Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Życzliwe" zapytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

"Życzliwe" zapytanie
Witam,
Mam prośbę o rade. Postanowiłem wprowadzić jakąś zmianę w swoim życiu, a ponieważ od zawsze ineteresowałem się SW i rozwojem osobowym (w różnych aspektach) wpadłem na pomysł zapisania sie do jednej ze szkół walk. W Krakowie, którym mieszkam, jest spory wybór, stąd też problem z wyborem :) Zdecydowałem się na Kung-Fu i Wing Chun, a moje pytanie brzmi - jak myślicie czy to dobry wybór (lepiej zapytać wcześniej niż później żałować)? Może napiszę jeszcze czego oczekuję.
Przede wszystwkim więc solidnych treningów (dobra kondycja i forma, ale żebym był w stanie rano wstać do pracy ;) , napewno chciałbym, żeby ta SW miała jakieś realne przełożenie na rzeczywistość, czyli była użyteczna, a nie tylko sztuka dla sztuki, z drugiej strony interesują mnie też formy (ale w mniejszym stopniu - jako dopełnienie ułatwiające koordynacje, balans ciałem itp. mądre słowa), także sparingi.
Czy Wing Chun to dobry wybór? Podoba mi sie w tym stylu jego zwartość, pewna "praktyczność" (walka w półdystansie i zwarciu, proste uderzenia, krótkie, bez "latania" i innych mało praktrycznych rzeczy). Wszystko to jednak mogą być moje wyobrażenia, bo nie widziałem na żywo stylu. Co poradzicie?
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
"zyczliwie" podpowiadam: wez i poczytaj ! na naszym forum jest sporo tematow o Wing Chun, wtedy sprobuj na zywo treningow. reszte pytan zadawaj w trakcie cwiczen zarowno instruktorowi jak i tu na forum i wszystko bedzie OK.
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

przyjdz i zobacz, pierwszy trening jest darmowy.Nikt Ci nie zagwarantuje,ze ten styl czy inny bedzie Ci odpowiadal, sam sie musisz przekonac.pozdrawiam
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie

http://www.wingchunkungfu.pl/

przyjdz i zobacz, pierwszy trening jest darmowy.Nikt Ci nie zagwarantuje,ze ten styl czy inny bedzie Ci odpowiadal, sam sie musisz przekonac.pozdrawiam


OK, dziękuję za info. Właśnie o tej szkole myślę. Sporo poczytałem na forum i myślę, że to właśnie coś dla mnie. Mam jeszcze pytanie - można przyjść w dowolnym czasie, czy też sensownie jest zacząć w jakimś konkretnym miesiącu, bo akurat jest wtedy "nabór"?
pozdrawiam
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
zaczac mozesz kiedy chcesz. sifu pokaze Ci podstawy tj. pozycje, poruszanie sie itd a po pewnym czasie bedziesz mogl cwiczyc juz techniki z partnerem czy na manekinie.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
zapraszam na 3 godzinny trening próbny Wing Tsun z przekazu Sijo Leung Tinga
Studio Fitness "Maśka" ul. Grodzka 4
więcej informacji

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
No to mam teraz jeszcze dodatkowy dylemat bo okazuje sie, że w Krakowie jest szkoła zarówno Wing Chun jak i Wing Tsun. Trza pomysleć znowu.
  • 0

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie

Może napiszę jeszcze czego oczekuję.
Przede wszystwkim więc solidnych treningów (dobra kondycja i forma, ale żebym był w stanie rano wstać do pracy,

Raczej tego na VT, WC nie uswiadczysz - cwiczen kondycyjnych. A jesli uswiadczysz to trener=sciemniacz

napewno chciałbym, żeby ta SW miała jakieś realne przełożenie na rzeczywistość, czyli była użyteczna, a nie tylko sztuka dla sztuki

jakies przelozenie na pewno bedzie miec - jak dobrze sie przylozysz to na pewno nie pozwolisz zeby ktos ci w twarz dal (czyli nie dasz sie pobic a to juz duzo).

, z drugiej strony interesują mnie też formy (ale w mniejszym stopniu - jako dopełnienie ułatwiające koordynacje, balans ciałem itp. mądre słowa), także sparingi.

