Skocz do zawartości


Zdjęcie

skręcona kostka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_buffalo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: skręcona kostka
Kurde czytałem tego posty w tym temacie w poniedziałek a we wtorek skeciłem kostke - trzy tygodnie w gipsie - zobaczymy co dalej :(
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skręcona kostka

Kurde czytałem tego posty w tym temacie w poniedziałek a we wtorek skeciłem kostke - trzy tygodnie w gipsie - zobaczymy co dalej :(


współczuje to cholernie wkurzajace, jak czlowiek jest "unieruchomiony" przez taki glupi uraz, a jak sie wyleczy ( a trwa to długo) to dalej trzeba mocno uważać :?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: skręcona kostka
najbardziej upierdliwa z tym bucikiem na nodze jest ...kąpiel, trzeba ostro w tej łazience nagimnastykować się.
  • 0

budo_buffalo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: skręcona kostka
mam tylko prysznic wiec wstawieam sobie fikoł szkita na zewnątrz i sie pluskam :-)
  • 0

budo_scattergun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: skręcona kostka

najbardziej upierdliwa z tym bucikiem na nodze jest ...kąpiel, trzeba ostro w tej łazience nagimnastykować się.


Dlatego orteza jest "debeściakiem". Stabilizuje staw tak jak gips. A w razie konieczności ściągasz, włazisz pod prysznic (ostrożnie, bez obciążania kostki oczywiście), przy okazji możesz zaaplikować maści, a potem ubierasz :) Pełna kultura.
W przypadku skręceń gips to porażka totalna.

U mnie chcieli mnie najpierw w gips, potem w jakowyś "lekki gips", ale po przyciśnięciu łapiducha, przyznał że orteza jest równie dobra. Nawet poinstruował gdzie i jak kupić.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: skręcona kostka
odświeżam kotleta. Ja sobie skręciłem w styczniu. dziś jeszcze jak stopę podnoszę to boli. Ćwiczę i biegam ale nogę czuje :(
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: skręcona kostka
Twoja kostka to leszpy kotlecik niż ten temat :wink:
Od jak dawna cię boli i jaki to jest ból? jak siniak(czyli takie tam obolałe) czy mocniej?
No i czy było to lekkie skręcenie, że poszła torebka stawowa czy mocniejsze?
A no i jak długo siedziałeś w białym buciku?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: skręcona kostka
bez bucika.
Zdjęcie nie wykazało złamania, tylko widać było opuchliznę, która zresztą lekka nadal jest. Pni kochana doktor powiedziała, że nic mi nie jest poważnego, że mam po oszczędzać nogę oraz zapisać się na terapie magnetyczną. Na terapie z uwagi na godziny pracy ie mogłem uczęszczać, przez miesiąc bardzo nogę oszczędzałem.

Teraz zacząłem biegać, i spoko, ale nogę czuję, i nie mogę stopy do góry całkowicie wygiąć...
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: skręcona kostka
No mi właśnie też kostka skręcona tak dawno temu zaczęła trochę dawać o sobie znać po niefartownym kopaniu w worek, a także po treningach.

Ogólnie polecam usztywniacz, nawet najbardziej badziewny - mój kosztował chyba z 15zł, może trochę więcej: taka pianka + dwie rzepy. Swoją rolę spełnia doskonale - po ćwiczeniu w nim kostka nie boli ;)
  • 0

budo_scattergun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: skręcona kostka

Ogólnie polecam usztywniacz, nawet najbardziej badziewny - mój kosztował chyba z 15zł, może trochę więcej: taka pianka + dwie rzepy. Swoją rolę spełnia doskonale - po ćwiczeniu w nim kostka nie boli ;)


Jest tylko jeden problem ze stosowaniem stabilizatorów i innych "usztywniaczy". Taki mianowicie, że wspomagają one stabilizację stawu (no i to mają robić), ale jeśli organizm się przyzwyczai - to mięśnie które powinny staw stabilizować mogą się osłabić (bo już nie muszą pracować tak intensywnie jak kiedyś).

Reasumując: dobra rzecz, ale trzeba pamiętać że tylko przejściowo. Długotrwałe stosowanie może przynieść efekty odmienne od oczekiwanych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024