Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świeżak potrzebujący pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

freshstrength
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Świeżak potrzebujący pomocy

Cześć wszystkim! :)

Jestem piętnastolatkiem, który chciałby coś w swoim życiu odmienić. Wybór padł na siłownię (choć prawda jest taka że już od dłuższego czasu chciałem tam pójść :P). Zasadniczy błąd jaki popełniłem to chyba to, że poszedłem tam jako laik. Poszliśmy z kumplem  niby to się rozejrzeć, obcykać miejsca, tj. gdzie jest prysznic, szatnia itp. No ale co dalej? No to poprzeglądaliśmy maszyny, wykonaliśmy pierwsze ćwiczenia. Późniejsze zakwasy :( tylko utwierdziły w przekonaniu, że robiliśmy coś ( a może wszystko?) nieodpowiednio. W internecie wyczytałem na razie tyle, że potrzebne są dni nietreningowe, odpowiednia dieta i inne tym podobne szczegóły i szczególiki. Dziś, tym postem, chciałbym się zwrócić do Was o pomoc. Niestety nie mam nikogo kogo mógłbym się dopytać co i jak, a przecież niepoprawne wykonywanie ćwiczeń i bezsensowna dieta mogą tylko zaszkodzić, nigdy pomóc. 

 

Mam 1,85 m wzrostu i ważę 73 kg. Czuję się dobrze w swoim ciele i nigdy nie miałem żadnych problemów ze zwinnością, szybkością itp., a na szkolnym wfie radzę sobie z każdym ćwiczeniem/grą.  Moja dotychczasowa aktywność, to oprócz WFu rower, pływanie, wcześniej nawet biegałem i zamierzam to wznowić (w miarę czasu i chęci). Pomyślałem o siłowni ponieważ czuję się stosunkowo słaby i chciałbym wzmocnić się siłowo, no i oczywiście dobrze prezentować. Pewnie często to słyszycie :P

 

Moja dieta nie jest zbyt błyskotliwa. Oprócz typowych domowych posiłków mam wielkieeee tendencje do sięgania po fast-food, junk food, typu gotowe burgery, pizza, frytki itd. No i oczywiście słodycze (choć i tak je od dłuższego ograniczam i dobrze się z tym czuję). Ale choć mojego odżywiania dietetyk by nie pochwalił, nie mam tendencji do tycia, jestem raczej chudzielcem. Poza tym, piję od ponad roku i w dużych ilościach yerba mate, a więc dodatkowy zastrzyk mikro- i makroelementów, witamin, kofeiny. 

 

Byłbym naprawdę wdzięczny, gdyby ktoś znalazł czas na podanie przykładowego planu treningowego, jakichś rad odnośnie diety, i w ogóle wskazówek jak się zachowywać na siłowni i jak wykonywać ćwiczenia. Do tej pory moja zabawa na siłowni to były kompletnie bez sensu wykonywane ćwiczenia, tu nogi, to podciąganie na drążku, tu brzuszki, tu hantle, czyli ćwiczyłem wszystko i nic :(

 

Naprawdę dziękuję każdemu kto znalazł w sobie tyle chęci żeby przeczytać całość do końca :) i każdemu kto mi jakoś pomoże, oczywiście. 

 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Świeżak potrzebujący pomocy

Witam na forum. 
SPokojnie, każdy kiedyś zaczynał. 
Podsyłam przykładowy plan całego ciała na jednej sesji treningowej ;) 
 

Trening FBW: 
 
Nogi: Przysiady x 3 serii
Plecy: Podciągania x 3 serii 
Klatka: Płaska ławka wyciskanie hantlami x 3 serii 
Barki: żołnierskie x 3 serii 
Triceps: francuzy x 2 serii
Biceps: uginanie ramion 2 serii. 
Spięcia na łydki x 3 serii nie mniej niż 30 powtórzeń na serię. 
Ilość powtórzeń 12/10/8 i 12/10 odpowiednio. 
 
Brzuch:

Co do ćwiczeń zobacz nasz atlas ćwiczeń fabryki siły i tam zobaczysz technikę ćwiczeń :) 

  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024