Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

WillardMoort
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Rozwijanie domowej siłowni, StreetWorkout...
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:192
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć
Trzymam dietę, wylewam siódme poty na siłowni, a obwody jak stały tak stoją. Piszę na forum, mam nadzieję, że osoby bardziej doświadczone będą mogły mi pomóc.
 
Sprawa wygląda następująco. Już od ponad pół roku ćwiczę na siłowni. Zaczęliśmy razem ze znajomymi, powoli ekipa się wykruszyła i zostałem jedynym, który wciąż walczy o osiągnięcie postawionych celów. Od zawsze byłem bardzo chudy, co w połączeniu z moim wysokim wzrostem sprawia, że wyglądam jakby miał mnie zaraz wiatr porwać. Dlatego też celem moich treningów było zbudowanie trochę masy mięśniowej, wyrobienie sylwetki, z której byłbym dumny patrząc w lustro.
 
Przez pierwszy miesiąc, może dwa, rzeczywiście widziałem jakieś efekty. Trochę tego mięśnia dorzuciłem, nawet znajomi zaczęli zauważać zmiany. Przez ostatnie miesiące prowadzą ostrą walkę na siłowni, poprawiłem nieznacznie wyniki siłowe, ale mięśnie nic nie rosną. Jest to wkurzające kiedy człowiek daje z siebie wszystko i wygląda ciągle tak samo. Szczególnie że na siłowni widzę dużo osób ze znacznie większymi obwodami od moich. Wiem że trzeba być cierpliwym, ale powinienem też widzieć jakiś progres.
 
Myślałem o tym, żeby do diety wprowadzić jakieś odżywki. Kilka miesięcy suplementacji, intensywne treningi ale satysfakcja z osiągnięcia imponującej sylwetki pozostanie na wiele lat. Nie brałem wcześniej żadnych odżywek, myślałem o wypróbowaniu Mass ATTACK - podobno jest to najsilniejszy produkt na zbudowanie masy mięśniowej. Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za każdą opinię i poradę.

  • 0

EthanOweque
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

Hipertrofia mięśniowa, czyli rozrost istniejących już włókien mięśniowych, jest procesem wieloetapowym o którym pisano książki. Ludzie poświęcają swoje kariery studiowaniu tego fenomenu. Te fakty podkreślają tylko jak złożony jest to proces i jak wiele aspektów go reguluje. Jednakże, jak sam zauważyłeś, wielu osobom osiągnięcie celu zbudowania. Jest to możliwe ponieważ w swojej złożoności sprowadza się on do dwóch podstawowych założeń:

1. Dostarczenia nadwyżki kalorycznej, czyli spożywania więcej kalorii niż spalasz, tak żeby organizm miał energię na dokładanie nowych cegiełek.

2. Zapewnienie impulsu do wzrostu. W przypadku rozbudowy masy mięśniowej impulsem do wzrostu będzie napięcie na włókna mięśniowe, powstające w trakcie wykonywania treningu siłowego.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie - myślę że dobrze będzie jeśli zaczniesz korzystać z jakichś suplementów, szczególnie jeśli będzie to odżywka Mass attack.  Zawiera ona tak szeroki zakres różnych składów że pomoże w zrealizowaniu tych dwóch podstawowych wymogów wymienionych powyżej. Będzie dostarczać materiałów pod rozbudowę tkanek i dodatkowo stymulować organizm do wykonywania intensywniejszych treningów.

 

Oczywiście polecam przyjrzeć się tym fundamentom, to znaczy treningowi i diecie. To one stoją u podstaw każdej imponującej sylwetki. Z drugiej strony jak wybierzesz Mass attack to gratis otrzymasz dopasowany do Ciebie plan diety na masę, więc będziesz miał dwie pieczenie na jednym ogniu. 


