Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakwaszenie żołądka i jego wpływ na zdrowie


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Haroldek48
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 4529 postów
 • Pomógł: 161
594
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
  nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
 • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
 • Wzrost [cm]:175
 • Biceps [cm] :48
 • Klatka piersiowa [cm]:128
 • Pas [cm]:84
 • Udo [cm]:67
 • Przysiad [kg]:170 x 2
 • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
 • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
 • Waga [kg]:86

Napisano 11 miesięcy temu

Zakwaszenie żołądka i jego wpływ na zdrowie
Ważne! Sprawdź zakwaszenie żołądka
Posted on Marzec 7th, 2015 in Porady Zdrowotne
zolodek700
Tak, to jest jedna z ważniejszych spraw, o które musisz zadbać.
Niezakwaszony żołądek odpowiedzialny jest za wiele chorób.
Nie ma chyba lekarzy, którzy leczyliby astmę… zakwaszając żołądek.
Najlepsze jest to, że sam/sama możesz przetestować stan żołądka, a raczej kwasu żołądkowego.
Warto sprawdzić, ponieważ możesz pozbyć się swoich dolegliwości, a metoda jest prościutka.
Najpierw zacznijmy od zgagi.
Czy miałaś kiedyś zgagę?
Na pewno tak.
Co wtedy robisz?
Jak pali Cię przełyk, to gonisz do lekarza/apteki i zażywasz leki, które… odkwaszają, neutralizują kwas żołądkowy?
Ty czujesz ulgę, a organizm funduje Ci kolejne choroby.
To jest powód wielu Twoich problemów zdrowotnych.
Ale od początku.
Mamy przełyk, który połączony jest z żołądkiem.
Przed żołądkiem, a pod żebrami znajduje się silny mięsień – przepona. Mięsień ten ma otwór, w miejscu, gdzie przełyk wchodzi do żołądka. Kurczy się i rozkurcza, czyli izoluje przełyk od żołądka.
Jeżeli mamy zgagę, to soki żołądkowe burzą się i chlapią, trafiając po przełyku do gardła. Wtedy czujemy pieczenie, zgagę. Może dojść nawet do wymiotów.
Co wtedy robimy?
Kupujemy, albo lekarz nam przepisze lek na zgagę, czyli na obniżenie kwasowości żołądka.
Co to oznacza?
Nasz żołądek funkcjonuje idealnie, kiedy jest bardzo kwaśny. Śluzówka żołądka cały czas wytwarza silny kwas solny, który jest potrzebny, niezbędny i nie można doprowadzić do podwyższenia jego pH.
PH 7 występuje tylko na styku soków żołądkowych ze śluzówką. Jest tam cały czas neutralizowany. Natomiast pH żołądka wynosi 1 – 2,5.
W chemii kwasowość oznacza się poprzez pH:
pH – 1: bardzo kwaśne,
pH – 7: neutralne: woda ma pH – 7,
pH – 14: bardzo zasadowe.
Kiedy zażyjemy tabletkę na zgagę, to neutralizujemy kwas żołądkowy do pH 6 – 7. Czujemy ulgę, ale zgaga nadal jest.
Ważną rolę pełni tutaj zwieracz, który odgradza żołądek od przełyku. Po zażyciu tabletki na zgagę otwiera się i dalej chlapie kwasem żołądkowym, ale już z pH podobnym do wody. Zasada jest taka: im kwaśniej w żołądku tym zwieracz bardziej się zaciska, im mniej kwaśno bardziej się luzuje.
Dochodzimy do ostatecznego wniosku: mamy zgagę, ponieważ nie jest wystarczającą kwaśno w żołądku. W takiej sytuacji należy zakwasić żołądek, a nie zneutralizować, jak czyni to medycyna akademicka.
Jakie są konsekwencje neutralności czy mało zakwaszonego żołądka?
Jeżeli jemy tłuszcze, węglowodany, cukry proste organizm dobrze radzi sobie z ich trawieniem. Problem pojawia się przy spożywaniu białek, jak na przykład: mięso, sery, warzywa. Białko składa się z poszczególnych aminokwasów i to aminokwasy potrzebuje nasz organizm do samodzielnego budowania innych potrzebnych mu białek i substancji. Sam tego nie zrobi, potrzebuje mieć substraty, które mu dostarczymy.
Jeżeli żołądek ma kwasowość powyżej pH – 3, to nie wchłanianych jest wiele substancji. Przy kwasowości pH 6-7, żołądek praktycznie nie pracuje. Polega to na tym, że białka z mięsa czy warzyw nie są do końca strawione. Strawione czyli podzielone na aminokwasy. Do takiego procesu potrzebny jest kwas solny, pepsyna i wiele innych substancji.
Nie strawione białko gnije. Tu nie ma problemu, ponieważ przejdzie przez dwunastnice do jelita cienkiego, grubego i zostanie wydalone z organizmu. Problem jest, gdy niestrawione białko trafi do krwiobiegu.
Wtedy układ odpornościowy widzi obce ciało i zaczyna go zwalczać.
Konsekwencje tej wojny mogą być destrukcyjne dla organizmu:
bóle kolan,
depresje,
bezsenność,
silny kaszel,
problemy skórne: egzema, wysypki, plamy itd.
astmę,
zawał serca,
bóle głowy,
anemie,
niestrawione białka mogą być alergenami, co powoduje alergie,
niemożność wytworzenia białek przez organizm, powoduje wiele innych chorób.
Wszystko to dzieje się, ponieważ nie mamy dobrze zakwaszonego żołądka!
Wystarczy zakwasić go, aby pozbyć się wiele chorób! Oczywiście, że dolegliwości powstają z różnych przyczyn, ale warto sprawdzić stan żołądka. A nóż…
Jak zakwasić żołądek?
Najpierw sprawdźmy stan zakwaszenia naszego żołądka.
Należy wypić pół do 3/4 szklanki wody z połową łyżeczki sody oczyszczonej. Mieszamy miksturę i pijemy rano na czczo, kiedy wstaniemy z łóżka. Następnie mierzymy czas od wypicia sody z wodą do odbicia się w żołądku. Roztwór sodu połączony z kwasem żołądkowym zaczyna reagować, wydziela dwutlenek węgla i dochodzi do „beknięcia”.
Jak szybko ma się nam odbić?
Od 90 sekund, maksymalnie do 3 minut. Jeżeli się nie odbije, to znaczy, że kwas solny ma za wysokie pH – żołądek jest niedokwaszony. Jeżeli odbije się do 90 sekund, to mamy nadkwasowość. Test jest 99,5% adekwatny. Robimy go co jakiś czas, aby sprawdzić stan żołądka.
Jednak najlepiej bezpośrednio zbadać pH soków żołądkowych za pomocą gastroskopii (tylko takich badań praktycznie się nie robi).
Wymienię kilka metod zakwaszania żołądka, które należy połączyć w zależności od potrzeb:
używanie witaminy C w proszku przy jedzeniu. Uwalnia się żelazo i zakwasza żołądek.
Na 15 minut przed posiłkiem, należy wymieszać 1/4-1/2 szklanki wody z 2 łyżkami octu jabłkowego i wypić. Po kilkunastu minutach żołądek powinien wydzielać soki. Dzięki temu nie jest on ciężki po zjedzeniu posiłku, nie ma wzdęć czy burczenia. To są wyniki złego trawienia.
Nalewka z piołunu – należy zrobić sobie kurację przez 10 dni. Codziennie rano wypić piołun wymieszany z wodą. Piołun niszczy szereg pasożytów, ale również nie można go długo stosować, gdyż na przykład wpływa negatywnie na wzrok. Uwaga w przypadku dzieci.
Kolejna metoda to, wlanie na język kilka kropli żołądkowych z gencjaną. Gorzki smak na języku powoduje wydzielanie kwasu solnego.
Jeżeli powyższe metody nie działają, to pozostaje kupić kwas solny z betainą i pepsyną w kapsułkach (Betaina HCL). Spożywamy z jedzeniem. Jednak ta metoda jest tylko dla osób z dużą wiedzą, ponieważ mogą wystąpić problemy, szczególnie kiedy śluzówka jest osłabiona. Dlatego należy skonsultować to z lekarzem lub specjalistą. Metoda nie dla dzieci.
Uwaga!
Osoby z wrzodami żołądka lub uszkodzoną śluzówką żołądka, mogą odczuwać ból. Polecam najpierw wyleczyć wrzody i śluzówkę, a dopiero później wrócić do zakwaszania żołądka. Jeżeli masz wrzody żołądka nie możesz używać kwasu jabłkowego.

