Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redukcja tkanki tłuszczowej - nowy plan treningowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

PhiLambda
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Redukcja tkanki tłuszczowej - nowy plan treningowy

Witam wszystkich, mam 25 lat, mierzę 189cm, ważę 111,4kg a zatłuszczenie mojego ciała wynosi BF% = 29. W maju zacząłem walkę z nadwagą jak już nie otyłością. Ćwiczyłem trzy razy w tygodniu siłowo FBW 60 min oraz wykonywałem aeroby 20 min po treningu siłowym. W czerwcu odpuściłem i w ciągu całego miesiąca na siłowni byłem kilka razy. W lipcu zmobilizowałem się ponownie i wróciłem do systematycznych treningów tym razem z dietą redukcyjną (2531kcal 190B 190W 112T). Aeroby chciałbym zmienić na 15 min interwałów ale po treningu siłowym jestem tak wypompowany, że mam ledwo siłę na kręcenie 20 min na orbitreku wolnym tempem.

Aktualnie wykonuję:

3x8 przysiad ze sztangą

3x8 martwy ciąg

3x8 żołnierskie wyciskanie
3x8 wyciskanie sztangi leżąc płasko
3x8 prostowanie ramion na wyciągu

3x8 uginanie ramion sztanga

Wydaje mi się, że pora na zmianę planu treningowego. Co zalecacie?  Oraz ile dni w tygodniu trenować? Pozdrawiam.

 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja tkanki tłuszczowej - nowy plan treningowy
Witaj
Moze zmień na split 3-4dniowy.. A cardio/interwaly wrzuć w dzien nie treningowy.
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja tkanki tłuszczowej - nowy plan treningowy

 Ćwiczyłem trzy razy w tygodniu siłowo FBW 60 min oraz wykonywałem aeroby 20 min po treningu siłowym. W czerwcu odpuściłem i w ciągu całego miesiąca na siłowni byłem kilka razy. W lipcu zmobilizowałem się ponownie i wróciłem do systematycznych treningów tym razem z dietą redukcyjną

 

Czy któraś z opcji brzmi znajomo:

 

A. Pod koniec maja czułeś się jak z krzyża zdjęty, wypompowany, trudno było zasnąć, albo spać tak aby wstać wypoczętym. Treningi przestały cieszyć albo poprostu napawały obrzydzeniem. Przeklinałeś dietę. W ten sposób w czerwcu motywacja poprostu spadła i treningi jakimś cudem same zaczęły wypadać bo znajdywały się nagle ważniejsze rzeczy?

 

B. W czerwcu czułeś się dobrze ale nie widziałeś wielkich efektów, co zadziałało demotywująco. Przez co wpadły do diety nieplanowane kalorie i obsuwki treningowe?

 

C. Ogólnie nie jesteś przekonany ani do swojego planu treningowego ani dietetycznego. Marzysz o tym kiedy w końcu dobiegnie końca.

 

Czy dobrze zrozumiałem, że 3x w tygodniu wykonywałeś taki sam trening na tej samej intensywności?


  • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

PhiLambda
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja tkanki tłuszczowej - nowy plan treningowy

Najbardziej zbliżona opcja to:

B. W czerwcu czułeś się dobrze ale nie widziałeś wielkich efektów, co zadziałało demotywująco. Przez co wpadły do diety nieplanowane kalorie i obsuwki treningowe?

Jednak muszę zaznaczyć, że dietę zacząłem dopiero od lipca. Co do nieplanowanych kalorii to zgadza się, o ile w maju starałem się jeść zgodnie z zasadami zdrowego żywienia to w czerwcu często sięgałem po przetworzone jedzenie i fast foody. Siłownia odeszła na boczne tory. Przechodząc do pytania:

Czy dobrze zrozumiałem, że 3x w tygodniu wykonywałeś taki sam trening na tej samej intensywności?

Trzy razy w tygodniu wykonywałem ten sam trening, z czasem zwiększając obciążenie wraz z wzrostem siły.


Użytkownik PhiLambda edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

PhiLambda
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja tkanki tłuszczowej - nowy plan treningowy
Dziś byłem na siłowni, zastosowałem nowy trening FBW

TRENING A
Przysiady 5x5
Wyciskanie Leżąc 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wznosy bokiem 3x8
Biceps+Triceps 3x8
Allahy 3x8
Łydki 3x8

TRENING B
Martwy Ciąg Klasyczny 5x5
Wyciskanie Żołnierskie 5x5
Ściąganie drążka 5x5
Wyciskanie Wąsko 3x8
Biceps 3x8
Deska x3
Łydki 3x8

Dziś wjechał plan A, przed siłowym 10 min rozgrzewki na orbitreku, a po siłowym 9 min interwały 2:1 też orbitrek. Dziś zdecydowanie lepiej z wydolnością, po siłowym czułem się dobrze i miałem jeszcze energię na interwały. Zostanę przy takim planie.
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja tkanki tłuszczowej - nowy plan treningowy

Plan wygląda dobrze. 
+ miałeś dobre samopoczucie więc działaj śmiało. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024