  • 0

Donaldtrex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć
Jeśli masz zdecydować się na jakąś odżywkę to Mass ATTACK będzie chyba najlepszym wyborem. Nie znam innych suplementów, które posiadają tak komplementarny skład. W każdej porcji masz mieszankę białka i węglowodanów, podstawa każdego produktu na masę. Białko stymuluje mięśnie do wzrostu, węglowodany wspomagają regenerację i sprzyjają oksydacji, co poprawia wyniki siłowe. Co najlepsze, białko i węglowodany występują w proporcji bliskiej 1:1 co jest zdecydowanie najlepsze dla budowania jakościowej masy mięśniowej. Często można spotkać odżywki zawierające znaczną przewagę węglowodanów, które dodatkowo zaleca się nakładać miarką rozmiaru chochli. Zbyt dużo węglowodanów prowadzi do zaburzenia funkcjonowania gospodarki glukozowo-insulinowej i zalewania sylwetki. Co gorsze, negatywnie wpływa na wrażliwość insulinową, co tylko utrudnia budowanie masy. Węglowodany trzeba mądrze porcjować, według mnie Mass ATTACK zawiera idealną wręcz ich ilość.
 
Wybierając ten akurat produkt zaoszczędzisz też na innych suplementach, bo w każdej porcji znajdziesz kreatynę, BCAA, fitosterole, kolagen. Wszystko to sprawdzone składniki, które powinny być suplementowane przez każdego, kto trenuje na siłowni. Jeśli wcześniej miałeś problemy z budowaniem masy to po takiej kombinacji na pewno zobaczysz dobre efekty. Lepiej też żebyś miał wszystko w jednej odżywce i nie musiał tracić przez dobieranie każdego z tych suplementów oddzielnie.

  • 1

WillardMoort
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Rozwijanie domowej siłowni, StreetWorkout...
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:192
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć
Dzięki za pomoc. Tak jak pisałem, o trening i dietę dobrze dbam.
Nie jem żadnych fast-foodów, odstawiłem kompletnie cukier - czuję się dzięki temu znacznie lepiej, mój metabolizm się bardzo napędził. Nie chcę już wracać do takich pokarmów. Czasem znajomi mówią żebym zjadł kebaba czy hamburgera, to masa pójdzie do góry. Nie chcę jednak zostać zapaśnikiem sumo. Zależy mi na jakościowej masie mięśniowej - sześciopak musi być. :) Dlatego też chciałem wypróbować Mass Attack. Dużo łatwiej będzie trzymać się diety, kiedy będę miał jasny plan żywieniowy ułożony pod moje potrzeby przez dietetyków.
 
Mam jeszcze pytanie. Wiem że w Mass Attack jest kreatyna, ale myślicie, że warto abym zakupił jeszcze oddzielnie jakąś kreatynę i przyjmował?

  • 0

Okinamaklina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Robienie klaty w poniedziałek

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

W każdej porcji mass attack znajdziesz ponad 3 gramy kreatyny. Zakładając że codziennie przyjmujesz porcję to nie będzie najmniejszej potrzeby kupowania dodatkowych suplementów. Mass attackiem załatwisz wszystkie najważniejsze produkty. 

 

Zamiast myśleć nad wydawaniem pieniędzy na inne suplementy, lepiej skup się na tym żeby w 100% realizować tą dietę, którą otrzymasz do zamówionego mass attack.


  • 0

achramczyk72

achramczyk72
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć
Zobaczysz lepsze efekty jeśli zrobisz ładowanie 5 dniowe kreatyną, a potem będziesz tylko utrzymywał dawkę na stałym poziomie. Podczas ładowania bierzesz nawet 20 gramów dziennie, ale nasycenie jest momentalne i już po tygodniu widzisz wzrost ciężarów na treningach nawet o kilka procent.
 
Mass attack jest dobry, z pewnością znacznie lepszy od klasycznych gainerów. Zawiera całą serię sprawdzonych składników, które obowiązkowo powinny być przyjmowane przez osoby budujące masę mięśniową. Być może z takim składem zasługuje na miano najsilniejszej odżywki, jednak wciąż jest to jeden produkt. Kupując kilka różnych suplementów, można zawsze lepiej kontrolować podaż poszczególnych składników i realizować takie protokoły jak na przykład ładowanie kreatyną.