źródło: Jerzy Zięba ” Znaczenie kwasu solnego”
Zapomnij o zwodniczych reklamach – potrzebujesz kwasu a nie leków zobojętniających!
Entuzjaści zdrowia powtarzają to od dziesięcioleci: „Jesteś tym, co jesz”. Problemem w tym, że się mylą! Nie jesteśmy tym, co jemy, ale tym, co przyswajamy.
Nawet najlepsza na Ziemi dieta nie będzie w stanie zapewnić nam zdrowia, jeśli będzie brakowało nam ważnego składnika: kwasu żołądkowego. Tak jest – kwasu. W tym przypadku jest to kwas solny. Nie możemy wchłaniać istotnych dla zdrowia substancji odżywczych, jeśli ta istotna część układu pokarmowego jest niszczona przez leki zobojętniające lub jeśli urodziliśmy się ze skłonnością do niedoboru kwasu solnego w soku żołądkowym, bądź jeśli nasz żołądek został uszkodzony przez śmieciowe pokarmy, alkohol, tytoń, stres i narkotyki.
Propaganda firm farmaceutycznych wmawia nam, że „nadmiar kwasu” musi być zneutralizowany. To jest bezczelne, wyrachowane kłamstwo! Kłamstwo wycenione na siedem miliardów amerykańskich dolarów, jest to bowiem kwota, jaką firmy farmaceutyczne zarabiają co roku, sprzedając swoje mocno szkodliwe leki zobojętniające sok żołądkowy i środki zobojętniające kwas. Ich zyski rosną z roku na rok – problemów z górną częścią układu pokarmowego przybywa i leki na żołądek stanowią największą pulę leków sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych.
W profesjonalnym magazynie Orthopedic Surgeon {Chirurg ortopeda) czytamy: „Leki zobojętniające sok żołądkowy, które tak wiele osób często przyjmuje, są tak niebezpieczne, że zostałyby wycofane z rynku, gdyby kartele farmaceutyczne nie były tak silne. Od dziesięcioleci wiadomo, że za każdym razem, kiedy są przyjmowane, pozbawiają kości od 130 do 300 mg wapnia. Zawierają aluminium, i przyczyniają się do choroby Alzheimera”.
Natura nie wprowadziła kwasu do naszych żołądków po to, by firmy farmaceutyczne mogły zarabiać miliardy, ograniczając jego działanie. Natura miała dobry powód umieszczając go tam – jest on absolutnie niezbędny dla zdrowia. Nasz kwas żołądkowy jest tak silny, że może w ciągu godziny zredukować najtwardszy stek do mięsnej zupy. Proszę wyobrazić sobie, co dzieje się z nim, gdy trafi do żołądka z niedoborem kwasu solnego w soku żołądkowym: niestrawność, złe wchłanianie pokarmu, a czasem nieprzyjemne objawy, takie jak wzdęcia, pieczenie, gazy i od¬bijanie – wszystko to nie dlatego, że kwasu jest za dużo, ale że za mało. Ponieważ istnieje niewiele objawów ostrzegawczych, zespół złego wchłaniania może nara¬stać przez wiele lat, co prowadzi do powolnego zagłodzenia. W rezultacie kości rozpadają się, pojawiają się choroby zwyrodnieniowe, ostre i przewlekłe zakażenia wywoływane przez bakterie, które są łatwo zabijane przez normalny kwas żołądkowy, oraz nowotwory.
 • 2

