Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana planu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Messik
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zmiana planu

Cześć,

dokładnie 1,5 msc temu pierwszy raz poszedłem na siłownię. Mam 20 lat, wzrost 171 i waga wówczas wynosiła 71,1 - 19,3% tkanki tłuszczowej, więc sporo jak na chłopa. Dodam, że jestem ektomorfikiem, czyli raczej przecinek, brak barków i klaty. 

 

Zacząłem wtedy trening FBW pod kątem redukcji, czyli 4-5 serii po 12-15 powtórzeń z krótkimi przerwami, 3-4x w tyg (dzien przerwy miedzy treningami), robiłem w ciągu jednego treningu 8 ćwiczeń (prawie wszystkie partie) dodatkowo po każdym treningu 15min. interwału (ok. 200kcal). Waga spadła już do 67, faktycznie widoczna jest różnica jeśli chodzi o znikający tłuszcz oraz utwardzenie mięśni, stwierdziłem że pora skończyć już z FBW i zacząć ćwiczyć poszczególne partie mięśniowe.

 

Dodam że diety jakoś się nie trzymam bo nie mam takiej potrzeby ani też czasu i pieniędzy by samemu sobie kupować i przyrządzać jedzenie, zacząłem po prostu odżywiać się zdrowo (ciemne pieczywo, zero cukrów, tylko woda, oliwa te sprawy) i bardziej pilnować białka. Chciałbym was teraz prosić o pomoc mianowicie z racji tego że jestem ekto najciężej będzie właśnie z poszerzeniem się, nie chcę zostawać zaraz kulturystą ale nawet najmniejsze widoczne poszerzenie barków i klaty by mnie zadowoliło, co polecacie? 
I jak trenować, dokładnie jakie partie mięśniowe na danym treningu łączyć, jeśli kończę z FBW? Przyjmę wszelkie wskazówki, żeby bez robienia masy jakkolwiek się wyrzeźbić i być mniejszym przecinkiem niż obecnie  :)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana planu

Witaj :)

Ale takie pytanie.. Skoro coś działa, dlaczego chcesz cokolwiek zmieniać. ? 1,5msc to też jakoś zbyt mało.. Ja bym tak poćwiczyła jakiś czas jeszcze, max 4msc a potem się bawiła w splity i nie splity. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana planu

Witam na forum. 
Szczerze trzymał bym się FBW jeszcze do jesienie a potem podbił kalorię i wszedł na SPLIT. 
Skoro aktualnie widzisz postęp nie widze sensu zmieniać. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024