  • 0

Okinamaklina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Robienie klaty w poniedziałek

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

Tylko większość tych protokołów ma zastosowanie bardziej teoretyczne. 

Ładowanie kreatyną - było modne kilkanaście lat temu, teraz jest już tylko stosowane w badaniach i to tylko dlatego żeby skrócić czas badania i ograniczyć jego koszty. Kreatynę można przyjmować przez cały rok i nie ma to żadnych skutków ubocznych, a dodatkowo jest skuteczniejsze niż cykliczne ładowanie. Odradzałbym wręcz takie ładowanie - kreatyna potrafi gromadzić wodę w układzie pokarmowym i dawka 20 gramów potrafi przysporzyć problemów z ciągłym chodzeniem do toalety.

 

Zawartość kreatyny w mass ATTACK jest wręcz podręcznikowa. Znajduje się jej na tyle dużo, aby można było osiągnąć pełne nasycenie mięśni kreatyną. Potwierdzają to wszystkie rzetelne badania nad kreatyną. Dodatkowym w mass ATTACK dodane są węglowodany, które przyspieszą transport cząsteczek kreatyny do wnętrza komórek mięśniowych.


  • 0

baradziej65

baradziej65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

Pełna hipertrofia i hiperplazja masy mięśniowej jest możliwa w warunkach odpowiedniej podaży energetycznej, podaży aminokwasów strukturalnych i odpowiednio wysokiego stopnia przebudowy struktur białkowych. W warunkach klinicznych precyzyjne pomiary przyrostów masy mięśniowej dokonuje się za pomocą mierzenia ilości aminokwasów włączanych do komórek mięśniowych (proces zwany syntezą białek mięśniowych) pomniejszony o ilość aminokwasów które są z mięśni wyłączane (degradacja białek mięśniowych). Nie można dokładniej pomierzyć anabolizmu. Dzięki tej wiedzy i informacjom na temat tego co stymuluje syntezę białek mięśniowych i ogranicza degradację jesteśmy w stanie ustalić rozważyć jak optymalny jest skład odżywki Mass ATTACK.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

Póki co jestem na redukcji, ale nie omieszkam spróbować podczas budowania masy jesienią. Zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Oziris
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

 

Jeśli masz zdecydować się na jakąś odżywkę to Mass ATTACK będzie chyba najlepszym wyborem. Nie znam innych suplementów, które posiadają tak komplementarny skład. 

Wypróbowałem go teraz na lato/jesień i on jako jedyny pozwolił mi przybrać na masie. A próbowałem wiele różnych, doradzanych przez podobno "fachowców".


  • 0

Nic tak nie wzrusza mężczyz­ny, jak łzy ko­biety, którą kochać zaczy­na, i nic nie drażni go tak, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak łzy ko­biety, którą kochać przestaje. 


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

Wypróbowałem go teraz na lato/jesień i on jako jedyny pozwolił mi przybrać na masie. A próbowałem wiele różnych, doradzanych przez podobno "fachowców".

 

Miło to czytać, może wrzucisz jakieś fotki sprzed i po zrobieniu masy :)?


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

Na nabranie masy to najlepiej nadwyżka kcal, trening z regresem ciężaru z treningu na trening oraz gainer też może być. Co do tego co wymieniłeś to nie mam pojęcia. Natomiast ze swojej strony polecam Jumbo bo tam masz mega dużo kcal na porcję (tym bardziej polecam wersję bulk - Hardcore). Jeśli chodzi o gainery to zwracaj uwage na skład, tak aby nie było tam samego cukru bo niestety większość składa się tylko z tego.


