Skocz do zawartości


Zdjęcie

(Pytanie/Pomoc) Ćwiczenia,dieta oraz zapotrzebowanie kcl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

JORDINHO
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

(Pytanie/Pomoc) Ćwiczenia,dieta oraz zapotrzebowanie kcl

Siemka

Drodzy forumowicze, chciałbym Was zapytać o parę spraw związanych z ćwiczeniami oraz dietą,która pozwoli mi zmienić sylwetkę.

Zanim zacznę opiszę parę spraw.A więc zaczynam.
Gdy bylem młody byłem chudym chłopakiem,ale gdy przyszedł czas gimnazjum strasznie się przez te 3 lata roztyłem.
Dość długo żyłem w świecie ''grubaska'' bo aż do końca 4 klasy tech.  W drugim semestrze(4 klasy) w życiu znalazła się motywacja (dobra motywacja,która góry potrafi przenieść ;) ). Od 23 lutego do połowy sierpnia z wagi 138 kg zjechałem do 96 kg. Zanim udało się wejść na drogę,błądziłem i szukałem w internecie informacji co zrobić ,aby waga zleciała w dół.Przeczytałem sporo artykułów i guzik wiedziałem,dopiero jakiś gdześ przeczytałem ,że należy mieć ujemny bilans kaloryczny. Dzięki temu udało mi się schudnąć.Aby nie lecieć na samej diecie dorzuciłem codzenne biegi po 3-4 km z muzyką w uszach :) A więc reasumując tą cześc mojej opowieści mam trochę tłuszczu do zbycia =D jeżeli potrzebne są zdjęcia wstawi.

A teraz koniec smętów,przechodzimy do konkretów.

Co muszę zrobić,aby przybrać trochę masy mięśniowej ( i trochę nabrać zarysów mięśni) a zgubić ten tłuszcz co mam (brzuch,boki/biodra,na ramionach)?
Jak muszę się odrzywiać? Chodzi mi o bilans kaloryczny? bo chyba on tutaj też odgrywa dużą rolę?
Czy mam jeść mniej (ujemny bilnas),ale dieta bogata w białko? Jeść tyle samo tylko że duzo białka? Czy jessć wiecej i dużo białka. A moze inaczej?
Co mogę jeść z produktów łatwo dostępnych,albo powszechnie dostsępnych.
Tylko nie piszczcie,że ''łosoś w zalewie truflowej ... z mechem tadżckim =D)
Wiem że jogurty,kurczaki - drób,serki,jaja ,ryż,kasza i tyle co wiem =D

 

Żeby odczuć jakieś efekty ile muszę odbyć treningów w tygodniu

Pozdrawiam Was i licze na Waszą pomoc :)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: (Pytanie/Pomoc) Ćwiczenia,dieta oraz zapotrzebowanie kcl

Witaj

Super, że podjąłeś takie wyzwanie! To już szacun, tylko zgubić kilogramów! 

Okej, teraz co do Twojej sytuacji.. Właśnie lipnie podjąć decyzję bez zdjęć, bez widoku Twojej sylwetki.. Bo być może trzeba będzie jeszcze zjechać z wagą w dół. Hm.. No ale jeśli byś chciał przybrać masy mięśniowej to trzeba być na dodatnim bilansie kalorycznym. Co do diety, to już sprawa indywidualna jak kto co je. Można na tłuszczówce można na wysokowęglowodanowej diecie przybierać na wadzę. Bogata w białko nie jest. 

Z łatwo dostępnych produktów polecam ; ryby, mięso, jaja, warzywa, owoce, kasze, ryż, ziemniaki, olej kokosowy, smalec,masło. 

Ilość treningów zależy od Ciebie, może być ich nawet 5 a nawet 3 :)

Ale od siebie dodam, że może warto by było na początku pobyć trochę na zerowym bilansie kalorycznym(Twoim zapotrzebowaniu) i zobaczyć co się będzie działo, jak dodasz trening siłowy

Pozdrawiam.


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: (Pytanie/Pomoc) Ćwiczenia,dieta oraz zapotrzebowanie kcl

Co muszę zrobić,aby przybrać trochę masy mięśniowej ( i trochę nabrać zarysów mięśni) a zgubić ten tłuszcz co mam (brzuch,boki/biodra,na ramionach)?

Jak muszę się odrzywiać? Chodzi mi o bilans kaloryczny? bo chyba on tutaj też odgrywa dużą rolę?
Czy mam jeść mniej (ujemny bilnas),ale dieta bogata w białko? Jeść tyle samo tylko że duzo białka? Czy jessć wiecej i dużo białka. A moze inaczej?
Co mogę jeść z produktów łatwo dostępnych,albo powszechnie dostsępnych.
Tylko nie piszczcie,że ''łosoś w zalewie truflowej ... z mechem tadżckim =D)
Wiem że jogurty,kurczaki - drób,serki,jaja ,ryż,kasza i tyle co wiem =D

Żeby odczuć jakieś efekty ile muszę odbyć treningów w tygodniu

 

1. Musisz zdecydować co jest Twoim celem: budowa masy czy redukcja tkanki tłuszczowej i spadek wagi? Każdy z nich diametralnie różni się od siebie i rządzi się swoimi prawami.

2. Bilans kaloryczny wyliczasz samodzielnie, skorzystaj z wątku KOMPENDIUM WIEDZY O DIECIE. Znajdziesz tam wiele przydatnych wskazówek do samodzielnego określenia kaloryczności swojej diety.

3. Patrz punkt pierwszy. Ilość spożywanego jedzenia jest nierozerwalnie związana od celu jaki chcesz osiągnąć. Masa - więcej jedzenia, redukcja - mniej. W obu przypadkach białko odgrywa istotną rolę bo to główny budulec naszych mięśni.

4. Produkty w diecie w żaden sposób nie różnią się od tych stosowanych w codziennym życiu. Liczy się jedynie ich odpowiednia ilość

 

białko: jogurty, sery twarogowe i wiejskie, maślanki, kefiry, jajka, ryby (łosoś, tuńczyk, mintaj, makrela halibut, pstrąg, dorsz), mięso (drób, wołowina, chuda wieprzowina, podroby)

 

węgle: kasze, ryże, ciemne makarony, suszone i zwykłe owoce, płatki owsiane/gryczane/jaglane/ryżowe, 

 

tłuszcze: awokado, orzechy i masło orzechowe, ziarna (słonecznik, pestki dyni i moreli), niektóre ryby (jak np. wspomniana makrela czy łosoś), olej lniany, oliwa z oliwek, olej kokosowy, tran.

 

Do tego duuuuże ilości warzyw, które zawierają sporo mikroelementów oraz błonnika pozwalającego na zmniejszenie ilości głodu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024