Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kardio pomiędzy trenigami siłowymi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Kris99
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kardio pomiędzy trenigami siłowymi.

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy pomiędzy dniami treningowymi (Pn,Wt,Cz,Pt)  dobrym pomysłem będzie robienie typowego 30min/1h kardio lub interwałów. Nie planuje zrobić ogromnych mięśni (jak typowy koks :D) lecz fajnie wyrzeźbić ciało z powiedzmy "średnim"  wzrostem masy. Mam 190 cm wzrostu i 95 kg wagi i chciałbym zrzucić ten tłuszczyk na brzuszku :D. Mam dietę typowo na masę, ale gdy dojdę do tej co chce to przestane z niej korzystać.

 

P.S. Plan oraz dietę mam od  mojego trenera personalnego, ale wole mieć zdanie od różnych osób bo on twierdzi ze wystarczy tylko 10 min przed każdym treningiem. Jakie wy macie zdanie na ten temat.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio pomiędzy trenigami siłowymi.

Witaj

Tak można wykonywać trening cardio pomiędzy treningami siłowymi. Rzecz biorąc najlepiej jest robić je po treningu siłowym, lecz jeśli nie masz takiej możliwości to rób w wolne dni. 10 minut to trochę za mało.. to taka ala rozgrzewka bym powiedziała :) Możesz zaplanować sobie po 2 treningi cardio i interwały w tygodniu. 

Pozdrawiam.


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio pomiędzy trenigami siłowymi.

Ale zaraz zaraz, 190/95, dieta na masę, 4 dni treningowe (siłowe?), a celem spalenie tłuszczu?

Twój trener mierzył poziom bf? Może się z nim jakoś nie dogadałeś?

Co do pytania to tak, możesz dodać jakąkolwiek formę ruchu, skupiając się na reakcji organizmu, może być mu za dużo. A może i nie. To zależy też od "życiowych stresów", nie samego wysiłku.


  • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

Kris99
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio pomiędzy trenigami siłowymi.

Witaj

Tak można wykonywać trening cardio pomiędzy treningami siłowymi. Rzecz biorąc najlepiej jest robić je po treningu siłowym, lecz jeśli nie masz takiej możliwości to rób w wolne dni. 10 minut to trochę za mało.. to taka ala rozgrzewka bym powiedziała :) Możesz zaplanować sobie po 2 treningi cardio i interwały w tygodniu. 

Pozdrawiam.

Aha czyli nie ma przeciwwskazań do kardio/interwały w dni treningu siłowego. To jeszcze lepiej, bo wolałem wszystko w jeden dzień zrobić. Dzięki koleżanko.


Użytkownik Kris99 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Kris99
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio pomiędzy trenigami siłowymi.

Ale zaraz zaraz, 190/95, dieta na masę, 4 dni treningowe (siłowe?), a celem spalenie tłuszczu?

Twój trener mierzył poziom bf? Może się z nim jakoś nie dogadałeś?

Co do pytania to tak, możesz dodać jakąkolwiek formę ruchu, skupiając się na reakcji organizmu, może być mu za dużo. A może i nie. To zależy też od "życiowych stresów", nie samego wysiłku.

Nie, nie, celem nie jest spalenie tłuszczu a przyrost masy mięśniowej (stąd taki plan). Po prostu zapytałem, bo chciałbym też w małym stopniu spalić tłuszcz. Wiem, że nie da się połaczyć zbytnio "redukcji" z przyrostem mięśni ale warto spróbować, bo jak napisałem celem  nie jest zostanie "koksem". Dziekuję za pomoc.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio pomiędzy trenigami siłowymi.

Smiało możesz 15-20 minut robić interwałów po treningu siłowym. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024