aniajlover
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 2981 postów
 • Pomógł: 88
234
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Puławy
 • Płeć:Kobieta
 • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
 • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
 • Wzrost [cm]:155
 • Waga [kg]:48

Napisano 11 miesięcy temu

Re: Zakwaszenie żołądka i jego wpływ na zdrowie
Haroldek bardzo dobry artykuł!
Dobrze ze wspomniałeś o tym :)
 • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 5442 postów
 • Pomógł: 172
386
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:6 lat
 • Wzrost [cm]:168
 • Przysiad [kg]:82,5
 • Wyciskanie [kg]:70
 • Martwy ciąg [kg]:90
 • Waga [kg]:70

Napisano 11 miesięcy temu

Re: Zakwaszenie żołądka i jego wpływ na zdrowie

Źródło Jerzy Zięba nie przekonuje mnie w żadnym aspekcie :). Niestety, ale temu Panu trudno zaufać ;).


 • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Haroldek48
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 4529 postów
 • Pomógł: 161
594
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
  nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
 • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
 • Wzrost [cm]:175
 • Biceps [cm] :48
 • Klatka piersiowa [cm]:128
 • Pas [cm]:84
 • Udo [cm]:67
 • Przysiad [kg]:170 x 2
 • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
 • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
 • Waga [kg]:86

Napisano 11 miesięcy temu

Re: Zakwaszenie żołądka i jego wpływ na zdrowie
Ale daje do myślenia dużo jego porad w moim przypadku i moich znajomych jego porady się sprawdzily chocoazby z wodą utleniania i leczeniu pierwszych objawów przeziębienia
Dużo się przekonalem na własnej skórze
 • 0

Abetalipoproteinemia
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 5442 postów
 • Pomógł: 172
386
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:6 lat
 • Wzrost [cm]:168
 • Przysiad [kg]:82,5
 • Wyciskanie [kg]:70
 • Martwy ciąg [kg]:90
 • Waga [kg]:70

Napisano 10 miesięcy temu

Re: Zakwaszenie żołądka i jego wpływ na zdrowie

Super, że tak się stało :)! Osobiście jednak masa jego poglądów naukowych jest dla mnie trudna do zaakceptowania, ale cieszę się niezmiernie że jednak niektóre jego porady pomagają. Może sam wypróbuję.


 • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Robsonnwz
 • Użytkownik
 • PipPip
 • 84 postów
 • Pomógł: 1
5
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Siłownia,wędkarstwo,
 • Staż [miesiące]:8 lat
 • Wzrost [cm]:180
 • Biceps [cm] :42
 • Klatka piersiowa [cm]:115
 • Pas [cm]:87
 • Udo [cm]:60
 • Wyciskanie [kg]:120
 • Martwy ciąg [kg]:nie robię tego
 • Waga [kg]:88

Napisano 10 miesięcy temu

Re: Zakwaszenie żołądka i jego wpływ na zdrowie
Temat bardzo ciekawy bardzo pomocny dużo się dowiedziałem.
 • 0

Mosik
 • Użytkownik
 • 5 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:PL :D
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:sporty siłowe
  historia

Napisano 4 miesiące temu

Re: Zakwaszenie żołądka i jego wpływ na zdrowie

No niby źródło niedobre ale przynajmniej daje cos do pomyslenia dzieki ;)


 • 0

Don't stop me now!
Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019