To raczej tak nie dziala. VT, WC tutaj to forma jest podstawa i raczej bedziesz to tlukl przez pare lat. Wszystko co robisz w 1-szej formie powinno miec zastosowanie w walce. Jesli bedziesz robil co innego znaczy nie walczysz stylem a walczysz "intuicyjnie" - a wtedy powstaje pytanie: po co uczysz sie danego stylu? (mowie o poczatkujacym - potem jak masz juz gruntowna wiedze i praktyke to mozesz sobie zmieniac -ale jak uczysz sie kungfu i nie miales z tym do czynienia - musisz cwiczyc tak jak system kaze)

Czy Wing Chun to dobry wybór? Podoba mi sie w tym stylu jego zwartość, pewna "praktyczność" (walka w półdystansie i zwarciu, proste uderzenia, krótkie, bez "latania" i innych mało praktrycznych rzeczy). Wszystko

Tak, jest dobry ale zwracaj uwage na to co w twoim przypadku z formy sie sprawdza. Nie musisz znac 100 ruchow - wsytarczy ze bedziesz znal pare uderzen, pare blokow i z tego zmontuejsz sobie walke w razie potrzeby. Istota - jak w kazdym kungfu - jest dopracowanie tego do perfekcji w roznych sytuacjach. Z partnerem tez duzo bedziesz w stanie cwiczyc.

A to czy sie twoja nauka przelozy na rzeczywistosc czy nie zalezec bedzie od umiejetnosci twojego partnera - im silniejszy i szybszy - tym lepiej. Ale to potem - jak zalapiesz podstawy - po ok. 1 roku chociaz to tez jest kwestia wzgledna.

Milych cwiczen
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
Wielkie dzięki za tę informację. A dopytam jeszcze w takim razie o jedną rzecz, bo nie daje mi to spokoju - jakie są różnice w treningu w pomiędzy oboma stylami? W WC treningi są trzy razy w tygodniu a w WT chyba dwa - czy to wystarczy?
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
Belor, przejdz sie na trening. To bedzie najlepsza opcja.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
zgadzam się , jeżeli jesteś początkujący to i tak nie ma sensu dyskutować o różnicach technicznych , idz koniecznie na trening!
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
OK. Macie rację. Zaczynam po długim weekendzie. Pozdrawiam i wilekie dzięki za rady.
  • 0

budo_bonsao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
Na poczatku uprawialem Karate puzniej Chan quan no i wkoncu zrozumialem ze moja budowa ciala nie pozwala na kopanie powyzej pasa wiec wybralem Wing chun.Ja tez mialem taki dylemat czy wybrc WC czy WT no i wybralem WC i nie zaluje .Bo na iednym z obozow spodkalem kolesia ktory wczesniej jezdzil do warszawy na WT Tinga i zjego opowiadan wynikalo ze im chodzi tylko o kase .Wiec Krakowsa szkola [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to dobry wybor.Ale pamietaj o jednym musisz poznac predyspozycjie wlasnego ciala i znalesc odpowiedni system walki.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
no proszę , a wygladało na normalną dyskusję , tak się składa że to ja dojezdzam z warszawy aby prowadzić zajęcia wing tsun w krakowie i wiem jakie są koszty przejazdu, sali oraz mojego czasu, zapewniam cię gdybym to robił dla kasy to nigdy bym nie poprowadził ani jednego treningu, nasz Sifu jest co miesiąc w Warszawie, Sijo Leung Ting odwiedza Polskę co roku - jeżeli chcesz mieć szkołę z bezpośrednim przekazem do Hongkongu to musisz więcej zapłacić , powiedz mi jeszcze kiedy w swojej szkole spotkałeś Williama Cheunga - nie pamiętam aby ostatnio był w Krakowie
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
ja moge Ci opowiedziec w druga strone - robilem wczesniej WC - placilem troche mniej (ale suma sumarum i tak sie mniej wiecej tyle samo uzbieralo) i zaluje tego troche. wole zaplacic wiecej a dostac w moim mniemaniu cos lepszego. teraz jak mam sie na cos zdecydowac to nie polegam na zdaniu innych tylko sprawdzam i mysle :) . Warto zawsze zastukac do jednych i drugich drzwi i dac sie przekonywac.

Pozdrawiam i powodzenia !
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
No nie zaraz się wzruszę... w szkole WTLT sami altruiści (altruizm bezinteresowna troska o dobro innych ludzi, nie kierująca się interesem własnym, sobkostwem, egoizmem.)

godne podziwu :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
Po świętach spróbuje w obu odmianach. Natomiast jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że zauważyłem, że jeśli gdzieś w TV pokazuje się (ogólnie) styl Wing Chun to zawsze jest to wersja VT. Nie wiem czemu tak jest, ale to ciekawe, być może VT jest bardziej medialny? Jeszcze pytanie, ponieważ widzę, że wypowiadają się przedstawiciele obu odmian, a mi się nie udało znaleźć tych informacji odnośnie VT, pytam - jak wygląda kwestia (czasowa - ile trwają i ile razy wtygodniu) treningów VT i ile to kosztuje? Z góry dzięki za odpowedź.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Życzliwe" zapytanie
Pewniemają większedojścia do TV... tym się nie kieruj :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024