Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

lkn
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem

W sumie zacznę od początku, ~78kilo, LUTY, początek masy, +6kg do maja, dość znacznie wzrósł poziom BF'a, myślę, że od początkowego 14-15 do 19-20%. Obecnie trwa 3 miesiąc redukcji, aktualna waga to 78, jak widać jest to ta sama waga co na początku, aczkolwiek widzę bardzo duży progres - więcej mięśni, mniej BF(~11). Od kilku tygodni waga zaczęła stać, jest to również spowodowane dość dużą nadwyżką kalorii przez kilka dni, obecnie wszystko wraca do normy - 2gi tydzień 2k kcal(140 białko, 90 tłuszcz, 180 węgli). Wydaje mi się, że podczas redukcji nie spaliłem zbyt dużo mięśni(jedynie klatka), tylko problem jest w tym, że 1. nie mam zdjęć/pomiarów z końca masy, 2. zacząłem suplementować kreatynę na początku redukcji. Jeżeli chodzi o aspekt psychiczny - coraz ciężej mi z tak dużym deficytem kalorycznym(był zmniejszany stopniowo). Na treningach mniej więcej daję radę, pomimo, że  czasem brakuje mi siły. Do końca czerwca byłem na IF więc nie wykonywałem aerobów, ostatnio do nich wróciłem, zacząłem od 10min po treningu, zobaczymy, czy będą efekty.

 

Tak więc moje pytania, przepraszam za rozwiązłość(pre-workout działa xD)

 

1. Kiedy powinienem zakończyć redukcje?(chciałbym dociągnąć do tego jednocyfrowego BF'a, psychicznie dam radę, tylko nie chciałbym spalić mięśni)

2. Co najlepiej poradzić na to, że waga stoi?(poza dorzuceniem treningu aerobowego)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem
Witaj
No jednocyfrowy %BF to nie lada wyzwanie. Czasami ciągnie się to latami, bo nie oszukujmy się nie da się tego zrobić w parę miesięcy :)
1. Redukcje kończysz wtedy, gdy osiągniesz swój zamierzony/wymarzony cel.
2. Może za niska kaloryka i za dużo treningów? Czasami metabolizm zwalnia i waga nie chce drgnąć.. Może czas na reverse diet..?
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


lkn
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem

Zależy kto jaki ma set point, mój to około 15-16%.

Reverse diet pośrednio prowadzi do przejścia na masę a wolałbym pozostać na redukcji+mój dzienny bilans ma margines błędu(xD)~200kcal, więc myślę, że średnio wyszłoby mi dokładanie po 100-200.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024