Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie a budowa masy mięśnowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

sebax23
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Bieganie a budowa masy mięśnowej

Witam mam 17 lat, wzrost 173cm, waga 67kg

Chciałbym się dowiedzieć czy bieganie źle wpływa na rozwój masy mięśniowej gdyż w Grudniu 2016 miałem skręconą kostkę i nie mogłem biegać (Wspomnę tylko że przed kontuzją tylko biegałem po 8,10,16km i interwały), więc postanowiłem wykonywać treningi siłowe w domu kupiłem hantle i zacząłem ćwiczyć efekty mogłem zauważyć po 3 miesiącach np. biceps urósł mi z 30,3cm do 33cm. A waga z 62kg wzrosła do 70kg. Jednak gdy zacząłem biegać biceps nic mi nie urósł a nawet się zmniejszył i teraz mam 32,7cm mimo że ćwiczę 7 miesięcy kilka razy w tygodniu jedyne co to waga spadła do 67kg. I stąd moje pytanie o wpływ biegania na mięśnie.


  • 0

kukulim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie a budowa masy mięśnowej

Cześć, też kiedyś o to pytałem, ekspertem nie jestem, ale biegając spalałeś dużo kalorii i wychodziłeś na minus w bilansie kalorycznym, wiec tracisz na wadze redukując tłuszcz w większym stopniu, ale i mięśnie lecz w mniejszym stopniu. Ćwicząc siłowo byłeś na plusie kalorycznym i przybierałeś mięśnie i tłuszcz, pewnie mięśnie w większym stopniu zależy od diety. (biegałeś spalałeś 4 x 900 kal, ćwicząc 4 x 350, strzelam pewnie coś koło tego)

Podsumowując: będziesz tylko biegał, będziesz chudy. Trzeba biegać i ćwiczyć. Każdy jest inny więc musisz poeksperymentować jak dobrać treningi. Chyba najlepiej bieganie + fbw, ale ile razy co w tygodniu to ustalisz sam.

Ja biegałem 4x w tyg podobne dystanse, ale byłem już za chudy, a mięśni nie było widać. Teraz biegam tylko 2 razy w tygodniu a 3 razy fbw robię i są efekty. Waga stoi w miejscu a mięśnie jakby trochę urosły :) 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie a budowa masy mięśnowej

Prawdopodobnie kaloryczność zostawiłeś taka samą jak przy treningu siłowym ale BEZ BIEGANIA 
To jest normalne. TYLKO ŻE z drugiej strony w taki sposób budujesz bardziej jakościowy mięsień 
+ Panie jest lato więc to normalne że trochę więcej schodzi :)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024