Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący szukający pomocy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Azeliaz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początkujący szukający pomocy.

Witam. Mam 24 lata. Nie znam się na suplementach zawsze byłem do nich sceptycznie nastawiony ale od miesiąca na siłowni nic się nie zmienia.

Wzrost 172

Waga 70 KG

pas 88

brzuch 89 CM

 

Tutaj mam problem. Bardzo często i dużo jem po prostu co chwile jestem głodny, jeżeli są to warzywa owoce to jeszcze szybciej robię się głodny\. Nic na wadze ani w cm nie spada. Wszystko odkłada mi się na brzuch. Zaczynało od przodu brzucha teraz zaczyna wchodzić na "boczki" Pije tylko wódę niegazowaną. Staram się nie jeść fastfoodowy itp. Zastanawiałem się nad spalaczem tłuszczu. Potrzebuje czegoś bezpiecznego w miarę szybkiego. Jestem w stanie biegać więcej. Co do treningów na barki i ręcę mam to ograniczone ze względu na nawykowe skręcenie barków. ( Nie mogę przeciążyć ).

Zależy mi na płaskim brzuchu tylko to. Co proponujecie ?

 

Trening na siłowni to co 2 dzień bieżnia po około 45 min biegu. Potem z 3 ćwiczenia na brzuch. Brzuszki czy inne ćwiczenia na brzuch poprzez wykorzystanie maszyn.

Co 2 trening staram się dodać coś na biceps barki triceps itp


  • 0

BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący szukający pomocy.

Na początek najlepiej FBW się spisze. Jak na swój wzrost to nie jesteś za grupy z tego co widzę po wadze.

Wylicz sobie swoje zapotrzebowanie kcal i odejmij od tego na początek 200. Pamiętaj, że jak się głodzisz, to tak na prawdę to jest jeszcze gorsze, bo organizm spowalnia z metabolizmem, wtedy też leci kortyzol i ogólnie organizm jest w stresie. Trzymaj miskę, trenuj i odpoczywaj bo to najważniejsze.

Co do supli, to na początek bym zrezygnował ze spalacza, dorzucisz go potem, wtedy kiedy już na pewno będzie stagnacja. 

Możesz dac kreatynę przed i po treningu 5 gram. Najlepiej mono - czyli tanio i dobrze.

Jak ciągle męczy Cię głód, to staraj się jeść pożywienie objętościowe, czyli takie, gdzie masz mało kcal, ale ilościowo jest dużo tego, czyli brokuły, kalafior, kurczak, ziemniaki. Niektóre owoce mają wysoki indeks glikemiczny, więc na to też warto zwrócić uwage, bo może podnieść cukier we krwii, co też się przekłada na zwiększony apetyt. Możesz też uzupełniać błonnik ,który świetnie zapycha, ja stosuję Top Shape (Scitec) jest tam glukkomannan, świetny błonnik, który pęcznieje w żołądku i "zapycha" go. Oprócz tego błonnik ten ma zdolności obniżenia złego cholesterolu. 

Pij dużo wody, bo czasami to nie głód a tak na prawdę pragnienie powoduje, że jesteśmy głodni. Po posiłku staraj się też czymś od razu zająć na jakieś min. 20 minut, po takim czasie juz enzymy trawienne itp powinno przestać działać i nie powinieneś odczuwać głodu.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący szukający pomocy.

Na początek najlepiej FBW się spisze. Jak na swój wzrost to nie jesteś za grupy z tego co widzę po wadze.

Wylicz sobie swoje zapotrzebowanie kcal i odejmij od tego na początek 200. Pamiętaj, że jak się głodzisz, to tak na prawdę to jest jeszcze gorsze, bo organizm spowalnia z metabolizmem, wtedy też leci kortyzol i ogólnie organizm jest w stresie. Trzymaj miskę, trenuj i odpoczywaj bo to najważniejsze.

Co do supli, to na początek bym zrezygnował ze spalacza, dorzucisz go potem, wtedy kiedy już na pewno będzie stagnacja. 

Możesz dac kreatynę przed i po treningu 5 gram. Najlepiej mono - czyli tanio i dobrze.

Jak ciągle męczy Cię głód, to staraj się jeść pożywienie objętościowe, czyli takie, gdzie masz mało kcal, ale ilościowo jest dużo tego, czyli brokuły, kalafior, kurczak, ziemniaki. Niektóre owoce mają wysoki indeks glikemiczny, więc na to też warto zwrócić uwage, bo może podnieść cukier we krwii, co też się przekłada na zwiększony apetyt. Możesz też uzupełniać błonnik ,który świetnie zapycha, ja stosuję Top Shape (Scitec) jest tam glukkomannan, świetny błonnik, który pęcznieje w żołądku i "zapycha" go. Oprócz tego błonnik ten ma zdolności obniżenia złego cholesterolu. 

Pij dużo wody, bo czasami to nie głód a tak na prawdę pragnienie powoduje, że jesteśmy głodni. Po posiłku staraj się też czymś od razu zająć na jakieś min. 20 minut, po takim czasie juz enzymy trawienne itp powinno przestać działać i nie powinieneś odczuwać głodu.

 

W zasadzie nic dodać nic ująć ;) Możesz dodać do diety większą ilość zielonej herbaty, z rana pić pokrzywę do zwiększenia diurezy i pozbycia się wody, która idzie w pierwszej fazie odchudzania. Mono około treningowo jak najbardziej, polecam dodać glutaminę.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024