłem.Co do Ciebie nie wiem ile czasu miałaś wysokotłuszczową dietę, bo tak na prawdę prócz jej rodzaju organizm musi do niej się zaadaptować co trwa parę tygodni i może tu u Ciebie był problem, ewentualnie zły dobór produktów czy za mała kaloryka. Tak czy inaczej prawda taka, że każdy musi dietę do siebie dobrać indywidualnie Ty się możesz na jednej czuć wyśmienicie i fajnie wpłynie na sylwetkę, a ta sama dla mnie może być lipa. Naprawdę jeśli się ćwiczy tylko dla siebie proponuję poeksperymentować, no i w razie problemów zastosować też dietę eliminacyjną ;)


Wiadomo, że każdy organizm jest inny i każdy reaguje inaczej na to i na tamto. Ostatnio dużo eksperymentuje, wykluczam to czy tamto, dodaje, odejmuje.. Jestem ciekawa czy coś pomoże przy moich chorobach :D
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więcej powtórzeń czy większe obciążenie ?
Jak coś wal w pm lub daj linka do swojego dziennika. Specem w tej dziedzinie nie jestem,ale coś potrafię podpowiedzieć ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024