  • 0

Matkos

Matkos
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

U mnie właśnie Mass Attack nie przypasował i obecnie zaczynam z tym Jumbo, k którym wspomniałeś. Porównam teraz efekty obu :)


  • 0

elosik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wiesz
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

3 opakowania mass attack poszły wraz z ostatnim zimowym okresem zwiększania masy. Efekty są i to widoczne gołym okiem. Moim  prywatnym priorytetem był wzrost siły przy jednoczesnym utrzymaniu zatłuszczenia sylwetki. Szczególnie jestem zadowolony z martwego ciągu i przysiadu, które były moimi słabymi punktami. Jak widać masa poszła w nogi! :D Mass Attack brałem regularnie, jedną porcję po treningu. Zawsze też w dni nietreningowe na 1 godzinę przed ostatnim posiłkiem dnia.

 

Wcześniej przy nabieraniu masy korzystałem z białka i kreatyny - też widziałem efekty, jednak teraz inaczej to wszystko przebiegało. Teraz wiem też lepiej jak zaplanować trening.


  • 0

janpodlaski89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lipsko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

Można bez suplementacji - ale pytanie czy warto? Mam kilkanaście lat doświadczenia na siłowni i wiem, że póki jest się młodym, ma się czas i przede wszystkim siłę żeby trenować, to trzeba to wykorzystywać na maksa. Widzę tutaj dużo osób skorzystało z możliwości jakie oferuje młody wiek i popracowało nad swoją sylwetką. Ja motywację jeszcze mam, ale widzę już że ciało nie to samo  :) Ale może pomogę wam swoim kilkonastoletnim doświadczeniem. Przede wszystkim pamiętajcie o diecie, bo bez odpowiedniej manipulacji kaloriami trzeba się ekstra napocić na siłowni żeby coś ruszyło z sylwetką. Jeśli chodzi o odżywki to najlepiej jakiś kompleksowy koktajl, najlepiej polecam połączenie białka, węglowodanów, kreatyny i BCAA. Świetnie sprawdzi się właśnie Mass attack. Jak zrobicie mięśnie to zostaną one z wami na długi czas, więc warto wydać pieniądze na jakościowy produkt. Ilu znam chłopaków którzy po treningu prysznic, banan i kolejny posiłek za 4 godziny.


  • 0

janui70
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Mass ATTACk OPINIE - POMOCY - próbowałem już wszystkiego i nie mogę przytyć

Dobry suplement na masę musi zawierać białko, ale to jest wymóg podstawowy. Żeby produkt był kompletny przyda się kilka innych składników, ponieważ nie opłaca się kupować ich oddzielnie lepiej jest kupić mass attack. Dodatek BCAA pozwala na przyspieszenie syntezy białek mięśniowych względem zwykłego białka czy gainera. Wolne aminokwasy są szybciej wchłaniane i pozwalają odpalić syntezę białek mięśniowych nawet w 20 minut pod spożyciu, gdzie samo białko musi być jeszcze strawione, co zajmuje około godziny. Niby nie duża różnica, jednak w sytuacji potreningowej mass attack ma dużą przewagę na zwykłym białkiem.

Węglowodany działają na drugim froncie, ponieważ stymulują wydzielanie insuliny. Ten hormon działa hamująco na proces degradacji białek mięśniowych.

Kreatyna jest absolutnym hitem - zresztą nie bez powodu cieszy się taką popularnością wśród osób trenujących siłowo. Nie tylko zwiększa siłę przez podaż fosfokreatyny w komórkach mięśniowych. Sama kreatyna też działa anabolicznie, przez stworzenie środowiska wodnego wewnątrz komórki mięśniowej mobilizowane są ścieżki odpowiedzialne za hipertrofię mięśni. 

Działanie na kilku frontach daje najlepsze efekty, dlatego warto jest inwestować w kompleksowe rozwiązania. Same białko, nawet przy kilku porcjach dziennie nie da takich efektów.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mass attack, mass attack opinie, mass attack forum, gainer, suplement na mase, mass attack efekty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024